Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Mic ajutor AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Nickasandra

Nickasandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2014
Salut,
      Am și eu o problemă enervantă, oarecum. Acum câteva luni am ajuns la suma de 100 de euro pe contul AdSense, urmând ca aceștia să îmi emită automat un cec. Problema este urmatoarea: în partea de sus a cec-ului, unde scrie către cine trebuie trimis, toate datele sunt ok(numele + adresa), insă pe partea verde de jos, unde scrie beneficiarul au omis să scrie numele (scrie doar adresa), asta probabil pentru că am omis să completez eu acel câmp din datele contului.
      Am fost la bancă și comisioanele sunt destul de mari, însă cam toate băncile, mai puțin BCR (unde comisionul este de doar 2%) îmi primesc cec-ul chiar dacă nu scrie numele pe el. Problema și mai mare e ca acum o lună mi-a fost suspendat contul, deci îmi e imposibil să iau legătura cu cei de la Google AdSense pentru reemiterea cec-ului și completarea datelor.
      Ce mă sfătuiți să fac în această situație? Credeți că e posibil să îi contactez de pe un alt cont AdSense pentru a le comunica problema? Poate cineva care are un cont activ?

Mulțumesc!Posted Image

#2
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Daca nu deranjez prea mult: Ce pagina ai? sau ai avut: LINK

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Nu cred ca mai ai ce face... trebuia sa ceri banii prin Western Union.

#4
Nickasandra

Nickasandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2014
Nu știu dacă e relevant, dar aveam contul conectat la YouTube, nu la un site.

View PostLensFlare, on 04 mai 2014 - 15:30, said:

Nu cred ca mai ai ce face... trebuia sa ceri banii prin Western Union.
A fost greșeala mea, sincer nici nu mă așteptam să ajung la suma aia, pur si simplu m-am trezit cu cec-ul acasă.

#5
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostNickasandra, on 04 mai 2014 - 15:31, said:

Nu știu dacă e relevant, dar aveam contul conectat la YouTube, nu la un site.
Intreb de curiozitate: O sa te deranjez pe PM cu un mesaj.

#6
Nickasandra

Nickasandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2014

View PostMos-Nicolae, on 04 mai 2014 - 15:33, said:

Intreb de curiozitate: O sa te deranjez pe PM cu un mesaj.
Ok.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca ti-a fost suspendat contul nu mai vezi nimic, probabil ai facut ceva magarii cu materiale pt. care nu aveai drepturi de autor.

#8
Nickasandra

Nickasandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2014

View Postgumball3000, on 04 mai 2014 - 15:52, said:

Daca ti-a fost suspendat contul nu mai vezi nimic, probabil ai facut ceva magarii cu materiale pt. care nu aveai drepturi de autor.
Știu pentru ce mi-a fost suspendat: pentru câteva click-uri date pe propriile anunțuri. Cec-ul acela este obținut în mod corect, cu cateva luni înaintea suspendării contului. Mi se pare normal să pot retrage banii de pe el. Pentru ce s-a întâmplat dupa aceea, nu am nicio pretenție.

#9
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Si de ce n-ai depus cecul la banca in momentul in care l-ai primit?

#10
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Daca-l depuneai imediat la BCR, in 35-40 de zile primeai banii in mana.

#11
Nickasandra

Nickasandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2014
Cec-ul este înca valabil (pentru încă 9 luni). Problema nu e asta, problema e că cei de la BCR nu mi-l primesc pentru ca nu scrie numele meu și în partea de jos a cec-ului, ci doar adresa mea. Eu am nevoie să îmi modifice datele de pe el și, implicit, reemiterea lui. Ciudat este că celelalte bănci mi-l primesc, dar comisionul este cam mare pentru valoarea cec-ului si procedura e puțin mai complicată față de cea de la BCR(crearea unui cont în care să depun o garanție de 50 de euro).

#12
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Garantie iti cer toate bancile dar o primesti inapoi cand se valideaza cecul. Du-te la Banca Transilvania, comisionul e 10 dolari si garantia vreo 25.

#13
Nickasandra

Nickasandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2014

View Postrickysyv, on 04 mai 2014 - 20:28, said:

Garantie iti cer toate bancile dar o primesti inapoi cand se valideaza cecul. Du-te la Banca Transilvania, comisionul e 10 dolari si garantia vreo 25.
Da, știu că o primesc înapoi. La BCR nu este nevoie de garanție, doar să deschid un cont, iar comisionul este de doar 2%. Până la urmă cred că o să merg la Transilvania pentru că altă variantă nu cred că am.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate