Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere

Casa in constructie la tara, ce s...
 Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

laptop acer nu merge tastatura
 De ce ca Freelancer caștigi ...

La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!

Probleme testosteron
 Capac culbutori fisurat

Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Nu pot accesa wp-admin

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

1Maus

1Maus

Member

• Grup: Members
Salutare,

Mi-am transferat siteul pe un alt server, am incarcat fisierele, baza de date si am editat wp-config.php.
Siteul este functional pe noul server, dar nu imi pot accesa panoul de administrare. Pot sa introduc userul si parola, dar dupa ce dau login mi se deschide o pagina alba. M-am uitat putin peste permisii si sunt setate la 755 pe foldere si 644 pe fisiere.
De la ce ar putea fi problema? Ce nu am facut bine?

Va multumesc

HpVirus

HpVirus

Active Member

Ai facut tot ce scrie aici?

1Maus

1Maus

Member

Arunc imediat o privire sa vad daca am omis ceva, desi cred ca este in regula pana acum.

Ce vreau sa mai adaug: am editat denumirea folderului plugins din wp-content si am reusit sa accesez panoul de administrare. Cred ca unul din pluginuri este cu probleme, dar nu inteleg ce s-ar fi putut corupe la migrare.
Cum imi pot da seama despre care este vorba si cum il elimin?

HpVirus

HpVirus

Active Member

Dezactivezi si activezi pe rand plugin-urile si vezi care face probleme.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

• Grup: Senior Members
In baza de date ai actualizat calea catre fisiere?

1Maus

1Maus

Member

@HpVirus ... daca redenumesc folderul plugins, nu mai pot accesa panoul de administrare

@LensFlare ... nu. Doar am incarcat backupul. Dar numele domeniului nu s-a modificat.

Daca reintroduc nameserver-ele de la hostingul vechi mi se afiseaza siteul precedent? Mai trebuiesc facute ceva setari pentru revenirea la DNS-urile vechi?

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

• Grup: Senior Members
Numele domeniului nu s-a modificat, dar in baza de date e calea catre fisiere de pe server /home/userxxx/publichtml/etc. si e posibil sa fie diferita.

Edited by LensFlare, 03 May 2014 - 16:41.

blue_wings

blue_wings

Member

Din ce spui tu, se poate ca unul din pluginuri sa nu fie compatibil cu setarile noului server. Daca ai redenumit wp-contents/plugins si poti accesa Dashboard-ul, atunci acolo e problema. Activeaza plugin dupa plugin pana reapare eroarea si ai descoperit care e vinovatul.

Daca tot nu poti accesa Dashboard-ul dupa ce ai redenumit wp-contents/plugins atunci nu e de acolo problema. Eu as descarca Wordpress din nou si as suprascrie vechile fisiere, poate e ceva corupt...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate