Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Roaming national de date

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#19
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Vedeti ce face digi? Pina si lingaii de pe topicul orange au ajuns sa scrie pe aici, daca pe acolo au ramas singuri. In curind vor ramine doar cei 2  abonati si se vor bucura de cei 200-300 mb la viteza 4G.

Edited by blue74lion, 29 April 2014 - 16:35.


#20
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Îmi place chestia că vor rămâne doi abonați și cea cu lingăii. Cât ați stat voi pe aria aia cum vă numeați? Colegu, nu te supăra, dar fii un pic mai civilizat!

#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Ce bine ar fi sa functioneze datele gratuit/nelimitat si cu 56 Kbps la toti operatorii, nu doar la rds! Necazul e ca deregula e cu tarif suplimentar la depasire iar traficul inclus e mic.

#22
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 vio73, on 29 aprilie 2014 - 16:37, said:

Îmi place chestia că vor rămâne doi abonați și cea cu lingăii. Cât ați stat voi pe aria aia cum vă numeați? Colegu, nu te supăra, dar fii un pic mai civilizat!

Nu ai ce sa faci.
Asta este nisa incercata de Digi Mobil.
Mai mult de atat, nu vor obtine.
E ca si cu votantii PSD, aceasi treaba.

#23
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

 deiandrei, on 29 aprilie 2014 - 15:52, said:

Este adevarat ca roamingul national de date, care va fi accesibil incepand din iunie/iulie va avea o viteza de doar 56 kbps ?
M-a sunat un tip de la Orange spunandu-mi ca atunci cand va fi disponibil roamingul national, atunci cand treci de pe Digi pe Vodafone, vei beneficia de o viteza de doar 56 kbps.

PS: eu tocmai m-am portat de la Orange la Digi.
V-au trimis aia de la orange sa aiuriti pe aici? E ciudat ca imediat cum s-a deschis topicul asta au aparut postacii (ca mine)   de serviciu orange sa comenteze.

Edited by blue74lion, 29 April 2014 - 16:57.


#24
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

 LunaCrystal, on 29 aprilie 2014 - 16:42, said:

Ce bine ar fi sa functioneze datele gratuit/nelimitat si cu 56 Kbps la toti operatorii, nu doar la rds! Necazul e ca deregula e cu tarif suplimentar la depasire iar traficul inclus e mic.

ai uitat sa mentionezi ca te si ard mult la buzunar! (17 euro pe fiecare GB depasit, in cazul Orange)

#25
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
@OP
Reteaua RDS-ului e destul de intinsa si se poate folosi fara prea mari probleme in orasele mari si pe principalele drumuri nationale.
Eu sunt client de telefonie mobila din 2008, din 2009 full DigiMobil, renuntat la orice alt abonament de telefonie mobila.
La inceput aveam ceva probleme cu acoperirea in afara oraselor, dar pe masura ce a trecut timpul au inceput sa fie acoperite drumurile nationale.
In zonele montane nu era semnal decat pe drumurile importante.
Pentru backup luam la mine o cartela prepay Cosmote.
Acum depinde foarte mult de unde-ti petreci tu timpul, in orase nu ai sa ai probleme.
Munca mea e de birou in oras si locuiesc tot in oras, asadar 90% din an sunt in oras. In concedii... nu ma intereseaza telefonul/net-ul.
Crede-ma nu am disperat ca mi-a lipsit semnalul la munte, unde ajung in concedii/vacante, macar am avut si eu scuza sa nu fiu deranjat (nu prea are cine, dar na) si nici sa nu sun (de regula parintii sa le dau raportul... chiar daca-s la casa mea, tot insista sa-i sun sa le zic ca-s bine), iar in tren-uri/masini aveam net cam peste tot si asta folosind reteaua RDS-ului.
Daca te iei dupa unii ce lucreaza la concurenta nu ai sa faci nimic.
Oricum, poti migra la ce retea doresti, inclusiv sa te intorci la Orange.

Edited by Ciubex, 29 April 2014 - 17:00.


#26
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 blue74lion, on 29 aprilie 2014 - 16:52, said:

V-au trimis aia de la orange sa aiuriti pe aici? E ciudat ca imediat cum s-a deschis topicul asta au aparut postacii (ca mine) (ca mine) de serviciu orange sa comenteze.

Asa se face acum?
Daca cineva are pareri diferite, ataci persoana, nu subiectul, nu?

Asta va este nivelul.

#27
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 danzi23, on 29 aprilie 2014 - 16:53, said:


ai uitat sa mentionezi ca te si ard mult la buzunar! (17 euro pe fiecare GB depasit, in cazul Orange)

Asta de unde ai scos-o?

#28
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Știu, dar unii colegi vor doar părerea lor să fie bună, iar restul sunt lingăi. Nu mai comentez nimic, dar timpul o să le rezolve pe toate. Să dea Dumnezeu să fie bine pentru toți, pentru că Digi încearcă o revoluție pe piață. Din păcate sunt prea mici, iar noi prea săraci.

#29
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 blue74lion, on 29 aprilie 2014 - 16:55, said:

Ce a fost necivilizat in topicul meu? Ca v-am zis lingai? Exista in DEX cuvintul si este exact caractrerizarea pentru voi.
Eu zic sa verifici la Abuzuri cate cuvinte exista in dex si nu pot fi folosite aici.
Dar in fine, lasam moderatorii sa decida.

#30
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
ii la orange pe site, la rubrica "Tarife suplimentare"

Quote

0,50 euro/30 MB pentru internet pe mobil; primeşti notificare la consumarea traficului inclus

Daca faci calculele ai sa vezi ca asta insemna 17 euro pe GB

#31
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

 blue74lion, on 29 aprilie 2014 - 16:55, said:

Ce a fost necivilizat in topicul meu? Ca v-am zis lingai? Exista in DEX cuvintul si este exact caractrerizarea pentru voi.
Ce sa comentezi la subiect atita timp cit nu exista inca un roaming national de date?

Stimate domn, poți să combați ceea ce am spus eu, iar pe mine poți să mă faci cum dorești. Asta arată cât ești dumneata de educat. Poți să mă trimiți la dex cât dorești, dar problema educației tot rămâne!
Cine îmi garantează mie că nu vor avea limitări? Răspundeți?

Edited by vio73, 29 April 2014 - 16:59.


#32
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004

 XFR, on 29 aprilie 2014 - 16:28, said:

Tine dusmanii aproape... Vodafone asta face.

Un gigant face o asociere cu un pitic care are 1 million de abonati de 10 ori mai putin decat Orange...

Semne multe de intrebare....

Eu cred ca Vodafone nu face nimic.
Nu VDF a facut o asociere cu Digi , ci Digi a facut un contract de roaming national cu VDF.

#33
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
In loc de polemici, aiurea, mai bine profitati de ocazie, pt ca intr-un fel rds-ul a fortat mana celorlalti, din telecom. Nu ar fi mai roz sa fiti in reteaua , preferata, la preturi mai bune? Poate cu ocazia asta, "granzii" mai revizuiesc putin, preturile si mai lasa profitul nesimitit, la un nivel mai relaxat. Fiecare cu reteaua lui, dar cred ca toti vreti un pret mai bun, pt ce primiti.

#34
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 pustiux, on 29 aprilie 2014 - 16:05, said:



"Zi-mi ce retea alegi sa-ti ghicesc viitoru."

Pe aproape.

Zi-mi ce retea folosesti să-ti spun cine esti.

Ia baga pe Google, Cosmote reteaua ....

Si vezi ce sugestie iti da.
Asa o sa ajunga si Digi, ba chiar mai rau.

#35
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Oricum, e putin probabil ca RDS-ul sa renunte acum la partea de telefonie mobila.
Poate o va vinde in viitor, nu avem de unde sa stie, oricum dupa ce o sa mai stranga ceva clienti, sa scoata un pret bun, acum cred ca ar fi cam mic pretul in comparatie cu ceea ce au cheltuit.
Astea s-au observat, cum spuneam in timp, fiind client "fidea". Cei ce acum se muta pe DigiMobil, au senzatia ca totul e de-a gata si ar trebui sa fie si moka. :)
Deocamdata sunt doar speculatii atat legate de viteza transferurilor de date in roaming cat si legate de achizitionarea retelei.

Edited by Ciubex, 29 April 2014 - 17:16.


#36
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

 pustiux, on 29 aprilie 2014 - 17:02, said:

In loc de polemici, aiurea, mai bine profitati de ocazie, pt ca intr-un fel rds-ul a fortat mana celorlalti, din telecom. Nu ar fi mai roz sa fiti in reteaua , preferata, la preturi mai bune? Poate cu ocazia asta, "granzii" mai revizuiesc putin, preturile si mai lasa profitul nesimitit, la un nivel mai relaxat. Fiecare cu reteaua lui, dar cred ca toti vreti un pret mai bun, pt ce primiti.

Perfect adevărat. Exact asta spusesem și eu mai înainte, dar poate cu alte cuvinte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate