Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Femeile si Artele Martiale/ Boxul/ Luptele etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

Poll: Arte Martiale Feminine (12 member(s) have cast votes)

Alegeti raspunsurile pe care le considerati cele mai adecvate!

  1. Toate femeile ar trebui sa practice Arte Martiale. (4 votes [9.52%] - View)

    Percentage of vote: 9.52%

  2. Unele femei ar trebui sa practice Arte Martiale. (4 votes [9.52%] - View)

    Percentage of vote: 9.52%

  3. Unele femei nu ar trebui sa practice Arte Martiale. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Nicio femeie nu ar trebui sa practice Arte Martiale. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Orice femeie ar trebui sa aiba dreptul de a practica Arte Martiale. (5 votes [11.90%] - View)

    Percentage of vote: 11.90%

  6. Numai unele femei ar trebui sa aiba dreptul de a practica Arte Martiale. (1 votes [2.38%] - View)

    Percentage of vote: 2.38%

  7. Nicio femeie nu ar trebui sa aiba dreptul de a practica Arte Martiale. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Orice femeie ar trebui sa aiba aceleasi drepturi si obligatii ca si barbatii in ceea ce priveste practicarea Artelor Martiale/ Boxului/ Luptelor etc. (5 votes [11.90%] - View)

    Percentage of vote: 11.90%

  9. Regulamentul competitiilor de Arte Martiale ar trebui sa fie identic atat pentru barbati cat si pentru femei. (3 votes [7.14%] - View)

    Percentage of vote: 7.14%

  10. Regulamentele competitiilor de Arte Martiale trebuie adaptate in functie de gen (masculin / feminin / masculin + feminin). (2 votes [4.76%] - View)

    Percentage of vote: 4.76%

  11. Consider ca este normal sa se organizeze competitii masculine de Arte Martiale. (4 votes [9.52%] - View)

    Percentage of vote: 9.52%

  12. Consider ca este normal sa se organizeze competitii feminine de Arte Martiale. (4 votes [9.52%] - View)

    Percentage of vote: 9.52%

  13. Consider ca este normal sa se organizeze lupte intre femei si barbati. (4 votes [9.52%] - View)

    Percentage of vote: 9.52%

  14. Femeilor ar trebui sa li se permita sa practice doar sporturi fara contact. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  15. Femeilor ar trebui sa li se permita sa practice doar sporturi de semicontact. (1 votes [2.38%] - View)

    Percentage of vote: 2.38%

  16. Imi place sa urmaresc numai competitii masculine de Arte Martiale. (2 votes [4.76%] - View)

    Percentage of vote: 4.76%

  17. Imi place sa urmaresc atat competitii masculine cat si feminine de Arte Martiale. (1 votes [2.38%] - View)

    Percentage of vote: 2.38%

  18. Mi-ar placea sa pot urmari lupte organizate legal intre barbati si femei. (2 votes [4.76%] - View)

    Percentage of vote: 4.76%

  19. Nu am nicio opinie sau refuz sa imi exprim parerea. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Care sporturi de contact/ semicontact sunt mai adecvate femeilor?

  1. Artele Martiale Orientale in general: Karate, Judo, Ju-Jitsu, Muay Thai etc. (5 votes [26.32%] - View)

    Percentage of vote: 26.32%

  2. Wrestlingul / Luptele. (3 votes [15.79%] - View)

    Percentage of vote: 15.79%

  3. Boxul. (2 votes [10.53%] - View)

    Percentage of vote: 10.53%

  4. Artele Martiale Mixte (MMA). (6 votes [31.58%] - View)

    Percentage of vote: 31.58%

  5. Altele. (3 votes [15.79%] - View)

    Percentage of vote: 15.79%

  6. Nu am nicio parere sau refuz sa imi exprim opinia. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Care este sexul si preocuparile dumneavoastra?

  1. Sunt barbat si practic Arte Martiale sau Lupte sau Box etc. (5 votes [41.67%] - View)

    Percentage of vote: 41.67%

  2. Sunt barbat si nu practic Arte Martiale sau Lupte sau Box etc. (4 votes [33.33%] - View)

    Percentage of vote: 33.33%

  3. Sunt femeie si practic Arte Martiale (in general)... (2 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Sunt femeie si practic un sport de contact sau semi-contact. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Sunt femeie si nu practic Arte Martiale sau Lupte sau Box etc. (1 votes [8.33%] - View)

    Percentage of vote: 8.33%

Vote Guests cannot vote

#55
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
De azi si pana duminica viitoare au loc la Bucuresti, Campionatele Europene de Box Feminin. Este cea mai importanta competitie de box organizata vreodata de Romania.

http://www.eubcboxin...HAREST-2014.pdf

Iata si lotul Romaniei. Sa le uram bafta fetelor noastre!!!

Attached Files


Edited by Balamache, 31 May 2014 - 11:02.


#56
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am verificat daca este vreun canal de televiziune care difuzeaza acest eveniment dar, din pacate, se pare ca nu...

#57
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Post_-_, on 31 mai 2014 - 18:47, said:

Am verificat daca este vreun canal de televiziune care difuzeaza acest eveniment dar, din pacate, se pare ca nu...
Probabil ca finalele for fi televizate. Am fost azi la gala a II a, insotit de antrenorul meu. Am prins si festivitatea de deschidere. Meciurile au fost frumoase, fete combative, nivelul tehnic mai ridicat doar la doua sprtive, o turcoaica si o nemtoaica cu nume turcesc. Romancale nu au urcat in ring in primul meci.  Ma voi mai duce la finale pentru ca in cursul saptamanii sunt cam ocupat.

Attached Files



#58
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
In ceea ce priveste Campionatele Europene de Box Feminin, semifinalele (vineri, 14:00) si finalele (sambata 14:00) vor fi transmise in direct de Sport.ro: https://www.orange.r...sport-ro-694399

#59
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Azi au avut loc la Bucuresti finalele Campionatului European de box feminin. Competitie gazduita pentru prima data de tara noastra. Singura medalie de aur obtinuta de catre lotul Romaniei a fost cea castigata de catre Steluta Duta. Succesul ei este cu mult mai mare decat prezenta Simonei Halep in finala de la Paris, chiar daca este mai putin mediatizat. Povestea Stelutei este una foarte emotionanta iar asccensiunea ei de la orfelinat catre medaliile europene si mondiale este demna de tot respectul romanilor.


http://adevarul.ro/n...6822/index.html

Attached Files



#60
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,161
  • Înscris: 28.06.2005
Femeile fac Arte MarCratiţiale în fiecare zi pe pielea noastră.
Uneori mâncarea iese mai arsă, alteori mai crudă.
Da' cum nu toţi suntem pregătiţi să le dăm replica... înghiţim cu noduri.

Recuperăm totuşi la Arte MarBeţiale.

Edited by sfantu.dracu, 17 June 2014 - 22:01.


#61
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Federatia Romana de Box a completat colectia de videoclipuri de la Campionatului European de Box feminin, Bucuresti, 2014: https://www.youtube....eratiaRomanaBox

Un videoclip de calitate mai buna cu finalele este urmatorul:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sBFCG5H5cd0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Fighting to Fight
A film by Alejandra Benítez Silva and Andrew Quinn Through the experiences of a female boxer, the film communicates the obstacles women face to fully participate and be recognized in boxing, a male dominated sport. Female boxers are fighting everyday against discrimination in boxing. They also fight for transforming a sport where equality has yet to be achieved; they fight to fight.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OAltSuVv3AI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate