Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24571
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014
.

Edited by maximator, 31 October 2022 - 08:55.


#24572
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,512
  • Înscris: 16.12.2006
Pai tocmai ca nu il pierd.

Ce spui tu e ca ti s-a facut abonament nou pe o adresa fictiva din mediul rural si intra la frauda.

Corect era sa ti se faca pe o adresa reala din mediul rural si sa dovedesti cu cartea de identitate.

Daca este descoperit cine ti-a facut frauda asta risca sa fie penalizat.

#24573
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014
Eu dacă am c.i. de bucuresti pot face abonament și la servicii fixe sau mobile digi chiar și în alte judete dacă este rețea nu sunt conditionat dacă nu am c.i sau viza flotant..... sau pun serviciile pe adresa unui prieten  care este din rural nu mi se pare frauda..

Edited by maximator, 31 October 2022 - 09:07.


#24574
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.05.2022
Si trebuia să apară combinatii dinastea de 2 bani, ma mir c-a durat atât.

#24575
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,512
  • Înscris: 16.12.2006
Asta da, e adevarat. Da in urma postarii tale de pe aria Vodafone s-a inteles gresit.

M-au intrebat abonati Digi Mobil din Bucuresti daca pot sa ceara la retentie sa isi modifice Optim Nelimitat (oferta Urban) pe Optim Nelimitat Rural (oferta Rural). Evident ca nu se poate face asta si cei de la  retentie nu pot face aceasta modificare de la DON la DON Rural.

Tu de fapt ai facut cu totul altceva, erai abonat Vodafone si te-ai portat din reteaua Vodafone in reteaua Digi Mobil.

Practic, tu esti client nou pe telefonie mobila si ai venit cu numarul din alta retea in Digi.

Vorbim de client nou, abonament nou in cazul tau si nu de client existent ce isi modifica abonamentul actual in alt abonament ce se da doar pe zona rurala.

Sunt persoane ce au inteles ca tu aveai deja Optim Nelimitat in Bucuresti si ca l-ai transformat in Optim Nelimitat Rural tot in Bucuresti.

#24576
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Zilele trecute am fost plecat din tara si am folosit abonamentul Digi in Roaming. Imi spune si mie cineva unde pot sa aflu cat trafic am facut/cat am consumat sau trebuie sa astept pana la factura? Am verificat pe site in contul meu dar acolo apare 0 peste tot nimic de vreun cost in roaming.

#24577
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La cost control, sms la 700. Dar nu poti vedea nimic detaliat, doar costul suplimentar total. Si cel din roaming se incrementeaza mai greu, uneori dureaza >1 saptamana.

Daca ai facut trafic in SEE si te-ai incadrat in ce ai inclus, nu vei avea cost suplimentar.

Edited by MembruAnonim, 31 October 2022 - 13:44.


#24578
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Salut o cartela digi se poate suprascrie pe un abonament digi existent - abonamentul sa preia practic numarul cartelei ?

#24579
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 16.04.2008
Se poate face trecere doar pe abonament nou, nu si pe abonament existent.

#24580
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Merge și pe existent.

#24581
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,177
  • Înscris: 27.06.2007
Posted Image
facut cere pt. portarea cartelei consoartei pe abonamentu meu si au inceput cei de la Telekom cu telefoane si SMS-uri

Attached File  Tele 1.jpg   133.49K   65 downloads Attached File  Tele 2.jpg   110.89K   61 downloads

oricum nu ia sunat nimeni inapoi

#24582
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006
Salutare.Cineva care are digi mobil in Timisoara...cum e semnalul?E ok?As vrea sa portez un abonament vodafone pe digi optim nelimitat si am citit ca ar fi bine sa fie testat semnalul cu un prepaid inainte de a purcede la abonare.Sau asta e valabil pentru cei din mediul rural?Mersi anticipat.

#24583
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 01.10.2015

 optimus prime, on 03 decembrie 2022 - 11:40, said:

Salutare.Cineva care are digi mobil in Timisoara...cum e semnalul?E ok?As vrea sa portez un abonament vodafone pe digi optim nelimitat si am citit ca ar fi bine sa fie testat semnalul cu un prepaid inainte de a purcede la abonare.Sau asta e valabil pentru cei din mediul rural?Mersi anticipat.
Semnalul e ok, dar nu ma crede pe cuvânt. Înainte să portezi ia o cartela Gigi și vezi în zonele tale de interes cum merge.
De asemena la cartela trebuie luat în considerare că, convorbirile nu se efectuează prin tehnologia 4G.
De asemenea, ar fi o idee bună să verifici modelul telefonului dacă are compatibilitate volte și vowifi.
Dacă ai Samsung sau iPhone nu se pun asemenea probleme. În general te ajută lumea aici pe forum cu orice informații suplimentare.

#24584
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 07.08.2003
Și mai ia in calcul ca dacă ai iPhone nu merg 5G și VoWIFI.

#24585
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,310
  • Înscris: 05.11.2009
Pentru 5G trebuie plătit în plus la abonament?

#24586
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 iogamac, on 04 decembrie 2022 - 10:21, said:

Pentru 5G trebuie plătit în plus la abonament?
Nu.

#24587
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,561
  • Înscris: 13.03.2005
La mine în Timișoara merge și 5G, zona Kaufland Gheorghe Lazar/ Circumvalațiunii....

#24588
Acapulko

Acapulko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 06.02.2022
Pentru abonamentele Optim nelimitat 2 exista vreo scadere de viteze pe date mobile daca depasesti un anumit plafon de trafic?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate