Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24157
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postlost2209, on 24 martie 2019 - 23:54, said:

Le suflă în ceafă de ii doare in cot. Pe ce lume trăiești? 5gb de net era acu multi ani. La Orange la oferta de 6E am 40 Gb lunar iar la vdf la 5E sunt 30Gb si la 6E 60Gb lunar, apeluri audio, video pe facebook, watshapp, etc, gratuite. Telekom, internet nelimitat la 5E. La Orange gigalaii  sunt reportabili asa ca acum am vreo 160GB. La digi aveam 10Gb la viteza 3g si vreo 50gb la viteza 4g. In 3G aveam viteze de 3 mbps iar in 4G de 0.3 mbps asa ca cu aia 50gb in 4g puteai sa se ștergi undeva cu ei. Nu se deschidea nici o pagină de net. Asta in centrul unui oras mare. Au speranțe la 5G dar 4G e inexistent. Vise umede. Pe Orange am de la 150 mbps in sus in comparatie cu 0.3 mbps la digi.
Ai in oraș 0.3 mbps,că mi-e greu sa cred.Te invit prin Iași sa faci un speedtest Orange,sa vezi ce viteze prinzi la ore de vârf și nu numai.Sau intreaba-l pe emanu,aici,pe forum și te va lamuri el mai bine.

Edited by Vlad_22, 25 March 2019 - 00:00.


#24158
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017

View Postlost2209, on 24 martie 2019 - 23:54, said:

Le suflă în ceafă de ii doare in cot. Pe ce lume trăiești? 5gb de net era acu multi ani. La Orange la oferta de 6E am 40 Gb lunar iar la vdf la 5E sunt 30Gb si la 6E 60Gb lunar, apeluri audio, video pe facebook, watshapp, etc, gratuite. Telekom, internet nelimitat la 5E. La Orange gigalaii  sunt reportabili asa ca acum am vreo 160GB. La digi aveam 10Gb la viteza 3g si vreo 50gb la viteza 4g. In 3G aveam viteze de 3 mbps iar in 4G de 0.3 mbps asa ca cu aia 50gb in 4g puteai sa se ștergi undeva cu ei. Nu se deschidea nici o pagină de net. Asta in centrul unui oras mare. Au speranțe la 5G dar 4G e inexistent. Vise umede. Pe Orange am de la 150 mbps in sus in comparatie cu 0.3 mbps la digi.
Nu intru în polemică cu tine dar cred că exagerezi
Digi.Mobil vs. Orange

Attached Files


Edited by A-ONE, 25 March 2019 - 00:09.


#24159
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Mâine revin cu un speedtest pe digi. Au niste prieteni un amărât de DON. Centrul orașului Timisoara. Cantitatea de net nu mai este un criteriu de departajare intre digi si celelalte companii de telecomunicații. Batalia se da in calitatea traficului iar Digi e spectator. Si asta o face de multi ani.

Edited by lost2209, 25 March 2019 - 00:13.


#24160
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Mai poți face teste, dacă va tăiat Robu netul?

Eu aștept... de preferat să postezi pe topicul aferent testelor de viteză.
Mulțumesc.

Edited by A-ONE, 25 March 2019 - 00:26.


#24161
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018

View PostBvdan2016, on 24 martie 2019 - 22:42, said:

Și eu sunt lămurit de restul rețelelor dar sa vi sa îmi spui ca tu cu o cartela de la concurenta  ieși mai bine decât digi sunt aberații și reclama ascunsa, ca digi nu are peste tot și tot timpul o calitate perfecta este altceva .
   Și sa nu fim ipocriți in a compara o companie care are valoare de piața de circa 3 miliarde  â‚Ź cu alte compani care au o valoare cotată la bursa undeva între 80-90 miliarde de € .
    Ceea ce oferă digi in România nu este 25-30 ori mai prost calitativ decât calitatea concurentei ci din contra de multe ori este peste concurenta , așa ca explicați mie cum un pitic ii da peste nas unui gigant ?
   Se pare ca acești giganți nu mai sunt așa giganți ci doar niște compani care in anumite situații stau mai bine decât Digi și doar reclama și memoria romanului fudul ii mai țin pe culmile gloriei.
nu e nici o reclama ascunsa. Dacă știi sa folosești rețeaua, nu plătești nici un ban. Întreabă-l pe danut34 când a încărcat el ultima data cartela de Vodă :) digi mobil era ieftin în 2014-2015, acum sunt scumpi. În afara de optim 2, restul nu merita la ei.

#24162
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Pe colegul @danut34 nu mai putem să-l întrebăm nimic are suspend.
Și da...Digi e scump pentru cei care s-au învățat cu mocangeala.


Edited by A-ONE, 25 March 2019 - 01:14.


#24163
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostTaTa_RzV, on 25 martie 2019 - 01:07, said:

nu e nici o reclama ascunsa. Dacă știi sa folosești rețeaua, nu plătești nici un ban. Întreabă-l pe danut34 când a încărcat el ultima data cartela de Vodă Posted Image digi mobil era ieftin în 2014-2015, acum sunt scumpi. În afara de optim 2, restul nu merita la ei.

Totusi ne poti explica de ce Digi este inca pe locul 1 la portari ? Ne poti explica de ce avem urmatoarea situatie:
  • Orange crestere venituri de 2%;
  • Vodafone scadere de 1%
  • Telekom scadere de venituri 9%
  • Digi crestere de 16% pe venituri
Vorbim aici despre 2018. Nu inteleg....de unde vine cresterea Digi ?

#24164
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
@mirabcd nu are rost polemica, ei sunt doar în trecere și le place "hatăreala".

Noapte bună dragilor😘😘😘

Edited by A-ONE, 25 March 2019 - 01:19.


#24165
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Neinformare și iluzia ca e mai ieftin. Când de fapt ei au cel mai puțin net dintre toate rețelele. Nu au sms, nu au apeluri internaționale cu rețele importante, în mare e mai scump. Doar dacă are toată familia digi e mai ieftin. Dar nu merita. Când se aude bine, când prost, netul când merge când nu merge. Nu e o rețea stabila și nu te poți baza pe ei.

#24166
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Da...toată lumea umblă cu 4 sim-uri în buzunare🙈😋😎

Edited by A-ONE, 25 March 2019 - 01:23.


#24167
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostTaTa_RzV, on 25 martie 2019 - 01:19, said:

Neinformare și iluzia ca e mai ieftin. Când de fapt ei au cel mai puțin net dintre toate rețelele. Nu au sms, nu au apeluri internaționale cu rețele importante, în mare e mai scump. Doar dacă are toată familia digi e mai ieftin. Dar nu merita. Când se aude bine, când prost, netul când merge când nu merge. Nu e o rețea stabila și nu te poți baza pe ei.

Totusi vorbim despre o crestere a veniturilor de 16% iar la Telekom vorbim despre o scadere de 9%. Parca e diferenta prea mare.
Eu cred ca Digi nu face din Mobil cei mai multi bani ci din TV si Internet fix unde nu prea au concurenta .... si aici nu poti sa spui nimic :)

#24168
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Ce jalnica viata, sa stai după granzi, poate prinzi vreo mokangeala și luna asta... Credeam ca Dănuț ala e unicat, dar vad ca sunt mai mulți...

#24169
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Pai nu stau dupa ei, e nr principal.

#24170
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Ori stai după ei, poate lasa mokangeala și luna asta, ori stai la pod, tot aia.

#24171
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
La cat stau eu in tara.. mai subtire cu mocangeala la mine.

#24172
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Da, era sa spun cât roaming ai tu la mokangeala aia. Macar la digi, de 3 euro, nu zic pa la semnal când ies din tara. La granzi bagi 10 dacă vrei roaming, sau mai mult dacă te prind la înghesuială.

#24173
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
La 2G nu se va renunta in veci, toate pos-urile din tara sunt 2G.
La orice cartela se ofera de la 20Gb in sus, dar de unde sa stii....

#24174
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

View PostVlad_22, on 24 martie 2019 - 12:09, said:

Mai exista persoane care dau atâtea sms-uri într-o lună?
Exista si mai mult de atatea. E suficient si numa sa ai auto-reply cu sms la orice apel respins.

View PostBvdan2016, on 24 martie 2019 - 12:37, said:

Și eu am pretenții de la concurenta sa ofere minim 10 Gb de net la orice abonament sau cartela , dar degeaba am eu pretenții când fiecare își conduce afacerea cum dorește . La Digi ai doua mari avantaje : unul este Internetul și al doilea este costul convorbirii ( nu contează dacă ești in roaming ) nu îți este frica ca la următoarea factura îți lași tot salariul la digi precum la concurenta. Cât sunt cei care merg prin lumea asta cu datele active in roaming și sa stea liniștiti ?
Cam ofera concurenta peste 10 GB de net, chiar si nelimitat, Digi ofera cel mai putin net la viteze peste 128 Kbps, nelimitatul la Digi e la 128 Kbps. Tocmai cu Digi nu poti merge linistit cu datele active in roaming ca faci cost suplimentar, nu e cartela unde sa risti doar in limita creditului existent.

View Postclader, on 24 martie 2019 - 22:51, said:

Bine ca are reteaua super net Edge calitate.Sa fim serioși, Vodafone din ziua de azi, e o umbră a rețelei de acum 5-6 ani din pdvd al alinerii la tehnologia din epoca in care traim.In afara de agregare in orașe,pe afară e pliaf.3G obosit care ajunge invariabil in 2G. Daca ai tupeul sa mai  vorbești la telefon si vrei să folosești date,esti deja impertinent.
Orange si Digi le dau clasă de departe celorlalți.
Da, a scazut calitatea la Vodafone vad si eu si nu sunt multumit de asta. Totusi insa si EDGE de la concurenta e ceva mai bun decat 128 Kbps download si 64 Kbps upload cat ofera Digi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate