Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Campionatul mondial de snooker 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Stim si semifinalele de anul acesta:
Ronnie O'Sullivan - Barry Hawkins
Neil Robertson - Mark Selby

Neil a reusit in meciul cu Judd Trump sa atinga granita celor 100 de break-uri de peste 100 din puncte intr-un sezon.
S-a bucurat foarte mult, se vedea ca este intr-adevar emotionat... s-a si "ratacit" un pic in culise dupa finalul acelui joc. :)

#20
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Frumoasă semifinala dintre Neil și Mark, a avut de toate!

Peste aproximativ o oră începe și marea finală; ținând cont de istoricul întâlnirilor dintre cei doi ar trebui să avem un meci frumos, echilibrat și tensionat (pe alocuri).

#21
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
A fost de departe cel mai spectaculos meci de la acest CM.
Sper doar ca si finala sa fie la fel de ehilibrata, iar Mark Selby sa reziste in fata lui Ronnie.
De prea multe ori am vazut in partidele dintre ei un Selby pleostit in scaunul sau, incapabil sa faca un joc consistent si sa-i puna probleme lui O'Sullivan.
Deocamdata e 2-0 pentru Ronnie.

#22
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Nu trebuia sa fie live pe Eurosport ?

#23
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Pe Eurosport International este CM de snooker LIVE, pe "al nostru" e fotbal din Anglia (Chelsea - Norwich).
Eu urmaresc finala folosind unul din stream-urile de aici.

Edited by Mocebon, 04 May 2014 - 17:00.


#24
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Mark Selby e noul campion mondial, dupa ce a etalat aseara cel mai bun snooker din cariera lui.


Interviuri dupa finala:

Selby
"Duminică, am simţit oboseala din plin. Ronnie este un jucător extraordinar cînd conduce, iar la 8-3, eu nu jucam deloc bine. După ce am închis primele două sesiuni la 10-7, m-am simţit de parcă eu aş fi condus cu 10-7, fiindcă eram fizic şi psihic foarte obosit. M-am gîndit să dorm bine şi să cîştig prima repriză din a treia sesiune cu 3-1. Am reuşit să o cîştig cu 4-0, deci a fost un vis care a devenit realitate", a explicat englezul în vîrstă de 30 de ani.

Ronnie
"Vreau să îl felicit pe Mark. Mi-a pus probleme pe tot parcursul jocului, iar în cele din urmă nu am mai avut cum să-l înving, a fost prea puternic. Ratarea la bila roz a fost foarte mare, dar cea neagră de la 10-5 cred că a fost cea mai importantă. Nu vreau să mă plîng".

#25
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
M-am inselat cu meciul O'Sullivan vs Perry. Am avut o finala superba pana la urma.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate