Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Părere sala, lupii albaștri.

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
predaoctavian

predaoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Bună ziua,  vreau sa știu dacă a fost cineva cum sunt antrenamentele,  oscilez intre ei sa  absoluto. Mulțumesc.

#2
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Chir daca stiu detalii ma abtin de la sfaturi. De ce? Consider ca pui problema gresit. Orice raspuns vei primi va fi subiectiv si fara relevanta. Sfatul meu este sa deschizi usa salilor pe rand, sa casti ochii/sau sa participi la un antrenament in fiecare sala si apoi cu toate datele sa decizi care se apropie mai mult de ceea ce tu vrei/cauti.

#3
predaoctavian

predaoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Problema e ca lucrez cam mult și nu cred ca poți sa ți faci o părere dintr un antrenament,  dacă poți sa mi zici ceva chiar și subiectiv apreciez,  asta e și scopul forumului sa și spuna fiecare părerea. :-) .

#4
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Pai subiectiv vorbind tu vorbesti la general. "Lupii albastrii" este un club cu 2 sali si program diversifcat pe grupe de varsta si nivele de antrenament orientat catre lupte mma si de ceva timp catre sambo. Daca te uiti la absoluto vezi un club sportiv orientat pe mai multe directii : jujitsu-brazilian, kik-box, mma ba poti sa inveti chiar si lupte liber Posted Image . Acum tragand o linie n-am nici cea mai vaga idee de ceea ce vrei tu sa faci, ce aptitudini ai, conformatie fizica, caracter, cat esti de motivat, ce disciplina sportiva vrei sa faci (sau esti apt sa faci), cat esti dispus sa transpiri la antrenament, cum sa vin sa-ti spun mergi la aia sau la aia ???? Ambele cluburi sunt serioase, au antrenamente specifice categoriei din care faci parte (incepator, avansat, performanta), au instructorii sufletisiti si motivati si cunosc "bine meseria" pe care o predau. Ce te astepti sa-ti spun in plus? Cunosc bine ambele cluburi? La remarca ta din postul 2 pot spune ca nici una dintre cele 2 sali nu este pentru tine. Sportul de contact inpune multa vointa, disciplina, seriozitate, transpiratie, motivatie, antrenamente periodice constante si nu "cand" am timp ca muncesc mult. Ma voi repeta : pui intrebarea prost si ceri pareri subiective. Da, fiecare poate sa-si dea cu parerea pro sau contra, dar asta NU ARE CE SA CAUTE IN ALEGEREA TA. In sala de antrenament conteaza extrem de mult latura subiectiva. Uite cateva exemple: conteaza "chimia" dintre antrenor si elev, cat de bine intelegi tehnica predata, modul de predare, etc. De ce? Oamenii sunt diferiti si in fiecare sala se face o selectie "naturala", pentru ca daca un antrenor tipa atunci cand face observatie (am vazut multi oameni care se blocheaza si tremura in acel moment si dupa 2 - 3 antrenamente renunta indiferent cat de competent eset antrenorul), sunt antrenori care fac observatii in fata tuturor si sun iarasi oameni care renunta, sunt oameni directi, sunt oameni care se pierd in detalii, bla, bla, bla. Dupa 25 de ani de practica ma enervez cand vad ca sunt oameni ca tine care "muncesc prea mult" si n-au timp sa aleaga o sala si vor ca altii sa aleaga pentru ei Posted Image .Care este stilul sportiv catre care vrei sa te indrepti? Stii care sunt diferentele intre ele? Ai o evaluare a aptitudinior tale fizice pe baza carora sa faci alegerea unui stil? Vrei sa faci serios sau e doar un moft sa "faci" si tu sala? Daca habar n-ai despre ce am scris mai sus, e moft, si poti merge cu incredere la oricare dintre cele 2 cluburi. Daca insa vrei sa faci ceva serios, deschide cea mai apropiata usa, pune osul serios la antrenamente vroe 3 luni, dupa care sigur vei fi indreptat spre cel mai bun stil pentru tine de catre cel care te antreneaza. Repet, am placerea de a fi prieten si cunosc o parte din membrii ambelor cluburi si pot sa-ti spun ca toti sunt extra calificat si foarte buni in ceea ce fac. Odata intrat pe usa trebuie sa demonstrezi si tu acelasi lucru si sa te ridici la valoarea pregatirii lor, invatand, participand activ la antrenamente si demonsrand ca esti serios si hotarat si ca merti sa fi antrenat si ajutat sa inveti.Posted Image

#5
predaoctavian

predaoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Ok,.mulțumesc mult,  o sa merg 3 luni cum ai zis, motivat eu zic ca sunt.

#6
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Succes! Astept progresele Posted Image

#7
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Absoluto .
Tudor Mihaita este nu numai un bun antrenor dar si un bun manager de club. Rezultatele clubului Absoluto sunt cunoscute si recunoscute la nivel international . Sunt multi sportivi de top acolo si sansa sa faci performanta este una foarte mare daca te intereseaza acest tip de sport. Sportul nu mai este doar pasiune in zilele noastre. Trebuie si o gandire manageriala si un marketing pe masura pentru a promova ramura sportiva , sportivii si clubul . In prezent , in Romania , nu cred ca este cineva mai bun decat Tudor in acest domeniu .

Edited by JurasikMan, 25 April 2014 - 13:36.


#8
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Cum spuneam, uite si subiectivismul Posted Image . Ce poti sa-i reprosezi lui Liviu Ionescu de la lupi ??? Toti sunt extrem de bine pregatiti si au foarte multa experienta. De ce Mihaita? Ce poti sa-i  reprosezi lui Ciprian? sau lui Gabi? sau lui Pascu ? De ce-l indrepti fara nici o alta informatie catre x sau y? Poate vrea mma, poate vrea kik ... Trebuie sa-si gaseasca singur drumul, aptitudinile si punctele forte transpirand si nu sa mearga "la pomul laudat de altii sa gaseasca mere si el sa caute pere". Respect pentru Mihaita si "brigada" de la Absoluto. Prietenii stiu de ce Posted Image

View PostJurasikMan, on 25 aprilie 2014 - 13:36, said:

Absoluto .
Tudor Mihaita este nu numai un bun antrenor dar si un bun manager de club. Rezultatele clubului Absoluto sunt cunoscute si recunoscute la nivel international . Sunt multi sportivi de top acolo si sansa sa faci performanta este una foarte mare daca te intereseaza acest tip de sport. Sportul nu mai este doar pasiune in zilele noastre. Trebuie si o gandire manageriala si un marketing pe masura pentru a promova ramura sportiva , sportivii si clubul . In prezent , in Romania , nu cred ca este cineva mai bun decat Tudor in acest domeniu .


#9
predaoctavian

predaoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Asta nu e subiectivism,  e reclamă  :-)

#10
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014
Pe unde au mai exact locatia?pe site zice dar nu stiu exact pe unde

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007

View Postpredaoctavian, on 25 aprilie 2014 - 17:09, said:

Asta nu e subiectivism,  e reclamă  :-)

Este informare.
Absoluto are singurul sportiv(a) care a semnat cu UFC.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate