Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

D3 Ros dilema

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
Salutare la toata lumea.Legat de Diablo 3 ROS am si eu cateva nedumeriri.Am barbarul lvl 70 paragon 85.Pot sa spun printre altele ca acest Ros e f bine facut fata de clasicu D3,dar revenind la problema.La artisan am upgradat totul la maxim adica lvl 12.SI nu pot crafta piatra de strength decat pana la flawless imperial ruby care da +160 strength maxim,iar la altii am vazut ca au pietre si de 220+ strength.La fel flawless imperial emereald doar pana la maxim 120% critical,unii au si piatra de 130% crit.Cum reusesc unii sa faca rost de pietrele alea ca nu inteleg?Adica de farmat in adventure mode am farmat o gramada,am in stash o gramada de horadricuri pe care inca nu le-am deschis.le deschid cand oi mai face pct de paragon.Acele pietre am sanse sa-mi pice cand oi farma pe torment I macar sau e un mod anume sa le obtii?Va multumesc

p.s am observat un lucru interesant.Desi am viata 550k si damage cam 512k cu barbaru de abia fac fata pe modul master cand sunt 4 insi.Inca nu sunt de torment I,iar inainte pe clasicu d3 faceam fata de inferno mp5 lejer cand aveam viata doar 40k si dmg 160k

Attached Files


Edited by ghost1-, 03 May 2014 - 20:03.


#2
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Nu e suficient să ai level maxim la artisan, îţi trebuie şi planurile pentru gemele superioare. După ce o să începi să farmezi T1 şi mai sus, o să le găseşti. Eu cred că am găsit mai toate planurile pentru gems în cîteva zile.

Problema ta cu barbarul este una generală, se plîng mulţi de ineficienţa barbarului în RoS. Caută pe forumul oficial, o să găseşti mai multe sfaturi privind un eventual build mai bun. Totul depinde foarte mult de gear. Oricum, mulţi din cei pe care-i cunosc au renunţat la barbar şi au trecut pe wizz sau WD.

Nu înţeleg de ce păstrezi toate acele horadric caches. Ce legătură există între paragon level şi horadric?! Poţi nimeri cîteva legendare bune, de care ai nevoie acum.

#3
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
multumesc,gata am reusit sa gasesc toate planurile pt flawless emerald,ruby,amethyst.Am reusit sa invat artisanul.Acum singura problema este ca o piatra craftata maxim costa 500.000+3 alte pietre care costa si alea o gramada Posted Image

din horadric cache ai sanse sa pice si legendare,dar mai mult le tin ca pica blood sharduri.Si cu aceste blood sharduri te duci la kadala si-ti incerci norocul.Pt un cost de 5 blood shard iti poate pica un inel legendary,sau un belt legendary,sau chest depinde ce iti alegi.Si poti strange pana la 500 blood sharduri.Plus de asta pe langa sharduri pica pietre marquise pe care le folosesti la craftat pietre maxim.Si trebuie multe Posted Image
Plus de asta pt asta se joaca adventure mode-pt bountieuri ca sa-ti pice horadric cacheu-ri
Asta e eroul meu:
http://eu.battle.net...9/hero/28562512

ineficienta barbarului in Ros?Cred ca glumesti sincer.Pai cu 600k viata si aproape 400k damage de baza cat am sunt cam singuru care rezista in lupta pe langa alti eroi de hartie crede-ma.Nu vreau sa ma laud dar rezist pe master sa ma bat singur impotriva la eliti cand sunt 4 aliati in joc.Si stii ca atunci cand sunt 4 maxim puterea monstrilor creste exponential.....Aproape ca sunt de torment I,de abia astpt sa mai cresc un pic pt torment I
Intotdeauna in party de 4 eu nu stau impreuna cu gasca,stau singur si ma bat cu monstrii si fac fata singur cu barbaru :D

Edited by ghost1-, 06 May 2014 - 02:13.


#4
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Imi  amintesc de tine. Te vaitai pe CG ca mori intr-una iar cand ai primit sfaturi ai inceput sa injuri lumea, ca tu stii mai bine sa joci Posted Image)
Vad ca tot te incapatanezi sa folosesti o harababura de build.

Edited by AMETHIST, 02 June 2014 - 06:45.


#5
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013

View PostAMETHIST, on 02 iunie 2014 - 06:37, said:

Imi  amintesc de tine. Te vaitai pe CG ca mori intr-una iar cand ai primit sfaturi ai inceput sa injuri lumea, ca tu stii mai bine sa joci Posted Image)
Vad ca tot te incapatanezi sa folosesti o harababura de build.
nu stiu cine esti si nu ma intereseaza sincer persoana ta nici cat e negru sub unghie.Legat de build ala era mai la inceput cand ma apucasem de D3 RoS.Acum am cu totu alt build.Te-ai gasit si tu hodoronc tronc sa postezi aici dupa 1 luna.Chiar nu inteleg ce doresti,sau esti trol de-adevaratelea?Si vezi cu minciunile astea pe care le lansezi pe aici ca as fi inceput sa injur lumea asa din senin,de ca si cand voi ati fi niste sfinti.Eu nu stiu care pe care a inceput sa injure prima data pe CG.Daca vrei si te intereseaza asa mult parerea mea despre CG,acel forum e un forum plin de retardati.Ala e CG-ul.Si incearca sa nu mai faci reclama la alt forum ca sa nu-ti dau report

off:Daca tot esti curios de buildu meu uite aici erou calumea facut doar intr-o luna de zile:

http://eu.battle.net...9/hero/28562512

Chiar as fi curios "zeule" sa-ti vad eroul.Ca pun pariu ca in torment I daca intri impreuna cu alti 3 oameni te bat monstri de nu sti directia....Da asa sunteti voi doar gura e de voi atat.

Edited by ghost1-, 06 June 2014 - 18:35.


#6
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013

View PostAMETHIST, on 02 iunie 2014 - 06:37, said:

Imi  amintesc de tine. Te vaitai pe CG ca mori intr-una iar cand ai primit sfaturi ai inceput sa injuri lumea, ca tu stii mai bine sa joci Posted Image)
Vad ca tot te incapatanezi sa folosesti o harababura de build.
Si mai sti care-I diferenta intre mine si tine?Ca eu am reusit singur fara ajutorul nimanui sa-mi fac harababura aia de gear.Nu am stat sa plang pe forumuri ca tine cum se face aia sau ailalta....

#7
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
La asta de acum ma refer ca e harababura. Ala de acum o luna cu emerald in armuri pe barbar era doar amuzant :))

#8
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
si totusi am 700k damage unbuff si asta doar intr-o luna de jucat .Fac fata intr-un party de 4 pe torment I,singur la orice boss.Ma lupt singur cu orice elit pe torment I in party de 4.Si sti ca atunci cand sunt 4, monstrii devin mai strong.As fi tare curios daca tu intr-un party de 4 pe torment I te tine sa te bati singur cu eliti si orice bosi.......Tu esti  fricos din ala care sta cu teamul,cum pierde teamul gata e mort Posted Image hai da-I drumu soarece .Dispari!

Edited by ghost1-, 07 June 2014 - 12:27.


#9
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Nu dmg-ul scris pe profil conteaza ;)
FYI torment 1 dupa o luna nu de deloc bine.
Ca tot esti curios ...
http://eu.battle.net...70/hero/8332211
Torment 4 fac lejer,  cu sau fara party dar ma descurc si in T5

#10
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013

View PostAMETHIST, on 07 iunie 2014 - 12:52, said:

Nu dmg-ul scris pe profil conteaza Posted Image
FYI torment 1 dupa o luna nu de deloc bine.
Ca tot esti curios ...
http://eu.battle.net...70/hero/8332211
Torment 4 fac lejer,  cu sau fara party dar ma descurc si in T5
849k damage......nu e asa mare diferenta,inseamna ca si eu fac fata lejer pe t4 solo.Da problema este ca vreau sa farmez repede de aia joc pe t1 dude.Cat despre ce afirmi tu mai sus ca faci fata pe t4 cu party da te cred cand stai gasca cu ei..Dar cand sunt 4 insi in party si te desparti de ei,pici in 2 timpi si 3 miscari.Dar tu se pare ca nu intelegi ce vreau eu sa spun.Nu mai abera acolo ca te faci si de ras.Pe t4 sau t5 in party de 4 ca sa faci fata FARA gasca iti trebuie damage 1.5-2 milioane.Asa ca nu mai manca bors ca faci tu fata cu 849k damage si nici 500k viata....
Aaaaaa cu gasca da e altceva,si eu daca stau cu gasca am curaj sa fac rift pe t4.Dar iti repet poate intelegi,mi e nu-mi place sa stau cu GASCA.mie imi place sa nu depind de gasca,sa fac fata singur.Asta sunt io...

Si apropos cu se sunt mai "jmechere" itemele tale decat ale mele???Ca daca intru intr-un Pv arena cu tine te bat in 2 timpi si 3 miscari dude....Tu nu vezi ca esti un amarat de troll care cauta atentie si el?E atentia care nu ti-au dat-o ai tai cand erai mic?

Edited by ghost1-, 07 June 2014 - 13:21.


#11
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
:))
dupa cum am zis, nu intelegi mare lucru din jocu asta ;)
Daca iti zic ca un WD cu 6-700k dps poate sa omoare elitii pe T6 dintr-o bucata cum ti se pare?

#12
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
Dispari am zis!Poate totusi ai treaba si te retin....dai cu praf de mers..asta ca sa fiu totusi politicos si sa nu-ti zic jet.

Edited by ghost1-, 07 June 2014 - 13:33.


#13
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Posted Image)))
yep. la fel ca dincolo Posted Image))
Oricum tot ai invatat ceva in o luna de cand joci.
sa folosesti ruby in loc de emerald Posted Image

Edited by AMETHIST, 07 June 2014 - 13:39.


#14
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
sper ca il vedeti cum face da?vine si intarata spiritele si baga zazanie si dupa aia afirma intr-un mod mincinos si ordinar ca injuram io lumea din senin pe nu stiu ce CG.Ce caracter infect de troll poate sa aiba......

Rog un moderator sa inchida acest thread pt a preveni spamul inutil,ca m-am saturat de tot felu de troli si de specimene care cauta doar zazanie.

Edited by ghost1-, 07 June 2014 - 14:03.


#15
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
:))
o sa te iau in party sa iti arat cum se face t4 ;)

#16
blondutzu86

blondutzu86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.06.2009
:)) caraghioase ultimele replici.....ghost1 in cazul in care mai aveai nevoie de o confirmare, tu chiar nu ai nici o treaba cu jocul asta

#17
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
rog un moderator sa inchida topicu ca sunt satul pana peste cap de troli si retardati

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate