Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Victor Ciorbea - avocatul poporului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
530 replies to this topic

Poll: Avocatul poporului (129 member(s) have cast votes)

Al cui avocat este Ciorbea?

  1. Al poporului (12 votes [9.30%])

    Percentage of vote: 9.30%

  2. Doar al politicienilor (117 votes [90.70%])

    Percentage of vote: 90.70%

Vote Guests cannot vote

#487
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,257
  • Înscris: 06.01.2009
sa il incurajam pe cel care are acum titlul de Avocat al Poporului cu un facebook sticker:

[ https://s29.postimg.org/upe8onthz/15822914_1192351544175853_5013406991103968975_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#488
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,871
  • Înscris: 27.06.2006
Ciorbea ataca la CCR oug-ul pesedist.
Sursa digi24 live.


#489
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016

View Postgabicen, on 03 februarie 2017 - 11:51, said:

Ciorbea ataca la CCR oug-ul pesedist.
Sursa digi24 live.
Probabil a inteles ca  nu are rost sa se scufunde odata cu dragnea, iordache si grindeanu. Dupa parerea mea e doar oportunism.

#490
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,559
  • Înscris: 24.01.2014
v-am spus  ca eu inca mai cred ca Ciorbea isi va gasi demnitatea si voi batman batman batman batman!

#491
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postpink_flamingo, on 03 februarie 2017 - 11:53, said:

Probabil a inteles ca  nu are rost sa se scufunde odata cu dragnea, iordache si grindeanu. Dupa parerea mea e doar oportunism.
Evident - PSD a pierdut partida in aceasta runda. In locul lor ar face alegeri anticipate si as incerca din nou manevra cu un lider mai inteligent.

#492
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,362
  • Înscris: 06.02.2008
Chiar asa. De ce nu-l resuscitează pe nea Nelu? Inteligent e, are vrăjeală si priză la pensionari. Sa se întoarcă la origini :)

#493
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Alegerile anticipate in momentul asta vor avea acelasi efect ca turul 2 la prezidentialele din 2014.

Pesdeaua trebuie sa ajunga in tomberonul istoriei prin ea insasi.

#494
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Puteti uita de alegeri anticipate. Stiu si ei ca in momentul asta va fi naspa pentru ei, ca prin aceste proteste au activat o mare parte din pasivi, daca iese 60% din populatie la vot acum, PSD ajunge la cacat in parlament. Si USR cred ca trece lejer la 15% dupa trolleala profesionista din parlament.

View PostNick_85, on 03 februarie 2017 - 11:57, said:

v-am spus  ca eu inca mai cred ca Ciorbea isi va gasi demnitatea si voi batman batman batman batman!
Neah, pe asta nu o cred. Probabil a fost momit in alt fel. Omul are probleme clare, financiare, e tinut in lesa la modul "faci ce vrem, nu patesti nimic". Dar cum i s-a aratat si IPS Teodosie ca DNA l-a luat de antebrat sa ii arate cum arata cerul fara soare si usa doar cu gratii, cred ca or fi gasit baietii niste modalitati sa il convinga pe 4 ochi ca daca nu isi vede interesul tarii s-ar putea activa anumite dosare. Nu stiu, doar banuiesc. Dar nu pot sa il suspectez pe Ciorbea de altceva decat de oportunism. I s-a oferit un deal, l-a acceptat si a inceput brusc sa functioneze.

#495
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
si totusi...avem si Avocat al Poporului!

pt.colegii de forum mai necredinciosi, cititi va rugam:

http://www.avp.ro/ex...eptie2_2017.pdf

poate intelegeti si de ce iesim in strada! va zice Ciorbea cu subiect si predicat :)

#496
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Părea trist si pierdut când vorbea..!

#497
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,685
  • Înscris: 13.10.2003

View Postanknic, on 03 februarie 2017 - 13:49, said:

si totusi...avem si Avocat al Poporului!

pt.colegii de forum mai necredinciosi, cititi va rugam:

http://www.avp.ro/ex...eptie2_2017.pdf

poate intelegeti si de ce iesim in strada! va zice Ciorbea cu subiect si predicat Posted Image

Tot nu-mi place de el, stii cum se zice, onoarea ti-o pierzi o singura data si definitiv.
Insa cred ca ordonantele astea au fost prea mult si ptr. un obraz gros ca a lui Ciorbea. Sa nu uitam ca la un moment dat in omul asta a avut incredere un sfant ca si Coposu, o mai fi ramas putina lumina in sufletul lui cuprins de partea intunecata.

#498
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Sa nu cumva sa faca o sesizare prost concepută pentru a cadea..în genu procurorilor care vor sa piarda în instanță..

#499
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postsilesax, on 03 februarie 2017 - 13:53, said:

Părea trist si pierdut când vorbea..!

Nu stiu de ce , dar nu am incredere in acest individ .
In nici un caz nu cred ca initiativa ii apartine  si mai degraba este ceva legat de instinctul de conservare  prin faptul ca demonstratiile din ultima vreme pot sa-i zguduie pozitia  peste noapte  si sa-i dea foc la valiza.

O ameoba de genul lui ciorbea nu are cum sa se preteze la acte de bunavointa daca nu sunt legate de reflexul pavlovian. Dealtfel azi a fost prin parlament sa dea socoteala la bastanul dracnea.

Edited by ciine, 03 February 2017 - 14:18.


#500
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

View Postsilesax, on 03 februarie 2017 - 14:16, said:

Sa nu cumva sa faca o sesizare prost concepută pentru a cadea..în genu procurorilor care vor sa piarda în instanță..

argumentele din sesizare i-au cam fost furnizate de Procurorul General al Romaniei, Augustin Lazar


argumentele sunt beton :)

#501
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
am citit un articol mai devreme, nu mai gasesc acum prin multitudinea de situri si bloguri.
ideea este asa:
1. avocatoul poporului a contestat.
2. CCR va judeca. presupunem ca va judeca in defavoarea guvernului grindeanu.
3. sentinta pronuntata de CCR, ca sa produca efecte trebuie sa fie publicata in monitorul oficial.
4. monitorul oficial este in subordinea guvernului.
5. guvernul poate sa intarzie publicarea sentintei suficiente zile incat ordonanta_mortii sa produca efectele scontate.

10. tot la mana penalilor suntem... o tara intreaga, douaj de milioane de tefelei (vorba poetului Palada) ne milogim de o grupare infractionala de 5-10 oameni sa ne lase in pace. vaide penis noastra...

Edited by Pollux, 03 February 2017 - 15:15.


#502
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
totusi CCR-ul n-are o componenta atat de naspa...

https://pressone.ro/...-ordonantei-13/

#503
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Obligația de a plăti facturile la utilități în termen de 15 zile de la emiterea acestora ar fi neconstituțională. Avocatul Poporului a sesizat direct Curtea Constituțională cu excepția de neconstituționalitate a dispozițiilor art. 42 alin. (61) și (9) din Legea nr. 51/2006, astfel cum au fost modificate prin Legea nr. 225/2016, apreciind că prevederile sus-menționate nu întrunesc exigențele art. 1 alin. (3) și (5), art. 21, art. 24 și art. 44 din Constituţie.În actuala reglementare, utilizatorii serviciilor de utilităţi publice sunt obligaţi să achite facturile în termenul de scadenţă de 15 zile, termen care însă curge de la data emiterii facturilor, iar nu data primirii facturilor. Avocatul Poporului consideră că, în condițiile în care termenul curge de la data emiterii facturii și, în plus, factura constituie titlu executoriu, dispozițiile legale criticate au un caracter excesiv pentru utilizatorii obligați să plătească factura în doar 15 zile de la emitere, nu de la primire, termenul instituit fiind unul incert, care depinde de o serie de factori subiectivi, imprevizibili (spre exemplu, operativitatea funcționării serviciilor de comunicare prin poștă).(stiripesurse).
Stiu stiu, e vindut rusilor, chineziilor, comunistiilor, minerilor... :rolleyes:

#504
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Sustin asta; 15 zile e un termen prea strans. Ce n-as sustine e ce face guvernul si parlamentul si anume ca nu conditioneaza asistenta sociala de plata taxelor si impozitelor si de frecventarea scolii.
LE
Pe tema asta sunt de acord cu avocatul PSD-ului

Edited by since2004, 27 April 2017 - 18:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate