Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

MESTERI NESERIOSI

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
samy12

samy12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.06.2014

View PostCOSTIN_mentor, on 19 decembrie 2005 - 17:34, said:

Daca ati avut probleme cu unii "mesteri" dati numele, telefoanele si detalii despre "seriozitatea" lor ca sa nu mai ia si altii "teapa" .
  Eu de exemplu :
   Locatie : constanta
Cretu Stefan 0722965862,0722978781
Darie Mihai : 0720578381,0726688437
  "zugravi de meserie" care dupa ce au facut o lucrare la care cica "au dat garantie  x ani" cand i-am chemat apoi sa repare ceva (greseala mea ca nu am fost atent de la inceput , dar omul tot timpul invata) ,dupa ce m-au amanat timp de 3 saptamani ca vin,vin mi-au zis sa ma duc la plimbare .
  Stan Horia 0726624903  -TIGAN , atat.

   Ma bucur ca am gasit topicul,vin si eu cu un mesterica instalator bun la toate.Un neserios,TALHAR,numele lui este Florea Adrian Dragomir,din Puchenii Mari,Prahova.Lucreaza instalatii sanitare si termice pe o raza de 100 de Km.Nu numai ca mi-a facut o lucrare de toata jena,dar am mers pana acolo de a-mi substitui cartusele ceramice originale ale bateriilor Novaservice Titania Lux cu altele.La lavoar nu mi-a montat ventilul cu supapa motivand ca nu are loc(a revenit si a remediat),i-am dovedit ca minte pt ca sunt proiectate sa functioneze.Am gasit in casa un cartus ,era pe el scris CZ cu punct rosu si albastru,trei orificii in partea inferioara,realizat din alama sanitara,l-am intrebat ce este cu el si mi-a motivat ca nu a avut loc sa il puna la lavoar.Aveam treaba sa le pun masa;l-am luat ;l-am pus intr-o cutie,ca de las ca trebuie in timp.Am trecut la verificarea lucrarii.Bateriile functionau;dar apoi am inteles cand am fost in magazin sa verfic cartusele care e diferenta intre un cartus de 7 lei si unul de 70.La scurgerea de la chiuveta din bucatarie tin ligheanul pt ca se prelinge pe la o inbinare de la sifon;2 ore a incercat sa monteze sifonul si nu i-a reusit.Ne-a pus sa cumparam un racord flexibil pr care ne-a indicat gresit dimensiunea,35 inloc de 40.Vasul de toaleta de la Cersanit Roma nu l-a fixat decat cu silicon,sistemul de fixare a disparut cu dibluri cu tot.Racordul pt vasul WC din prima mi l-a stricat curge;mi-a zis ca nu am luat lucru de calitate ca asa sunt astea ieftine.Am verificat factura si am vazut ca defapt am platit 72 lei,italian.Capacul de la vasul WC joaca,desi am avut cumparate si alte chituri de prindere 18 lei.Au disparut si ele.Pe unde mi-a aplicat silicon am numai vai si dealuri,arata de tot rasul.Cand a revenit sa remedieze cate ceva i-am cerut socoteala de cartusul pe care l-am gasit si a disparut;m-a prostit in fata ca nu am avut aceasta discutie noi doi ca nu exista asa ceva ca nu exista cartuse decat din plastic.
  Este nepotul sotului meu;un talhar din nastere.Credeam ca acum fiind mare,om care tinde spre 50 de ani s-a maturizat si e responsabil.De unde e profesionit in minciuna,hot calificat.Mi-a facut curat in zona lui de acces,a lichidat tot ce i-a fost de interes.Am avut un sifon de scurgere in plus pt cabina de dus,l-a luat,tuburi de silicon alb deasemeni;pt ca a folosit doar incolor,pana si un bec cu led philips a disparut ci cate maruntisuri or mai fi.Daca ar fi stiut cu cat se vand pe net niste carti de specialitate sigur le-ar fi luat.
Urma sa imi monteze si centrala termica;cred ca urma sa ne usureze de multe,avand acces in toata casa,acum doar in bucatarie ,baie si un hol unde aveam depozitate scule si tot necesarul pt mobilare baie si montat baterie si sifon in bucatarie.A lucrat circa 8 ore timp in care a vb la tel destul si a cerut 8 milioane(vb lui);asa ca pt neamuri pt ca la altul ar fi cerut 12..Atat a cerut,atat a primit;apoi am va vazut toate cele relatate.in timpul lucrarii a disparut mai bine de o ora motivand ca nu avem un racord si se duce la el acasa sa aduca,cred ca a fost la un magazin de profil sa cumpere cartusele de plastic,pt ca am ramas cu plus 3 racorduri;deci cade motivatia.
http://www.novaservi...pinaci-ventil-1
este piesa de care mesterica nu isi aminteste,l-am pus sa imi desfaca cartusul de la bateria de buc sa vad cum e,normal din plastic,cum am anticipat;nu l-am mai pus la celelate ca era de inteles ce urma sa vad.
Ce pot sa ii fac,doar sa il discreditez;daca mai stiti situri cu coltul rusinii va rog sa mi le dati.Nu vreau sa mai faca si altora asa ceva.
  0729468008 nr de tel   ADI TALHARUL si mai are un colaborator care ii este sofer cu nr de tel 0732951167,care cu siguranta ii este partas.

Edited by samy12, 17 May 2016 - 11:37.


#56
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
E plin de golani si tepari in domeniul asta, iau o gramada de bani, si culmea nu se mai ataca nimeni ca nu platesc taxe si impozite carpacii astia...

Edited by ipopovici11, 17 May 2016 - 17:19.


#57
clientnemultumit99

clientnemultumit99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2016
Va fac cunostinta cu Mihai Lambert. Mihai Lambert este cel mai mare carpaci pe care l-am cunoscut. Mi-am "renovat" apartamentul cu dumnealui si mi-a tras clapa la final, lasand casa asa cum o vedeti, dupa o luna de zile. Ce a iesit este o totala bataie de joc, tinand cont de suma de 9.000 de lei pe care i-o dadeam doar pentru manopera. Evitati sa faceti orice fel de lucrare cu el petru ca este nepriceput, neserios si arogant. Feriti-va de el daca nu vreti sa va pierdeti banii si sa va irositi nervii. Acum am nevoie de un meserias, sa repare ce a facut domnul Mihai Lambert.

Telefon: 0767 644 297 Mihai Lambert

Attached Files


Edited by clientnemultumit99, 04 June 2016 - 16:30.


#58
VANUCA

VANUCA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.01.2007
Mare atentie la firma SIC Amenajari Srl, patron  Stefan Cornel  telefon 0740020089 sau 0766679116 , email la [email protected]. De obicei, evident, nu lucreaza pe firma. L-am tocmit in martie, a venit a evaluat, a cerut, am zis ok dupa mici frecusuri, dar am agreat pe suma ceruta de el cu mentiunea ca e flexibil , daca nu facem aia si vreau cealalta , cadem de acord. A ajuns sa lucreze astazi cu un faiantar pe nume Aurica si un baiat necalificat dupa ce i-au plecat toti amenii in frunte cu instalatorul.
Nu au fost in stare sa imi faca nimic cum am solicitat, nu tu faianta vericala, nu gresie orizontala, nu exista unghi drept, la geamul de la bucatarie a taiat faianta si a pus partea taiata spre interiorul camerei si pe cea finisata bine din fabrica lipita de rama geamului termopan. Nu a reusit sa puna faianta in acelasi plan, una mai iesita , una mai apasata, a taiat cea mai buna gresie sa faca plinta pentru hol in nespe mii de bucati si din astea nu a reusit sa scoata 2 egale ca latime. La final mai ramasesera cateva bucati pe care am zis ca le pun plinta pe hol , cel putin in locurile care sa vad, urmand ca bucatile taiate mai prost sa le punem intr-o nisa unde va fi un dulap /debara cu usi glisante. M-a auzit ca vorbeam de glaf la balcon si le-a taiat pe astea bune si a pus glaf la balcon, evident nu tu panta , la jumatea ramei termopan si in unele locuri depasind chiar si nivelul gaurilor acelea de evacuare a condensului.
Vorbeam ceva cu patronul si el ii spunea altceva faiantarului de ala facea cu totul si cu totul altceva decat convenisem si justifica asa a zis sefu.
Am scos cada care era foarte mare si inalta si greu de intrat in ea si am vrut sa fac o simpla cuva cu panta evident si o rigola de scurgere . A montat rigola stramb, l-am pus sa spaga , in final cand a facut-o , desii discutasem cu el de pante , i-am imprumutat nivela mea care are bule si pentru 1.5 si 3.5 grade, a reusit uimitoarea performanta sa faca in loc de cada , acvariu; sta apa in ea si se duce spre marginile ei nicidecum spre scurgerea aia care oricum are buza superioara mai sus cu 5 mm decat marginea mozaicului. Trebuie sa ajunga apa cam 6-7 mm in toata cada asta ca sa inceapa sa curga la canal. Trebuie sa o sparg acum sa scot mozaicul pe care il platisem cu 300lei taiat gresie/manufacturat mozaic  plus placile de gresie cam 140 lei. A inceput sa puna gresia, daca e posibil, dinspre cel mai departat punct al baii si a venit cu ea spre usa , unde evident ca trebuie taiata la jumate. A pus si n-a pus cruciulite dupa bunul plac , motivand ca nu stie ce s-a intamplat de ce le arunca colturile, samd.
Fiind etajul 1, balconul in consola si pragul ala ridicat ca la blocurile din anii 85, din placi de la Granitul, am pus polistiren extrudat pe jos ca sa izolez termic si sa ma si inalt pentru ca era greoi accesul din casa, trebuia sa sari peste pragul ala, etc. I-am rugat de scurgere , sa adauge o teava de plastic ceva sa curga apa. Au zis o pun, o pun pina pusesera si gresia finala, apoi au inceput sa bajbaie pana , evident, nu au mai nimerit locul unde era teava.
Singurele lucruri mai bune pe care le-au reusit sunt montarea unor placi de rigips si ceva coltare pe care le-am pus pe cativa pereti de bca din ala comunist in ideea de a-i face mai rigizi si a le conferi o anume grosime in vedrea instalarii usilor. Evident ca i-au pus si au uitat sa faca gaurile unde erau duzele de la instalatiile electrice . Evident , fara pretentii de perpendicularitate, verticalitate, simetrie pe la grinzi etc etc.
Aveam , adiacent baii caseta aia de colane  de apa, scurgere, etc. Discusem inainte sa faca admisie de apa si scurgere pt masina de spalat , sa faca instalatia cu contoarele de apa si sa monteze niste cadre din alea de metal pentru niste polite sau un dulap ceva suspendat si apoi sa inchida cu placa de rigips . Dupa 2 zile deja inchisesera cu rigips. L-am intrebat daca apus, nimic, i-am spus da-o jos , zice da, a doua zi era deja si cu coltar lipit, i-am zis da-o jos, a treia zi era deja data cu glet; nici azi nu e data jos. A ramas fara oameni, era unul, saracu' om la toate de care zice ca e foarte multumit si il are de 10 ani, acelasi cu cada asta de baie, am convenit cu el ce si cum dar se pare ca nici macar nu-i intra pe o urecehe ca n-a avut replica sau justificare la nimic.
Dupa ce am sunat patronul despre isprava cu acvariul, zicea ati luat chit sa chituim si vroia  sa puna faianta de jos, ii spun cum domne sa puna placile care incheie tot ansamblu cand dumneata trebuie sa spargi tot sa o iei de la capat ? I-am zis , te costa placile de gresie plus taiatul plus drumul pana acolo ca n-am sa mai plec de la munca sa repar imbecilitatile voastre. A zis ca in cazul asta trebuie sa incheiem , am acceptat bucuros, am stat sa isi ia aia sculele , le-am luat cheia si i-am data afara.
Deci , concluzie, gaura e de 3500 lei plus gresie si faianta sparta si taiata si pusa prost flagrant si care trebuie sparta  cam de 600-700 plus sac de ciment achitat si nefolosit sac de ceva ceresit nu mai stiu cum, CM 11 cam 18 saci care nu stiu unde au intrat, sac de Sika plus un lichid de hidroizolare pe care l-a folosit jumate si altele si altele. Imi cumpararse la inceput si pasta decapanta si cositor pentru instalatii , ambele in suma de vreo 90 lei, pe care le-am dus inapoi la Dedeman. A inceput toate bucatile de mozaic care erau de dimensiunea cam 33x33 cm , lipite pe plasa chiar si cand avea nevoie de o bucatica care o putea lua din alte bucati taiate, asa ca am ramas cu 2/3 dintr-o cutie alcatuita din bucatele de toate formele si marimile. Sper sa nu am surpriza sa fi gaurit si vreun fir de curent prin pereti sau tavan si sa am surprize la final.
Si asta nu e tot, mai sunt ceva detalii.
Scuze pentru exprimarea incoerenta dar imi vine sa le crap capul cand ma gandesc cat am fost de prost. Sfat: Nu dati mai mult de cateva sute in avans avans in cel mai rau caz. Faceti-va timp si cumparati materialele de pe lista  intreband fiecare pentru ce trebuie. Nu le cumparati si scule.
Deci aviz amatorilor, omul' era venit cu recomandare de la un fin care il mai dusese sa faca niste lucrari unde am inteles ca oamenii erau multumiti. Alta data imi spunea ca avea solicitari pe la ambasada USA sa realizeze niste amenajari pentru niste resedinte de diplomati. Oare ?

#59
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 19.05.2006

View Postsamy12, on 17 mai 2016 - 11:30, said:

  Este nepotul sotului meu;un talhar din nastere..
Posted Image

#60
manwam

manwam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2017
Adaug doi mesteri neseriosi si tepari. Cer bani constant si prin toate metodele, ajungi sa le platesti in avans si apoi pleaca.
Aurel - 0727540415 - pus pe smecherii, plin de fumuri si pretentii. Se ocupa si de montari aer conditionat - de evitat maxim!
Claudiu - 0769432466 - invoca motive emotionale sa ii mai dau bani in avans (adevarate sau nu, nu stiu), zice ca vine apoi nu mai raspunde la telefon.
Pe la o treime din santier cu jumatate din suma platita, m-am trezit cu ei cu toate sculele incarcate in masina - cerand alti bani!
Nesimtire si tupeu au cerut jumatate de bani pe loc sa continue, avand toate sculele in masina si gata de plecare. Au tot incercat sa negocieze sa le dau bani.
Ramas stabilit ca incep, sa le dau ceva bani - 200 lei - "sa aibe si ei bani de tigari". Bineinteles nu au mai aparut, de negasit la telefon.
Mi-am luat ceva teapa din partea amandorura si au incercat sa sa traga cat mai multi ca apoi sa nu mai vina. Am ramas cu santierul balta, cu intarzieri si cu bani pierduti.

Edited by manwam, 12 June 2017 - 18:28.


#61
Christie12

Christie12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2017

View Postclientnemultumit99, on 04 iunie 2016 - 16:12, said:

Va fac cunostinta cu Mihai Lambert. Mihai Lambert este cel mai mare carpaci pe care l-am cunoscut. Mi-am "renovat" apartamentul cu dumnealui si mi-a tras clapa la final, lasand casa asa cum o vedeti, dupa o luna de zile.

Telefon: 0767 644 297 Mihai Lambert

Din pacate, trebuie sa va contrazic: peste cel mai mare carpaci am dat eu...
Va fac cunostinta cu Dl. Irinel din Leordeni, Arges. Tel: 0731 884 466
Bineinteles, ca toti marii "mesteri" romani, pe la mijlocul lucrarii se face ca a uitat pretul cerut initial. Dupa care isi da aere de mare maestru, e profund jignit daca indraznesti sa-i spui ca-s pereti strambi si plini de gauri. Apoi iti explica ca tot ce-a lucrat pentru tine a fost o mare favoare din partea lui, desi ai contul gol in banca...
Rezultatul e cel din poze. Evident ca trebuie sa mai angajez un mare mester sa lucreze dupa acest Picasso neinteles
Ma rog lui Dumnezeu sa dau peste cineva decent, desi cred ca nu mai exista asa ceva in Romania (:

Attached Files



#62
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Fara gluma, eu zic sa va bucurati ca inca mai gasiti pe cineva care sa faca treburile astea, nu de alta, dar toti cei care stiau sa tina un ciocan si o mistrie in mina ori au murit, ori au plecat de mult din tara.
De ce credeti ca finisajele la constructiile noi arata cum arata?
Cu mici exceptii, care costa cit nu fac.
Din păcate asta este nivelul actual, nu mai ai cu cine face o treaba decenta indiferent de cit esti dispus sa platesti. Si va fi din ce in ce mai rau...

#63
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Fara gluma, eu zic sa va bucurati ca inca mai gasiti pe cineva care sa faca treburile astea, nu de alta, dar toti cei care stiau sa tina un ciocan si o mistrie in mina ori au murit, ori au plecat de mult din tara.
De ce credeti ca finisajele la constructiile noi arata cum arata?
Cu mici exceptii, care costa cit nu fac.
Din păcate asta este nivelul actual, nu mai ai cu cine face o treaba decenta indiferent de cit esti dispus sa platesti. Si va fi din ce in ce mai rau...

#64
Tedau_Ingat

Tedau_Ingat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.11.2017
La categoria mesteri neseriosi de care sa va feriti: Dan Ilies - 0722722555 / 0722.722.555 / 0722 722 555 (am scris asa ca sa il gaseasca lumea mai repede in google).

Recalcitrant, pus pe cearta, stie meserie dar scapi cu greu de el - iti povesteste intreaga viata si vorbeste urat alti clienti.
Te cearta pe banii tai si se asteapta sa iti faci programul in functie de cheful lui.

Atasez o poza si profilul lui de facebook: https://www.facebook.com/dan.ilies.58

Attached Files



#65
oddscompiler

oddscompiler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2007
0751 439 460
0751439 460
0751 439460
0751439460
Le-am scris asa ca sa apara indiferent de cum cauta lumea.
Dragos sau Lucian, din Cluj Napoca (Gilau). Un escroc desavarsit, care nu isi termina lucrarile si are doar interes sa fure bani de pe clientii lui. Un comunist batran de care m-am rugat saptamani intregi sa imi termine o lucrare sau sa imi aduca banii inapoi. Daca vrei sa te enervezi si sa vezi cum cineva isi bate joc de tine, te invit sa-l suni si sa faci o lucrare cu el.

Edited by oddscompiler, 05 July 2018 - 11:57.


#66
varros

varros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.02.2007
Pai zic sa adaug si eu niste baieti "buni" :

0752 289 365 ( 0752289365   0752.289.365  ) Mihai Dragan , firma IMPALA , locatie firmei com. Berceni
0760 063 801 ( 0760063801 0760.063.801) Razvan Ionescu , firma FIRST CLAS EXCLUSIVE  , locatia firmei prin Bucuresti  zona Berceni
0 723 518 877 ( 0723518877 0723.518.877 ) Valentin Oprescu , firma  SC G& V INTONACCI Buzau , locatia Buzau dar actioneaza tot prin Bucuresti

Ce fac baietii astia care la prima vedere par "priceputi" ? Simplu , iau niste hoiate de "meseriasi" care itiu  fac praf apartamentul . Cer mai intai avans ca sa fie siguri ca nu-i trimiti la plimbare si tot asa ...

Recomandare: NU dati  AVANS si ocoliti firmele astea de 2 bani din spatele gropii de gunoi ...

#67
Connacht

Connacht

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 06.08.2007
Salut

Citesc aici si ma minunez, nu ca nu ma aștept sa existe asemenea specimene,ci doar ca ca nu mai găsești oameni pregătiți si serioși.
Toate ca toate, are cineva idee unde pot gasi un om sau echipa seriosi care sunt dispusi sa faca o consolidare la o casă din pantelimon ilfov?

#68
Abogdan20

Abogdan20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2015
Salut,

Renovare apartament: 2 camere
Suprafata : 47mp
Adresa : Bucuresti
Muncitor(tepar) : Ilie Pintescu + inca unul (nu ii stiu numele)

Cost renovare manopera+Materiale : ~9000 de euro - din pacate am fost intr-o delegatie si nu am putut sa ma ocup de materiale, iar pana sa plec nenea Mester nu a avut bunavointa sa imi dea lista, m-a sunat dupa o saptamana ca se apuca si ca are nevoie de materiale si ca propune sa se ocupe el, bineinteles cica imi da bonuri... asa ca s-a ocupat teparul si asta mi-a trebuit... ca sa fac haz de necaz, nu am placat peretii cu aur

Manopera electrica : 2700 lei(la sfarsit s-a razgandit - 3000 de lei) - iar culmea, electricianul s-a dat de gol dupa, ca el a cerut 2000 de lei
Manopera renovare : 2500 Euro(la sfarsit iar s-a razgandit - 3000 de euro) - pe motivul,ca sa vezi nesimtire, vezi domne ca asa am vorbit de la inceput si am uitat eu

Pe langa furtul de manopera,a urmat si cel de materiale, cum specificam mai sus, cu bonuri de exemplu de 1700 de lei si un singur produs pe bon si o lista scrisa de mana, 300 de saci de moloz(nici daca daramam blocul nu erau atati'a) etc... nu mai intru in detalii.

In plus stie foarte bine sa se planga ca are foarte mult de munca si ca apartamentul este/ a fost deplorabil si doar el face treaba buna (p.s. sa fiu sincer chiar arata bine, peretii erau foarte drepti, cred ca mai drepti decat i-a facut el...)

Si ca peisajul sa fie complet: pe langa tocuri de usa nevopsite, pervazuri montate gresit, o gaura anapoda prin faianta, priza trasa de la bec, mi-a mai picat si o placa de faianta dupa vreo 21 de ore, poate 22 Posted Image... Si tot el era suparat, cu jigniri si cu gura mare, mi-a mai si spus sa nu il mai caut :)), ca ei au ani multi de munca (de pagubit), cred ca ar fi vrut sa ii ridic si vreo statuie dupa lucrare

Din pacate, se pare ca avea o alta lucrare dupa cea de la mine, deci alti pagubiti, alta bataie de joc.

Deci, per total, Mester Ilie Pintescu + un altul (total x2),
- cu IQ-ul si dictia limbii romane, un pic mai slabe decat ale Vioricii D., este clar dupa cele spuse mai sus ca nu recomand.
Datorita spiritului meu civic ridicat, inca ma gandesc daca ar trebui sa ma duc (sau nu...) la ANAF, legea spune sa ne declaram veniturile, nu?!...

To be continued

O zi buna,

Edited by Abogdan20, 19 November 2018 - 14:21.


#69
al3xlove

al3xlove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 08.08.2007
Postez si eu pe 2019.
De evitat Sorin Budac (0755933950) din Victoria BV, actioneaza si in Sibiu.
Metoda de actiune, vine pune ceva in fuga bine sa iti ia ochii, dai avans apoi pune prost ca sa il dai afara.
https://www.facebook.com/sorin.budac.5

#70
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postal3xlove, on 06 februarie 2019 - 21:47, said:

Metoda de actiune, vine pune ceva in fuga bine sa iti ia ochii, dai avans apoi pune prost ca sa il dai afara.

O descriere foarte cuprinzătoare. Ai putea vorbi de la servicii de gigolo până la pus faianță, oricare între, se potrivesc toate.

#71
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Pro
Calitate  buna si foarte  buna  a lucrarii
Asistenta la  cumparare materiale
Carat  materiale  la etaj
Evacuare  moloz + deseuri

Contra
Termene depasite  in mod repetat ( termene  fixate tot de el )  - depasire  de una luna !!!
Una inundatie + una scurgere de sapa  la  baia de  la  etajul inferior
Inflexibil, nu accepta  mutari de  cada  sau masina de spalat, daca nu are el chef de  modificari
Nu accepta  negocieri de pret
Nu a  respectat  intelegerea  in totalitate, evacuare  moloz si retusuri cadru usa.
Dupa ce a primit  ultima transa de bani, nu si-a  mai respectat  intelegerea
Nu are  auto, foarte  straniu  -  costuri in plus  pentru mine
Devine nervos cand soliciti modificari, inainte de lucrare, s-a enervat la culme cand I-am reprosat amabil ca  m-am plicitisit de  atatea  decalari de termene.
Pe banii si pe timpul meu  el ma apostrofeaza ?

Calitate, pret, termen de  executie  - nu se poate  una fara alta

Bucuresti, sectorul  3.....

Voi ce spuneti , il public pe aici sau nu ?

#72
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 02.09.2014

 Adrexx, on 23 septembrie 2019 - 11:16, said:

Pro
Calitate  buna si foarte  buna  a lucrarii
Asistenta la  cumparare materiale
Carat  materiale  la etaj
Evacuare  moloz + deseuri

Contra
Termene depasite  in mod repetat ( termene  fixate tot de el )  - depasire  de una luna !!!
Una inundatie + una scurgere de sapa  la  baia de  la  etajul inferior
Inflexibil, nu accepta  mutari de  cada  sau masina de spalat, daca nu are el chef de  modificari
Nu accepta  negocieri de pret
Nu a  respectat  intelegerea  in totalitate, evacuare  moloz si retusuri cadru usa.
Dupa ce a primit  ultima transa de bani, nu si-a  mai respectat  intelegerea
Nu are  auto, foarte  straniu  -  costuri in plus  pentru mine
Devine nervos cand soliciti modificari, inainte de lucrare, s-a enervat la culme cand I-am reprosat amabil ca  m-am plicitisit de  atatea  decalari de termene.
Pe banii si pe timpul meu  el ma apostrofeaza ?

Calitate, pret, termen de  executie  - nu se poate  una fara alta

Bucuresti, sectorul  3.....

Voi ce spuneti , il public pe aici sau nu ?
Publica domnule, sa stim de cine sa ne ferim si noi. Altfel, ce rost mai are topicul?

Edited by Costel2014, 24 September 2019 - 13:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate