Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Se merita medicina?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Pentru cei ca tine,nu, nu se merita.

#20
Vladut94

Vladut94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2014

View Postblue74lion, on 17 aprilie 2014 - 15:35, said:

Si daca Doamne - fereste ajungi chirurg si operezi precum scrii? O sa spui ca tot din graba ai facut-o.

Zi adresa ta ca vine acum pastele si sa-ti trimit nota de la bac la romana.La simulare  am luat 9.65 asa ca nu prea ma intereseaza ca nu intelege un user frustrat de pe softpedia.com.

#21
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 24.04.2007
Sigur si-au dat examinatorii seama ca ai scris in graba si au zis ca nu se merita sa-ti dea 10. In rest, spor la invatat!

#22
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostKarhu, on 17 aprilie 2014 - 15:29, said:

(nu vorbesc de chirurgi, ginecologi, cardiologi etc acolo-i alta poveste) insa multi fac sume chiar mai mari.


Ginecologia chiar e profitabila. Asta cu care a nascut nevasta-mea acu 3 zile si care i-a monitorizat si sarcina, face cel putin 1000 de euro/zi. Fara sa punem la socoteala salariul de la spital.
In ultimele 9 luni chiar am inceput sa regret ca am ales sa tratez gura si nu pidza. :)

#23
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 15:05, said:

Ma bate gandul sa dau la medicina pentru a deveni chirurg insa as cam pierde cea mai importanta parte din viata studiind precum a spus si unchiul meu care este chirurg.Nu prea ma intereseaza salariul,insa partea cu statul in casa 8-10 ore invatand parca ...Cel mai mult ma atrage la aceasta meserie respectul din partea celorlalti si faptul ca poti salva vieti.Se merita in Romania?

Daca-ti place ceea ce faci, nu va trebui sa muncesti o zi in viata ta...

#24
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Bine zis. Stima mea

View PostSOCRATE_MMXII, on 17 aprilie 2014 - 16:03, said:

Daca-ti place ceea ce faci, nu va trebui sa muncesti o zi in viata ta...
Si culmea e ca altii te vor plati, si chiar bine, pt ca te lasa sa le demonstrezi cat esti de bun..
Dar cuvintele precum pasiunea, placerea si durerea nu le citisem in mesajele initiatorului.
Doar inter$$$ul material imediat, fara intrebarea, corect, de prost gust si demodata, OK, de ce sa mi sa dea niste multi bani?

#25
Vladut94

Vladut94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2014

View Postbarbosa, on 17 aprilie 2014 - 15:55, said:

Ginecologia chiar e profitabila. Asta cu care a nascut nevasta-mea acu 3 zile si care i-a monitorizat si sarcina, face cel putin 1000 de euro/zi. Fara sa punem la socoteala salariul de la spital.
In ultimele 9 luni chiar am inceput sa regret ca am ales sa tratez gura si nu pidza. Posted Image
.
Da , un ginecolog face cel putin 30000$ pe luna in Romania, deci in aproximativ 2 ani si 9 luni este milionar in euro Posted Image)

View PostSOCRATE_MMXII, on 17 aprilie 2014 - 16:03, said:

Daca-ti place ceea ce faci, nu va trebui sa muncesti o zi in viata ta...

Da, cand eram in clasa a 8 am invatat singur cum se face transplant de inima , ba chiar am testat pe 2 maidanezi.Vreau sa devin chirurg deoarece este singura meserie in care detii control asupra vietii unui om .

Edited by Vladut94, 17 April 2014 - 17:55.


#26
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 15:38, said:

Zi adresa ta ca vine acum pastele si sa-ti trimit nota de la bac la romana.La simulare  am luat 9.65 asa ca nu prea ma intereseaza ca nu intelege un user frustrat de pe softpedia.com.
Pai era doar simulare. Ca sa sune romaneste ar trebui sa spui "Zi adresa ta ca vine acum pastele si vreau sa-ti trimit nota de la bac primita la limba si literatura romana"

Auzi 9,65 si nu stie ca se merita nu se foloseste in limba romana. Si mai zice de altii ca sunt frustrati. Probabil ca esti la liceul de arte si meserii de ai luat nota aia la simulare. Daca erai la un liceu bun luai 4.

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 17:54, said:

Da, cand eram in clasa a 8 am invatat singur cum se face transplant de inima , ba chiar am testat pe 2 maidanezi.Vreau sa devin chirurg deoarece este singura meserie in care detii control asupra vietii unui om .

Si nici prea intelijent nu esti...daca tu crezi ca detii puterea asupra vietii unui om....

Edited by xtremdriving, 17 April 2014 - 18:05.


#27
Vladut94

Vladut94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2014

View Postxtremdriving, on 17 aprilie 2014 - 18:03, said:

Pai era doar simulare. Ca sa sune romaneste ar trebui sa spui "Zi adresa ta ca vine acum pastele si vreau sa-ti trimit nota de la bac primita la limba si literatura romana"

Auzi 9,65 si nu stie ca se merita nu se foloseste in limba romana. Si mai zice de altii ca sunt frustrati. Probabil ca esti la liceul de arte si meserii de ai luat nota aia la simulare. Daca erai la un liceu bun luai 4.


Haha, te roade invidia, e usor de luat nota mare la romana la bac datorita sistemului prost organizat.Am invatat toate compunerile la subiectul III, la II, iar I si II sunt usoare rau, sunt la mate-info .Stai si corecteaza greselile gramaticale la useri anonimi de pe internet,in timp ce eu realizez mai mulyendecat ai facut tu in toata viata.

Edited by Vladut94, 17 April 2014 - 18:10.


#28
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 18:08, said:

Haha, te roade invidia, e usor de luat nota mare la romana la bac datorita sistemului prost organizat.
Ne-am lamurit ca nu inteligenta era cea care te-a facut sa iei nota mare la simulare.

#29
Vladut94

Vladut94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2014

View Postxtremdriving, on 17 aprilie 2014 - 18:12, said:

Ne-am lamurit ca nu inteligenta era cea care te-a facut sa iei nota mare la simulare.

Vezi ca ofer meditatii la limba romana, ca sa iei si tu nota mare.

#30
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 18:15, said:


Vezi ca ofer meditatii la limba romana, ca sa iei si tu nota mare.
Vezi ca pentru medicina ai nevoie de un iq cat de cat ridicat... Incearca sa dai la altceva...

#31
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 17:54, said:

.Da , un ginecolog face cel putin 30000$ pe luna in Romania, deci in aproximativ 2 ani si 9 luni este milionar in euro Posted Image)
Da, cand eram in clasa a 8 am invatat singur cum se face transplant de inima , ba chiar am testat pe 2 maidanezi.Vreau sa devin chirurg deoarece este singura meserie in care detii control asupra vietii unui om .
Sa ma scuzati, azi e 1 apilie? Daca da, si eu cred ca in viata anterioara am fost capitan de submarin.
Ucenicia mi-am facut-o ca plutas pe Bistrita. Da, am fost si in "Toate panzele sus, la Consignatia"..

Si .. si agresiv...
PS. Nu ma impopotonez cu titlul dat mai sus. Nu e al meu. A fost titlul unui reportaj dat la emisiunea Reflector, prin anii 1980, la TVR..

Edited by Prien, 17 April 2014 - 21:24.


#32
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
La medicina nu devii ce vrei, examene, note si in functie de ele alegi ce ramane.

#33
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mmTJnFW2Zds?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
in principal, din orice domeniu in care iti faci treaba cu placere, vei putea scoate bani. faptul ca se merita sau nu se merita sa faci ceva, numai tu stii. nu poti sa iti alegi un domeniu de activitate doar pentru ca unul castiga gros de pe urma lui. trebuie sa te gandesti daca tu te pretezi la asa ceva. eu unul nu suport spitalele. nu as putea sa vad atata sange, sa vad taieturi, intepaturi. e un mic exemplu. pentru mine clar nu se merita.

#35
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostVladut94, on 17 aprilie 2014 - 17:54, said:


.
Da , un ginecolog face cel putin 30000$ pe luna in Romania, deci in aproximativ 2 ani si 9 luni este milionar in euro [img]http://forum.softped.../default/smile.

Am spus ca ginecologul cu care a nascut sotia face 1000 € pe zi. Nu orice ginecolog. Dupa ce ca nu stii sa scrii, nu stii nici sa citesti.

Daca vrei sa ai control asupra vietii unui om poti sa te faci politist. Acolo nu trebuie sa fii foarte destept.

#36
Liviu779

Liviu779

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.04.2014

View Postbarbosa, on 18 aprilie 2014 - 06:07, said:

Am spus ca ginecologul cu care a nascut sotia face 1000 € pe zi. Nu orice ginecolog. Dupa ce ca nu stii sa scrii, nu stii nici sa citesti.

Daca vrei sa ai control asupra vietii unui om poti sa te faci politist. Acolo nu trebuie sa fii foarte destept.

Ma amuzi cu aroganta ta.Nici un ginecolog nu face 1000$ pe zi din Romania.Daca ai fost prost si ti-a luat tie 1000$ asta este alta treaba,eu nu trebuie sa vin cu o dovada, ci tu, caci tu ai inceput argumentul.Pana atunci am dreptate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate