Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce credeți ca s-ar intampla ...

Instanta amana sistematic pronunş...

se poate folosi alt incarcator US...

Parchet impermeabil + fara praguri
 Despre prima de activare

One Cotroceni

Piese noi pentru reducerea zgomot...

Refuzat la imbarcare din cauza un...
 Alungire => hipertrofie

Care este "rostul" porumb...

La mulți ani @Noua_pe_site&#...

La mulți ani @RODigitalum-me...
 La mulți ani @Alex_23!

Toyota Corolla Sedan 1.8 hybrid s...

Recomandare stabilizator tensiune

laptop gaming buget maxim 10000 lei

MMORPG`s mediocre pvp system

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

niposs

niposs

Active Member

• Grup: Members
Lineage2 iti recomand si eu. Nu grafica, ci miscarile realistice te vor captura si o sa-ti placa!

Edited by niposs, 15 April 2014 - 07:29.

noname01

noname01

Member

Okay, m-am uitat la cateva videoclipuri cu pvp in lineage 2 si totul se rezuma la videoul asta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MKxkj7H-Fuw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oponentii stau fata in fata si apasa skillele. Conteaza cand apesi skillu care trebuie la momentul potrivit si cam atat. Unde este importanta pozitionarii de care ziceati, incetinirea adversarului, incercarile de a te feri de skillele lui. Skillurile sunt lock target din ce vad, nu ai nici un skill shot. Cu alte cuvinte, eu tot nu vad unde este distractia cand te bati cu un oponent cu sistemul asta mediocru de pvp.

AMETHIST

AMETHIST

Hardware Troll

• Grup: Senior Members
Eu cred ca ti-ai luat PK cand erai la farm si acum esti frustrat si te vaiti pe forumuri. :))

noname01

noname01

Member

View PostAMETHIST, on 15 aprilie 2014 - 16:23, said:

Eu cred ca ti-ai luat PK cand erai la farm si acum esti frustrat si te vaiti pe forumuri. Posted Image)

Ce e PK? Hei dar nu ma vaiet, vreau doar sa fiu lamurit :(.

AMETHIST

AMETHIST

Hardware Troll

Daca nu stii ce e PK e clar ca nu prea ai tangente cu genul asta de jocuri, deci nejucand asemenea jocuri nu prea ai cum sa intelegi anumite particularitati din ele.
Nici eu nu prea inteleg de ce 20 de nebuni alearga 90 minute dupa o minge si cand ajung la ea dau cu piciorul in ea. Iar altii si mai nebuni platesc o gramada de bani sa se uite la ei.

noname01

noname01

Member

View PostAMETHIST, on 15 aprilie 2014 - 20:25, said:

Daca nu stii ce e PK e clar ca nu prea ai tangente cu genul asta de jocuri, deci nejucand asemenea jocuri nu prea ai cum sa intelegi anumite particularitati din ele.
Nici eu nu prea inteleg de ce 20 de nebuni alearga 90 minute dupa o minge si cand ajung la ea dau cu piciorul in ea. Iar altii si mai nebuni platesc o gramada de bani sa se uite la ei.

Oh da, te refereai la player kill :D. Am experienta cu mmorpgurile, am jucat pana si Talisman Online care adopta acelasi sistem pvp mediocru. Probabil ca a fost primul joc mmorpg jucat de mine, de aia mi-a placut sa il joc chiar si cu acel sistem de pvp, atmosfera jocului era una faina dar pvp-ul la pamant, cum sunt la mai toate mmorpgurile.

View PostAMETHIST, on 15 aprilie 2014 - 20:25, said:

Anyway, explica-mi si mie ce e asa distractiv la batalia aceea din videoclipul postat de mine. Nu vad nici o tactica folosita.

AMETHIST

AMETHIST

Hardware Troll

In videoul ala sunt 2 colegi care se prostesc pe acolo pt ca nu au ce face.
Oricum pvp-urile 1 vs 1 self buff sunt irelevante si se fac doar asa ... de plictiseala, mmorpg-urile fiind jocuri de echipa.
Uite un exemplu din l2
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jwEkvh50oDk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau unul mai .. autohton

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k6N9IfQujak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AMETHIST, 15 April 2014 - 21:24.

noname01

noname01

Member

E faina faza cu razboiul si alea alea, creeaza suspans intr-adevar, dar majoritatea timpului stau cam nemiscati oamenii. Razboaiele is faine intr-adevar dar pvp-ul 1 vs 1 just sucks, and sucks a lot.

AMETHIST

AMETHIST

Hardware Troll

Pai nu are sens pvp-ul 1 vs 1 in mmorpg-uri aia incerc sa iti spun.
Depinde si ce clase se intalnesc in lupta aia 1 vs 1. ce ai vazut tu ca in majoritatea timpului stau nemiscati e una din posibilitati.
uite aici un exemplu. cel care a filmat lupta asta nu ar rezista mai mult de 3 secunde daca ar fi sa stea nemiscat fata in fata cu celalalt. Si inca o chestie ... foloseste 3 arme pe care le alterneaza la fiecare lovitura.
Ma refer la prima lupta din video, ce urmeaza dupa nu m-am mai uitat.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r7R_8W-beBQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AMETHIST, 15 April 2014 - 21:43.

noname01

noname01

Member

Ar fi foarte frumos sa aibe sens si sa fie si dinamic. Treaba cu schimbatu armelor e interesanta though.

AMETHIST

AMETHIST

Hardware Troll

E doar o tactica folosita de cateva clase in 1 vs 1 in anumite situatii.
Ca sa iti faci o idee sun 36 clase in lineage 2. Fiecare cu skilele si tacticile ei.
Cu cat se pune mai mult accentul pe 1 vs 1 cu atat se pune mai putin pe ideea de joc de echipa

noname01

noname01

Member

Am inceput sa joc Tera Rising, pvp-ul din Tera e exact de cautat, necesita skill ca sa te bati cu altii, trebuie sa stii cand sa joci defensiv si cand agresiv, skillurile sunt skillshot si ai si skilluri pentru evade. Foarte frumos este si Battlegroundul :D.

noname01

noname01

Member

e exact ce cautam*...nu stiu cum de am scris asa gresit :))

blasterzz

blasterzz

Junior Member

Nu poti numi un judeca mmorpg ca are pvp/pve/combat ... mediocru.., chiar si grafica, asta tine de gusturile playerului.. unii prefera genul L2, oldschool point and click , altii mai tinerei wasd la movement si zapacesti cu restul de degete ramase tastatura.
Totul tine de comunitate, cu cine joci si sa ai cu cine sa joci, poti avea cel mai tare pvp system dar daca orbecaiesti singur pe harta omorand alti playeri care au sau nu intentii de pvp ... ala nu mai e mmorpg, e single player...

victor.andrey

victor.andrey

Member

scuzati ca readuc la viata acest topic, dar cel mai ok pvp mi s-a parut la Dekaron (fostul 2moons)

momentan din cauza ping-ului nu se pot implementa alte sisteme de pvp, iar jocurile noi care le vedeti iesite azi pe piata au fost incepute acum 5 ani. cam asta e media de lucru la un mmo.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TnaNWN5GvzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by victor.andrey, 03 January 2015 - 19:54.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate