Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

VODAFONE CUMPARA RCS & RDS? Roaming National.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
dento

dento

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 08.02.2013
RDS@RCS nu e de vanzare. Colaborarea cu Vodafone pentru roaming national NU are nicio legatura cu o eventuala preluare a companiei RDS&RCS de catre Vodafone nici acum si nici in viitorul apropiat.
desi se spune RDS ar avea datorii de 800 milioane euro in realitate defapt este pe PROFIT...pacaleala o tine pentru concurenta

#20
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Economia actuala ne invata ca totul e de vanzare. La halul in care scad profiturile din telecom, daca nu te diversifici mori. Si nu vad in ce masura ar mai putea RDS sa isi faca retea proprie de telefonie cu acoperire mare.

#21
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View PostNeaceasca85, on 22 aprilie 2014 - 00:50, said:

Pareri de pe aria RDS, fibre optice etichetate si cu RDS si cu Vodafone sau invers, poate sunt erori, poate nu.
Asa este deci nu este exclus ca intr-o buna zi sa ne vina facturi de Vodafone in loc de Rds la cat de secretosi sunt cei de la RDS Cataliman sigur stie ceva dar nu vrea sa scoata vorba din casa

#22
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Ce scrie aici mi se pare plauzibil si ar putea implica doar preluarea retelei mobile: http://www.itfiles.r...i-restul-lumii/

Quote

O preluare a RCS&RDS de către Vodafone în acest moment, cu numărul lor de abonaţi, cu infrastructura existentă, dar mai ales cu datoriile uriaşe, nu ar fi în folosul nimănui. Dar dacă numărul de abonaţi RCS&RDS ar creşte brusc? Atunci lucrurile s-ar putea schimba. Până la urmă, de ce ar refuza cineva un abonament de telefonie mobilă la preţul RCS&RDS, dar cu acoperirea Vodafone? Personal, dacă departamentele de comunicare îşi vor face treaba cum trebuie, mă aştept la un aflux serios de clienţi. Şi după o îngroşare considerabilă a rândurilor, o preluare ar fi privită altfel. Vodafone ar putea ajunge peste noapte reţeaua cu cel mai mare număr de utilizatori din România. Ce vor face ei apoi cu atâtea abonamente de 2 Euro? Îi vor momi pe utilizatori cu oferte la terminale bune, vor introduce pachete noi mai atractive etc. Soluţii se găsesc întotdeauna.

Prin urmare, zic sa asteptam data de 1 iulie, cand se spune ca s-ar termina promotia cu Optim nelimitat la 10, 7 sau 5 euro, dar ar incepe roamingul national de date. Posted Image

Eu oricum folosesc Digi de multa vreme ca telefon personal principal, avand acum un Optim 3. In functie de ce se va intampla la vara, ma gandesc sa portez in august un abonament Orange. Atunci expira perioada de contract la o oferta de retentie ce ni s-a facut.

Edited by Logatu, 25 April 2014 - 09:43.


#23
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
ce se spune pe acolo pare parțial logic însă contextul trebuie analizat ceva mai larg .... și anume mișcările făcute de Vodafone pe piața Telecom din vestul Europei unde achiziționarea unor coloși din domeniul media și comunicații ar explica oarecum unele mișcări . Vom vedea în timp care sunt adevăratele scopuri .....

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,710
  • Înscris: 14.10.2008
Mie imi expira Vodafone fix acum, poate e expirat deja, in final de aprilie/inceput de mai 2012 mi-a crapat vechiul telefon, un Nokia 3120 din 2006, am luat de urgenta un Asha 302 de la Vodafone si lungind contractul cu 2 ani am platit pe el doar 100 de lei in loc de 300. 2012+2 face 2014, dar mi-e o lene sa fac ceva. N-au sunat de la retentie inca, mama si l-a prelungit in februarie desi i-am propus trecerea pe pre pay, mai ales ca cel mai mult vorbeste la o cartela pre pay de Cosmote.

#25
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Si pe cine intereseaza ca tie iti expira contractul cu vodafone? La casco,rca, asigurarea de locuinta cand semnezi ca ne intereseaza astfel de informatii.

Edited by JohnTM, 26 April 2014 - 09:43.


#26
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Incearca sa treci numarul tau de business Vodafone pe prepay, poate merge. Apoi iti faci un optim la Digi pe abonamentul de acasa si mergi pentru portare doar cu SIM-ul de Vodafone.

Edited by Logatu, 26 April 2014 - 14:24.


#27
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
http://www.arenait.n...ra-rds-rcs.html

#28
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,362
  • Înscris: 21.11.2008
@ 'Nea'Ceasca'85': Vad ca folosesti Anumite Cuvinte din Prima Postare fara 'drept de autor'. Or fi parerile -personale, dar plateste Taxa pe ceea ce incluzi in Dizertatiile tale.  =))

Edited by Lopatar, 08 May 2014 - 00:55.


#29
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,710
  • Înscris: 14.10.2008
Fac si eu ca Victorash. Posted Image

#30
dariusann

dariusann

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 568
  • Înscris: 30.11.2011
http://www.paginadem...i-o-baza-reala/

gata cu zvonistica,nu se vinde nimic

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Asteptam acuma scuzele de la aia care credeau zvonurile Posted Image

http://www.digi24.ro...RCS RDS vanzare

"Este regretabil faptul că un jurnalist cu experienţa lui Robert Turcescu răspândeşte cu atâta uşurinţă şi lipsă de responsabilitate zvonuri care ne pot crea importante daune materiale şi de imagine, fără a verifica aceste aşa-zise informaţii şi fără ca măcar să ceară şi un punct de vedere din partea companiei RCS & RDS."

S-a facut de kakao...

#32
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@andreic

cam asa arata "scuzele" http://forum.softped...2#entry15138036

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate