Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Motorola Moto E

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#37
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Nokia scot și ei X2-ul cu 1 GB de RAM. Și dacă-l scot la preț mai mic ca E-ul și la timp, o să fie interesant. :)

#38
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Pana apare x2 cred ca apare si Moto E2... :) Pana atunci bãtãlia o sa se dea probabil intre Moto E dual sim si Lumia 630.

#39
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Depinde la ce preț ajung produsele la noi. Dacă se întâmplă precum cu Moto G care costă cât costă la noi versus UK sau precum cu Lumia 520 care costă 59  USD (dacă s-ar adăuga TVA sumei ar veni vreo 73 USD sau 236 lei la cursul de azi) în SUA iar la noi costă mult mai mult...

Edited by albastru, 22 May 2014 - 08:57.


#40
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Moto E edges the Samsung Galaxy S5 in speed test

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3P9vDAY0U0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

130Euro vs 650Euro (5x Moto E)
99% stock Android vs TouchWiz UI
Dual Core Snapdragon 200 1.2 GHz (Adreno 302) + 1GB RAM vs Quad Core Snapdragon 801 2.5 GHz (Adreno 330) + 2GB RAM

Edited by antinVidia, 22 May 2014 - 09:43.


#41
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Deschiderea camerei depinde şi de hardware şi camera de pe S5 e radical diferită de cea de pe Moto E; şi oricum a fost diferenţă de o fracţiune de secundă. Deschiderea galeriei evident că va fi mai rapidă dacă nu ai nicio poză în galerie (pe S5 erau 10 foldere cu zeci de poze). :) Update la ecran mi s-a părut comparabil (trecând peste subiectivitatea testului cu G+), iar dacă se simte ceva la S5 hai să nu uităm că are de 4x mai mulţi pixeli.

În concluzie nu prea ştiu ce-a adus nou acest "test". Ar fi mai bine dacă S5 ar avea un Android mai curat decât toate prostiile băgate de Samsung? – sigur că da. Că Moto E se mişcă super bine – se ştia, nu cred că-i vreo mare surpriză pentru nimeni că dacă pui un dual core + GPU decent şi 1 GB de RAM pe un KitKat curat rezultă într-un telefon care se mişcă bine.

În rest... probabil e un test util pentru cei care iau telefonul doar pentru poze şi Google+ şi se întrebau dacă să aleagă S5 sau Moto E. :)

#42
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
How to unlock the Moto E bootloader, root it, and install custom recovery :

http://www.phonearen...ecovery_id56344

View Postwirespot, on 22 mai 2014 - 12:01, said:

În concluzie nu prea ştiu ce-a adus nou acest "test".

Cum ai zis si tu, ar fi mult mai bine fara TouchWiz UI si ca Moto G se misca foarte bine. E mai mult un test asa de fun. :)

#43
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
A aparut si la noi? Sau peste "cativa ani" ?
Vreau sa-l cumpar pentru mama si ma gandesc intre asta sau Moto G.

#44
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu şi nici nu cred c-o să apară prea curând, vezi ce-am scris aici, le-ar demola vânzările comercianţilor.

Se poate lua de pe Amazon.co.uk, în momentul ăsta e 90 GPB = 490 RON cel de 4 GB şi 120 GBP = 650 RON cel de 8 GB, la care se vor mai adăuga vreo 15-20 de lei din cauza diferenţei de TVA între UK şi România. Livrarea e 7.35 GBP = 40 RON şi îţi vine prin curier la uşă.

Dacă n-aţi mai comandat de pe Amazon vă recomand să citiţi ce-am explicat aici.

Edited by wirespot, 23 May 2014 - 13:45.


#45
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
Suporta card?

#46
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View Postmikealex9, on 23 mai 2014 - 23:10, said:

Suporta card?
Da, maxim de 32GB.

#47
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Ca sa fie interesant Moto E ar trebui sa coste sub  600 lei in varianta dual sim; Moto G dual de 8GB e 780 lei cu tot cu livrare in magazinele din Ro.

Attached Files


Edited by costables, 25 May 2014 - 08:13.


#48
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Moto E stock wallpapers : http://www.mediafire..._Wallpapers.zip

Decat doua dintre ele sunt noi, restul sunt aceleasi de pe G si X.

Attached File  wallpaper_elx_orbs_droidviews.jpg   429.24K   25 downloads Attached File  wallpaper_elx_pebbles_droidviews.jpg   539.55K   25 downloads

#49
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Ca fapt divers, mereu mi s-a părut retardat faptul că wallpapers sunt pătrate pe device-uri mobile. Probabil nu înţeleg eu foarte bine de ce trebuie să se rotească wallpaper când roteşti device-ul. Sau de ce ai vrea să foloseşti homescreen la un telefon în mod landscape.

#50
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
+ 1 ! Posted Image

#51
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Asa e, e chiar inutil auto rotate-ul pe home screen si cred ca ar trebui sa fie setat by default pe portrait. Vad foarte multe persoane care se chinuie cu optiunea asta activa si cred ca iti consuma si din baterie atunci cand iti intoarce mereu ecranul, de 50 de ori pe zi. Eu setez mereu din launcher "force portrait" pentru desktop si app drawer.


#52
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Chiar consumă baterie, este una dintre recomandările clasice pentru a economisi, să dezactivezi auto-rotate. Eu am altă abordare, am dat disable la auto-rotate global şi o activez cu Tasker doar pentru anumite apps (foarte puţine, în general cele de navigaţie).

Pentru problema cu wallpaper vezi aici.

#53
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Am vrb cu un angajat pcgarage si a zis ca vor primi E in stoc la sf lui iunie, inceputul lui iulie. In concluzie.... mai e. Mai ramane sa imi dau 520.ul si sa fac comanda pe amazon.

#54
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Bănuiesc că nu ţi-a zis la ce preţ, altfel ne spuneai...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate