Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Sony Xperia E1

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Cateva specificatii pentru Xperia E1, un telefon entry level care este in oferta la operatorii locali si care concureaza cu recentul lansat Nokia X

Suport quad-band GSM / GPRS / EDGE și band UMTS
7.2 Mbps HSDPA și HSUPA 5,76 Mbps
4 "16M-color TFT capacitiv touchscreen cu rezoluție WVGA (480 x 800)
Android v4.3 sistem de operare Jelly Bean, probabil ca va primi 4.4
Dual-core 1.2 GHz Cortex-A7 CPU, GPU Adreno 302, Qualcomm SM8210 chipset
512 MB  RAM
2GB  stocare  (4GB total)
slot microSD (32GB suportate)
Camera-focus fix de 3.15 MP, geotagging
Video de SVGA @ 30fps
Wi-Fi b / g / n, hotspot Wi-Fi
GPS cu A-GPS
Accelerometru și senzor de proximitate
3,5 mm jack audio standard
Radio FM stereo cu RDS
port microUSB (încărcare) și Bluetooth stereo v2.1
Accesibilă utilizatorului baterie, Li-Ion 1700 mAh.

Informatii despre specificatii,descriere gasiti pe:
http://www.phonearen...-Review_id3632:
http://www.gsmarena....review-1066.php

Attached Files



#2
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Deja vin update-urile

http://www.xperiablo...bug-fix-update/

#3
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
L-am luat gratuit la prelungirea unuia dintre abonamente, ce sa zic ,pana acum functioneaza perfect.O singura chestie am observat si nu stiu daca e ok sau nu, in prima zi cand l-am luat l-am butonat fara cartela sim in el ,iar cand s-a descarcat si l-am pus la incarcat incarca greoi spre deloc,se deconecta dupa un timp(fara cartela),dupa ce l-am oprit s-a incarcat foarte repede in aprox 2.5 h de la 0 la full.

Edited by ady4x4, 23 April 2014 - 13:20.


#4
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postady4x4, on 23 aprilie 2014 - 13:18, said:

L-am luat gratuit la prelungirea unuia dintre abonamente, ce sa zic ,pana acum functioneaza perfect.O singura chestie am observat si nu stiu daca e ok sau nu, in prima zi cand l-am luat l-am butonat fara cartela sim in el ,iar cand s-a descarcat si l-am pus la incarcat incarca greoi spre deloc,se deconecta dupa un timp(fara cartela),dupa ce l-am oprit s-a incarcat foarte repede in aprox 2.5 h de la 0 la full.
De obicei este nevoie de câteva cicluri de încărcare descărcare,după care încărcarea se va face în cel mult 2 ore.Se spune ca nu e bine Sa-l descarci la 0.Când te avertizează prima data e bine sa-l încarci.

#5
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
E adevarat ca doar o data am incercat ,dar al meu ,nu voia sa se incarce fara cartela sim (l-am lasat aproape 24h in incarcator ,incarca dar apoi se deconecta de la sursa ),doar dupa ce l-am inchis s-a incarcat complet,cu cartela sim in interior se incarca repede si deschis si inchis.In privinta avertizarii nu scrie pe ecran ,ca la alti producatori (conectati incarcatorul), de la 15% incepe sa palpaie led-ul de notificare in culoare rosie si dupa ce il pui la incarcat ramane led-ul aprins pana la incarcarea totala cand isi schimba culoarea in verde.
Am o intrebare : Led-ul de jos nu am vazut nicaieri sa scrie pt ce e , se aprinde doar la primirea unui apel sau cand schimbi piese in aplicatia walkman.Acela nu poate fi folosit tot pt notificari(ca si cel de sus)?Ex cand pierzi un apel sau primesti un mesaj.

#6
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postady4x4, on 23 aprilie 2014 - 18:36, said:

E adevarat ca doar o data am incercat ,dar al meu ,nu voia sa se incarce fara cartela sim (l-am lasat aproape 24h in incarcator ,incarca dar apoi se deconecta de la sursa ),doar dupa ce l-am inchis s-a incarcat complet,cu cartela sim in interior se incarca repede si deschis si inchis.In privinta avertizarii nu scrie pe ecran ,ca la alti producatori (conectati incarcatorul), de la 15% incepe sa palpaie led-ul de notificare in culoare rosie si dupa ce il pui la incarcat ramane led-ul aprins pana la incarcarea totala cand isi schimba culoarea in verde.
Am o intrebare : Led-ul de jos nu am vazut nicaieri sa scrie pt ce e , se aprinde doar la primirea unui apel sau cand schimbi piese in aplicatia walkman.Acela nu poate fi folosit tot pt notificari(ca si cel de sus)?Ex cand pierzi un apel sau primesti un mesaj.
Pentru acel led ar trebui sa cauti in Google play aplicatii care sa te ajute in acest sens.

#7
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Dap, se pare ca nimeni nu mai detine acest terminal?Eu nu l-am mai folosit de 1luna dar azi dupa cateva zile de folosinta,probabil azi sau maine il voi baga in service pt probleme legate de incarcare ,incarca foarte mult timp (dupa 5h e abia la 75% ).Ce am observat e ca incarca dar dupa o anumita perioada se deconecteaza singur ,adica cuplat la priza nu mai arata ca incarca desi nu ajunge la 100%.

Edited by ady4x4, 18 May 2014 - 10:16.


#8
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Nu mai detine nimeni acest terminal? Eu oricum nu il recomand ,din cauza ca se aude foarte incet si prost in convorbire ; exista oare o rezolvare sa il fac sa se auda mai tare in convorbiri (bineinteles ca volumul e la maxim) ?

#9
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007
Eu îl aud corespunzător dorințelor mele.

#10
gelucimpi

gelucimpi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 24.01.2007
Eu il am de 2 saptamani. La inceput, se restarta cam des - la 1-2 zile, isi facea un restart-surpriza, pe nepusa masa. Acum 2 zile, i-am dat revenire la setarile implicite (default). Am reinstalat doar acele aplicatii strict necesare mie. De atunci, o singura data a mai simtit nevoia de restart, asa ca il voi tine sub control, pentru a sti daca este cazul sa-l duc la "garantii".

Adevarat, pe telefon/voce se aude cam incet, dar ca solutie de compromis - in caz de ambient cu zgomot deranjant - voi folosi castile din dotare.

#11
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007
Am constatat un lucru ciudat: deși luminozitatea ecranului este setată pentru adaptarea la condițiile de iluminare, atunci când sunt în plin soare efectul este invers, nu mai văd nimic, dacă mă retrag într-o zonă cu umbră abia disting ce se vede.
Soluții: fie închid și redeschid ecranul, fie dezactivez si reactivez opțiunea de adaptare la condițiile de iluminare.
Menționez și faptul că întotdeauna înainte de activa funcția de adaptare la condițiile de iluminare, cursorul luminozității a fost pus în poziție maximă.

Se poate rezolva cumva acest inconvenient?
Mulțumesc! Posted Image

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am si eu(sotia) un astfel de telefon si am constatat acesta treaba cu iluminarea in soare, lucru oarecum normal de altfel, el percepe ca lumina este foarte puternica si tinde sa inchida ecranul. Il tin setat la jumatate permanent si nu mai am acesta problema in soare.
In schimb nu reusesc sa setez o melodie de pe cardul instalat ca si ton de apel. Stie cineva cum se face?
In convorbire sunetul este ok, nici tare, nici incet. Nu sunt adeptul telefoanelor la care in convorbire aude si vecinul tot ce iti spune interlocutorul.

#13
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007

View PostMembruAnonim, on 16 iunie 2014 - 07:47, said:

[...] In schimb nu reusesc sa setez o melodie de pe cardul instalat ca si ton de apel. [...]
Eu am setat fără nicio problemă tonuri de apel de pe card parcurgând aceşti paşi:
GHIDUL UTILIZATORULUI (pag. 50) > Agendă > Adăugarea şi editarea persoanelor de contact > Pentru a personaliza tonul de apel pentru o persoană de contact.
Succes!

Attached Files


Edited by manic_user, 17 June 2014 - 20:37.


#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
nu asta nu reusesc, ci cum sa utilizez o melodie de pe card ca si ton de apel.

#15
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007
Setări > Setări apeluri > Ton apel telefon. În "Ton apel telefon" apeşi pe simbolul muzical din dreapta-sus. Din pagina nou apărută selectezi melodia dorită, iar după selectare vei fi întors automat la pagina "Ton apel telefon". Aici apeşi pe "Efectuat" în partea din dreaptă-jos. Melodia selectată va deveni tonul de apel implicit. Succes! Posted Image

Edited by manic_user, 22 June 2014 - 07:13.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc, dar acolo sunt tot niste melodii din memoria telefonului, nu-i asa? Nu regasesc acolo melodiile de pe card.
Ai dreptate, melodia mea era un video si nu aparea acolo! multumesc!

Edited by MembruAnonim, 22 June 2014 - 08:20.


#17
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
soneriile care nu vrei să fie recunoscute și de Walkman și vrei să le folosești doar ca sonerii, mută-le în dosarul ringtones de pe telefon. Ți le recunoaște apoi direct în lista de sonerii.

Edited by Ouroboros, 22 June 2014 - 08:38.


#18
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007

View PostMembruAnonim, on 22 iunie 2014 - 08:05, said:

Multumesc, dar acolo sunt tot niste melodii din memoria telefonului, nu-i asa?
Nu sunt melodiile din memoria  telefonului, acolo regăseşti toate melodiile, inclusiv cele de pe card.
Normal că melodia unui videoclip nu se va afla în listă pentru că este în format video. Dacă îţi doreşti acea melodie trebuie mai întâi să o extragi de pe videoclip, altfel nu o vei regăsi în mod nativ.

Edited by manic_user, 22 June 2014 - 09:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate