Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#23707
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Aia va fi fun, ca in 2011 .
On: exista carduri de cumparaturi cu rate fara dobanda.
Intrebarea e de ce ai lua de la digi? Cand peste tot sunt mai eftine!

#23708
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

View PostElenistic, on 08 iulie 2017 - 15:53, said:

Cate concerte o fi pierdut din cauza lipsei de semnal...
Vezi si partea buna a lucrurilor: sigur ea are sms national nelimitat - nu conteaza cat plateste, sigur nu are importanta ca plateste 3 euro sau 30.

View Postporcusoru, on 09 iulie 2017 - 12:59, said:


Erronat! De exemplu eu am un telefon luat prin "raposatul" sistem de rate de la rds si uite ca sunt la a-7-a rata (din 12) si totul este ok...
Deci, despre ce vorbim? Ai facut tu calcule matematice si ti-a rezultat "asta"? Sau cum?
Pai si banii aia ce i-ai dat pana acum la rate de ce nu i-ai fi putut pune intr-un cont de economii? Nu e unul si accelasi lucru?

#23709
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Bata-le Dumnezeu de SMS-uri! O fi asa de greu ca un user obisnuit sa faca 1-2 euro cost suplimentar lunar?

#23710
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postporcusoru, on 09 iulie 2017 - 12:59, said:

Erronat! De exemplu eu am un telefon luat prin "raposatul" sistem de rate de la rds si uite ca sunt la a-7-a rata (din 12) si totul este ok...
Deci, despre ce vorbim? Ai facut tu calcule matematice si ti-a rezultat "asta"? Sau cum?
Și eu am luat Nexus 6p cu rate. Mi'a fost mai comod pe o sg factura. Dar majoritatea nu au educație financiară. Ia uita-te in jur la cei de lângă tine. Cati romani au bani in depozite.

#23711
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostElenistic, on 09 iulie 2017 - 15:21, said:

Bata-le Dumnezeu de SMS-uri! O fi asa de greu ca un user obisnuit sa faca 1-2 euro cost suplimentar lunar?

Cred ca n-ai inteles, individul Luna Crystal are impresia ca unii useri primesc sms national nelimitat ca bonus ca sa laude Digi :))))))) (ca si cum ar fi indispensabile sms-urile alea), tot insinueaza asta aici pe forum de ceva timp, atunci cand nu e ocupat sa dea teste pe Vodafone in padure, si posteaza despre cat de slaba e reteaua Digi, pe care nici n-o foloseste.

Edited by MembruAnonim, 09 July 2017 - 15:47.


#23712
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Si aberatia aia pe ce se bazeaza?

#23713
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu e aberatie. Dar nu cred ca se aplica pentru accea cantareata. Se aplica probabil la Vodafone pentru Ghita Ciobanul si pentru unii useri de aici.

View PostElenistic, on 09 iulie 2017 - 15:21, said:

Bata-le Dumnezeu de SMS-uri! O fi asa de greu ca un user obisnuit sa faca 1-2 euro cost suplimentar lunar?
Ahahaha. Tocmai aia ziceam, ca ea fiind cantareata cu siguranta nu se intereseaza cat costa minutele, sms-urile sau abonamentele, hai sa recunoastem nu se poate pune problema ca nu ar avea bani sa plateasca si 50-150 euro/luna abonament/optiune, orice abonament sau optiune pentru asa persoane se poate considera cu totul nelimitat, inclusiv roaming cu tot cu taxele actuale. Faptul ca totusi foloseste Digi e doar pentru ca ori are o pasiune sau pe cineva apropiat in staff-ul Digi ori e operatorul cu cel mai bun semnal in zonele unde are ea nevoie.

Edited by LunaCrystal, 09 July 2017 - 17:17.


#23714
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.03.2014
Ba ati innebunit? Ati ajuns sa va certati pe telefonul unei guriste? Muci ati facut forumul asta!

#23715
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View Postasztalos, on 02 iulie 2017 - 21:10, said:

@maressalo : Deci de acum incolo - mai exact din 01.07.2017 (chiar daca s-au desfiintat costurile suplimentare Roaming UE) Digi ne taxeaza la tarifele din tabelul postat mai sus. Ceea ce e important : apelurile primite o sa ne costa fix atat ca inainte de 15.06.2017
Vedeti numai cum o sa vina si cei de la Orange si Vodafone cu pretentii (ca doar daca pentru Digi s-a permis aplicarea suprataxei, nici lor nu cred ca ii convine sa ofere roaming UE gratis)
ce ziceai?
https://forum.softpe...ii-din-roaming/
:))

#23716
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Si Orange-ul a început cu sms-urile gen ca sa beneficiezi de roaming in SEE, trebuie sa ai MINIM o optiune de 7 euro activata

#23717
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Orange

#23718
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostElenistic, on 09 iulie 2017 - 15:21, said:

Bata-le Dumnezeu de SMS-uri! O fi asa de greu ca un user obisnuit sa faca 1-2 euro cost suplimentar lunar?
In ultimul an am trimis 3-4 SMS la un prieten care nu era in stare sa ma sune si 4-5 la CarFur pt ceva tombola... - SMS catre CarFur nu a fost taxat, conform desfasuratorului pe luna trecuta...

View Postasztalos, on 10 iulie 2017 - 18:44, said:

Si Orange-ul a început cu sms-urile gen ca sa beneficiezi de roaming in SEE, trebuie sa ai MINIM o optiune de 7 euro activata
HA! avem prieteni comuni pe facebook! Dar si pana acum beneficiai doar daca aveai optiune de 7+ euro!

Edited by easy90rider, 11 July 2017 - 10:18.


#23719
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 26.03.2010
Stiti ce m-ar interesa sa aflu?Oare Digi mai practica oferte regionale sau locale?Din cate stiu, inainte prin diverse orasele sau sate veneau cu oferte personalizate, strict pentru acele localitati.
Si altceva?Digi mai fac oferte la retentie?Daca da, cam care ar fi?Sunt constient ca nu au cu ce veni mai bun pe parte de beneficii decat ceea ce ofera acum, insa pentru cultura mea generala as dori sa stiu pe ce se axeaza cand fac astfel de oferte?

#23720
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Daca se face un abonament DON fara achizitia de terminal subventionat se considera ca ai ceva facilitati si esti prins de perioada contractuala obligatorie?

#23721
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Ai contract semnat?
Ce scrie acolo?

#23722
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014

View Postmariusr1976, on 03 septembrie 2017 - 17:27, said:

Daca se face un abonament DON fara achizitia de terminal subventionat se considera ca ai ceva facilitati si esti prins de perioada contractuala obligatorie?
Pai ești prins minim un an. Dacă nu vrei, sa fii prins trebuie sa plătești taxe de conectare și ai contract pe o perioada nedeterminata.

#23723
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Sau ANPC

#23724
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postalexa32, on 03 septembrie 2017 - 17:35, said:

Ai contract semnat?
Ce scrie acolo?
Nu sunt abonat ,doar intreb ca vreau sa fac unul .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate