Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Numai aici despre Snooker

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#37
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Greselile lui Ronnie si echilibrul "virtual" e din cauza ca Ronnie nu se concentreaza. Are si de unde pierde mese asa ca nu se omoara cu firea. Il lasa pe Mark sa vine dupa el dar nu la mai mult de doua puncte distanta. Probabil e mai "strans" si pentru ca au sugerat organizatorii sa nu rupa finala si sa nu mai vina spectatori la ultimele doua sesiuni. Am vazut aseara cum uneori Ronnie pur si simplu se prostea la unele bile pentru ca stia ca Mark nu are ce sa ii faca.

Finala e decisa clar si mai bate un record, trei titluri consecutive!!! Omul asta e un geniu... Nici nu stiu daca regret ca nu a avut mintea de acum in urma cu 10 ani sau e mai bine asa, altfel nu era acel show-man intr-o lume prea rigida.

#38
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Pai dupa ce s-a intamplat in semifinala cand nu a mai fost nevoie de ultima sesiune era aiurea pentru organizatori sa se intample la fel si in finala.

#39
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postblue_taty, on 05 mai 2014 - 10:56, said:

Finala e decisa clar si mai bate un record, trei titluri consecutive!!! Omul asta e un geniu... Nici nu stiu daca regret ca nu a avut mintea de acum in urma cu 10 ani sau e mai bine asa, altfel nu era acel show-man intr-o lume prea rigida.
Eu aș merge pe două variante: ori finala nu e încă decisă (judecând după scor și calibrul celor doi adversari) sau finala e la fel de decisă cum era și înainte să înceapă meciul (mizând pe actualul Ronnie și pe spusele unui mare fost și actual jucător, Steve Davis).

#40
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
Dupa 20 de jocuri Selby a egalat la 10 :D

#41
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
10-10, finala e relansata.

#42
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
11-10 pentru Mark, de la 5-10...

#43
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
Sesiunea 3 final: 12-11 pt Mark, dupa o ratare imensa a lui Ronnie.
Ultima sesiune de la ora 21:00

Edited by dhaulagiri, 05 May 2014 - 18:30.


#44
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Ce finala, incredibila ratarea lui Ronnie....

#45
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010
Ambii au ratat enorm... N-am mai văzut de foarte multă vreme atâtea ratări, mai ales din partea lui Ronnie. Poate că presiunea titlului de campion mondial îi apasă din ce în ce mai mult. Ratarea lui Ronnie din ultimul joc al acestei sesiuni este un exemplu elocvent. Dacă ar fi fost la un meci demonstrativ, ar fi reuşit lovitura legat la ochi şi cu o mână legată la spate.

Oricum, foarte frumoasă finala şi, mai ales, dramatică. :)

Probabil că meciul va continua şi mâine. Dacă se va ajunge în joc decisiv, vor mai fi încă 12 jocuri. N-au cum să le joace pe toate în această noapte.

#46
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Joiaca in noaptea asta pana termina. In 2006 cand a fost finala intre Dott si Ebdon m-am culcat eu pe la 3 si ei tot mai aveau de jucat :P

PS Nu ma asteptam ca Ronnie sa greseasca atat de mult. Sper sa-si revina. Daca ar castiga Selby ar fi o victorie chinuita, fara stralucire (asta daca nu cumva scoate cateva lovituri geniale din maneca in sesiunea de seara, dar ma indoiesc).

#47
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010
Până la 3 e oarecum acceptabil, având în vedere că la ei va fi ora 1. Posted Image Dar dacă o să se dispute încă 12 jocuri, fiecare cu durată de cam o oră, ar însemna să se joace până mâine la 8-9 dimineaţa, ora noastră. Îţi dai seama că nici n-ar mai nimeri bilele... Posted Image

Chiar mi-aş dori joc decisiv pentru că sunt curios până la ce oră vor juca. Posted Image

Edited by Cipry7, 05 May 2014 - 19:18.


#48
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Se reia spectacolul ..

#49
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
Hai Ronnie !

#50
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
Ronnie e de nerecunoscut astazi :D scorul pe ziua de azi pana acum e deja 10-2!!!

#51
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Ei, după cum ar spune englezii...„Things have changed a little bit”...Posted Image

#52
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010
Just a little... :)

Simt că Ronnie va avea o tresărire de orgoliu. Nu cred că s-a terminat totul aici. :)

#53
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Nici eu...da' cred că e mai palpitant așa...Posted Image

#54
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
Mark Anthony Selby noul campion mondial !

[ http://i61.tinypic.com/esrx2x.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dhaulagiri, 05 May 2014 - 23:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate