Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Low Carb High Fat

- - - - -
  • Please log in to reply
989 replies to this topic

#19
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
O oala plina cu salata de ridichi, ardei gras, salata - partea aia buna dinspre cotor, dovlecel crud, otet balsamic, putin zahar si sare + 100gr piept de pui pe gratar.
Cu 200-250 calorii am burta plina.
Sunt curios cate calorii am avut azi, da mi-e prea lene sa calculez. Sa zicem ca-i bine.

#20
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View PostThair, on 15 aprilie 2014 - 16:43, said:


Cine mai foloseste dextroza in 2014 cand avem palatinose :)

#21
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Aseara spre 23, pana am dat pc-ului vreo 20' de lucru, m-am intins putin pe pat. Eram dezbracat. Asa am adormit pana la 4 chit ca erau 19,5 grade in casa. GFC! De cand iau carbo clocotesc. La keto mereu aveam frisoane, dormeam sub plapuma in bluza groasa cu maneca lunga.

#22
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Masa de dupa sala: mancare de fasole cu mazare + 50gr macaroane (nefierte aveau atat. le-am bagat si amestecat cu mancarea de fasole) + gratar de pui. Puiul a fost si mai bun, acum, dupa 2 zile de stat in sana cu condimente.
Mai am mancare de fasole si mazare pentru inca doua zile, deci voi mai putea trage parturi linistit. Credeam ca nu mai pot, de mult n-am mai tras, dar, nuuuuuuuuuuuuu, sunt chiar foarte talentat.Posted Image

Am mai dat 1kg jos. Nu am rotunjit nici ieri, nici azi - exact 1kg a fost.
Venind de la sala mi-am simtit iarasi burtoaca vidata, asa ca am avut tupeu sa imi masor talia acasa, dupa masa. Am la fel ca saptamana trecuta (io practic nu masor talia, ci partea in care mai am surplus de grasime). Deci pana la sfarsitul saptamanii voi slabi, asta cu toate ca am avut un week-end de peste 10.000 calorii. Haters gonna hate.

Antrenament cu greutati: tare la triceps, tare la biceps.
Cardio pe eliptica : 40', puls 127-142 (mai pe dupa minutul 30 am sarit peste 135), 15-17km/h.
Racire pe bicicleta: de pe eliptica m-am dus la baie sa ma spal pe fata, iar cand m-am pus pe bicicleta aveam puls 102. Am mai dat, asa, de florile marului, inca 2 minute incet din pedale.
De cand iau SciVation Xtend vad ca mi-e de ajuns 0,7l de lichide la sala. Inainte luam 1,5l. Practic doar la sala corpul imi cere lichide, in rest beau doar pentru ca stiu ca e necesara hidratarea.

De Sambata sunt full de lucru asa ca ma hotarasem sa fac sala doar din 2 in doua zile. Nope, voi face tot zilnic, cu pauza Duminica (ma rog, Duminica asta iarasi am de lucru). Nu are rost sa schimb daca merge si o pot duce.

Inca nu simt nimic de la Lipo6. Astept greata aia.

Edited by Thair, 16 April 2014 - 11:08.


#23
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
200gr telina rasa, o lingura de maioneza cu mustar de Dijon, 80gr sos de gorgonzola + 150gr file de cod parlit in tigaia de fonta (fara ulei) peste care am pus rozmarin, piper si sare.

Voi mai hali:
- 135gr branza de vaci Pilos de la Lidl + 80gr smantana 30% + nuci/migdale + o lingurita mac + putina sana, sa nu fie seaca;
- vrabioara de vita + o salata mare din ridichi, dovlecel crud, castravete, salata verde, ceapa verde, sare, otet balsamic + o lingura de ulei de cocos.

De Sambata e vrabioara in punga cu ulei, sare si piper. Insistase nenea ala sa o las asa cateva zile, chiar o saptamana, ca cica asa e buna. E clar ca era o vaca matusalemica.

#24
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Masa de dupa antrenament: 330gr mancare de fasole cu mazare* + 50gr macaroane + 100gr gratar de pui.
* atat mancasem si ieri. ochiometrisem gresit ca-s doar 200gr.

Urmatoarea masa: 100gr masline verzi in saramura* + 30gr smantana, 20gr branza de burduf, 20gr feta, 50gr carnati, 20gr jumari, incalzit totul incalzit in ibric + 250gr avocado.
* nu mi-a placut saramura chioara in care erau maslinele verzi (fara samburi) asa ca le-am facut alta:
- otet balsamic;
- sos de curry;
- o lingurita zdravana de oregano;
- o bucata cam de 2cm de ghimbir ras;
- 2 catei de usturoi;
- piper macinat;
- zeama de lamaie;
- coaja de lamaie uscata, macinata fin.
Ma speriasem din cauza mirosului pregnant al sosului de curry, credeam ca am pus mai mult, dar, nu, sunt excelente.

Am mai dat jos 0,3kg. Vrabioara de vita de aseara a fost de milioane, dar a fost si 230gr.Posted Image  Cam mult! Am gasit in sfarsit sursa de carne de vita buna si foarte ieftina.

Antrenament cu greutati: foarte tare la umeri, ok la trapez. As putea spune ca am facut tare si la trapez, pentru ca e una din grupele la care am scazut foarte mult acum la cura. Faceam cu un 30-40% si azi am facut pe la un 60-70%, deci destul de tare fata de cat facusem saptamana trecuta.
Cardio pe eliptica: 40' la puls 125-128, 15-16km/h.
Imi merge excelent!

Fratele meu a dat jos tinand keto 8kg in 3 saptamani facand 2 zile de incarcare* de cate 7000-8000 de calorii. L-am vazut  aseara si am ramas masca. In ultima saptamana a pus 8kg in w-e dar pana la sfarsitul saptamanii a slabit 2,5kg (evident, pe langa cele 8). Prietena lui la fel: in 3 saptamani a dat 3kg. Mai vrea sa dea 2,5kg intr-o luna pentru a participa la un concurs de fitness. Ea pune la incarcare +5kg cu toate ca cantareste sub jumatate din greutatea fratelui. Nu le este foame deloc, din contra, de Marti unul si Miercuri celalalt au o scarba fantastica de mancare. Si eu patisem la fel, dar pe vremea aia nu imi era frica de carbo, chiar bagam. Practic asta a fost greselala mea: facusem degustare de carbo, nu incarcare. Voi reveni la keto. Imi spusesem ca la mine nu va tine pentru ca nu am atata masa musculara, da am vazut acum cum dupa un week-end de destrabal total am revenit de unde am plecat ramanandu-mi cateva zile in care sa dau jos. Credeam ca doar saptamana viitoare se va intampla asta. Sa nu mai spun ca acum sunt pe la 80gr carbo, nu sub 10gr cum tineam la keto. Ar fi trebuit sa am si mai putine kilograme daca ramaneam pe keto.
* prima masa de incarcare a fratelui, imediat dupa sala: 6 cheeseburgeri, 2 portii mari de cartofi prajiti, 400gr ciocolata. Nu se sfieste deloc sa bage si grasimi in zilele de incarcare si rezulta are. Oho! Si inca ce rezultate!

Inca nu simt nimic de la Lipo6.Posted Image  Cica doar dupa 3-4 zile. Nu mai tineam minte cum e.

Edited by Thair, 17 April 2014 - 11:09.


#25
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostThair, on 17 aprilie 2014 - 11:12, said:

Urmatoarea masa: 100gr masline verzi in saramura* + 30gr smantana, 20gr branza de burduf, 20gr feta, 50gr carnati, 20gr jumari, incalzit totul incalzit in ibric + 250gr avocado.
* nu mi-a placut saramura chioara in care erau maslinele verzi (fara samburi) asa ca le-am facut alta:
- otet balsamic;
- sos de curry;
- o lingurita zdravana de oregano;
- o bucata cam de 2cm de ghimbir ras;
- 2 catei de usturoi;
- piper macinat;
- zeama de lamaie;
- coaja de lamaie uscata, macinata fin.
Ma speriasem din cauza mirosului pregnant al sosului de curry, credeam ca am pus mai mult, dar, nu, sunt excelente.
O maslina, da, avea gust bun, dar mancarea avea gust destul de pregnant de curry. Data viitoare nu voi mai pune deloc. A fost totusi buna.
Nu am mai mancat si avocado, era prea mult pentru o singura masa.

- 1 ochi, 30gr jumari, juma de avocado, 20gr nuci;
- 2 coaste fripte in untura, piper Sichuan (foarte bun! are acum la Lidl), piper, sare + un castron cu spanac cu putina smantana si 2 catei de usturoi + o lingura de smantana, o lingurita de salata de icre cu ceapa si cateva nuci/migdale.

Deocamdata sunt satul. Poate nu mai mananc nimic azi.

#26
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Dupa sala am halit 50gr fructe uscate. Stiam ca voi face o lunga plimbare (aprox 10km) si cum nu mancasem de ieri de la 18 am zis sa nu ma chiar cocosez de foame. Am vrut sa imi cumpar si un baton proteic low-carb (Weider) dar mi-am amintit de pieptul de pui care ma astepta.

Ajuns acasa am dat gata ultima portie de mancare de fasole cu mazare (300-350gr) + 130gr gratar de pui.
Dupa 2 ore am halit mancare de dovlecel, ceapa, usturoi, ardei gras, chilli, oregano, piper, sare, branza de burduf + 135gr ceafa afumata (GFC! uitasem sa o trec).
Dupa 30' am halit jumari, nuci/migdale, iaurt, slaina, carnat, branza maturata cu chimen.
In nici 4 ore mi-am mancat crapelnita pe azi.

Deoarece de saptamana viitoare voi tine keto cu 2 zile de incarcare am facut azi la forta intr-o singura zi tot antrenamentul de picioare pentru a ma obisnui. Evident, week-end-ul acesta nu voi face incarcare pentru ca nu am tinut keto. Antrenamentul de picioare era greu si facut in 2 zile, asa a fost groaznic. Cardio pe eliptica 40' la puls 140-130 cu 12-15km/h. Am intrat de la antrenamentul de picioare cu puls 140 la doar 12km/h. Nu tin minte sa mai fi facut vreodata atat de incet. Ma simteam ca imbracat in costum de astronaut. Dupa 20' a inceput sa mi se rotunjeasca miscarile, sa imi scada pulsul, deci a trebuit sa cresc viteza. Ultimele 3 minute le-am facut cu 22km/h pentru ca mi-am dat seama ca nu voi trece altfel de 500 calorii arse si nu aveam chef sa am intr-o singura zi 2 contraperformante.

Maine voi manca normal, ba chiar voi incerca sa halesc mai putin.
Poimaine in schimb...

Edited by Thair, 18 April 2014 - 15:16.


#27
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Daca abia maine vei manca normal inseamna ca azi ai mancat anormal?. De ce prezinti jurnalul asta aici? Posted Image
Nu crezi ca prezentarea meniului tau isi are un loc mai potrivit aici sau aici sau pe un blog?

Edited by EXIT, 18 April 2014 - 15:30.


#28
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostEXIT, on 18 aprilie 2014 - 15:17, said:

Daca abia maine vei manca normal inseamna ca azi ai mancat anormal?. De ce este prezinti jurnalul asta aici? Posted Image

Nu crezi ca prezentarea meniului tau isi are un loc mai potrivit aici sau aici sau pe un blog?
Adica nu voi intrece masura, voi manca cum am mancat si in timpul saptamanii, ba chiar voi incerca sa halesc mai putin deoarece maine nu fac antrenament.

Nu.

#29
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Fa-ti un topic personal de antrenament si nutritie , topicul asta ar trebui sa fie de dezbateri pe tema regimului .

#30
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Mai are un pic si termina cu slabitu', ce sa mai faca alt topic? :D

#31
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Postdiorama, on 18 aprilie 2014 - 18:12, said:

Mai are un pic si termina cu slabitu', ce sa mai faca alt topic? Posted Image
Greu, foarte greu!
Toti uamenii din univers sunt nascuti intre jumatatea lu Aprilie si Mai. Sper sa aibe toti mancare naspa.Posted Image
Pastele vin la pachet cu 3 onomastici, va fi plin de crapelnita, plus ca tatal meu gateste foarte bine.
Sa vad cat m-oi putea abtine.

Edited by Thair, 18 April 2014 - 18:53.


#32
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Thaire simti ceva de la termogenicu ala?

Eu vreau sa incerc MCT Oil, ca pre-workout pentru energie, el fiind si termogenic

Edited by badsica, 18 April 2014 - 19:04.


#33
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Postbadsica, on 18 aprilie 2014 - 19:00, said:

Thaire simti ceva de la termogenicu ala?
Absolut nimic. Si era cea mai hardocore chestie incercata de mine (in afara de supradoza de efedrina injectabila + cofeina  + aspirina Posted Image) .
Am fost de nu stiu cate ori la cardiolog, se saturase aia de mine. Mereu aveam senzatia ca crap.

#34
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostThair, on 16 aprilie 2014 - 05:21, said:

De cand iau carbo clocotesc. La keto mereu aveam frisoane
Nu înţeleg ce mare diferenţă faci tu între alimentaţia cetogenică şi LCHF: ceto e doar un LCHF mai agresiv şi mai greu de susţinut, that's about it.

View Postbadsica, on 18 aprilie 2014 - 19:00, said:

Eu vreau sa incerc MCT Oil, ca pre-workout pentru energie, el fiind si termogenic
Vezi ce faci cu ăla, că s-ar putea să fie creator de alergii la alte mâncăruri cu care îl combini. N-ai nevoie de MCT/cocos/etc. pentru LCHF. Pentru antrenamente nu ştiu că ar fi cu ceva mai bun (sau măcar la fel de bun) ca o masă bogată în carbohidraţi complecşi.

Edited by donjoe, 19 April 2014 - 10:47.


#35
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postdonjoe, on 19 aprilie 2014 - 10:34, said:


....că s-ar putea să fie creator de alergii .....

Creatorul e unul singur Posted Image

#36
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Cam ca linkul pe care am uitat să-l dau: http://selfhacked.co...food-allergies/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate