Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Jamaica - Oferta

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Nu am gasit topic dedicat pentru Jamaica, asa ca postez aici.
Am primit pe mail o oferta last minute, pentru Paste, 990 euro/persoana, cu plecare pe 17 aprilie.

Oferta cuprinde transport (British), cazare 7 nopti cu mic dejun, transfer aeroport - hotel si hotel - aeroport.
Suplimentar mai sunt 40 de euro cazare la dus in Londra, o noapte + 40 de liretransfer intre Heathrow si Gatwick (atat la dus, cat si la intors - cei 40 de euro acopera ambele transferuri)

Cine este interesat ma poate contacta pe PM ca sa ii dau numele agentiei. Nu primesc (si nu percep) comision Posted Image
Agemtia este cea cu care am fost de 2 ori in Mexic, o data in Islanda si urmeaza si Portugalia si Peru anul asta, tot cu ei. Sunt foarte seriosi si de incredere.

P.S: daca credeti ca ajuta, se poate face un topic generic in care sa se posteze oferte.

Edited by AlexEn, 11 April 2014 - 09:42.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Mi se pare cam mult.Anul trecut (03.12-10.12) am fost in Mexic 10 zile cu AI,plecare din Bucuresti si m-a costat 2.600 de euro pentru doua persoane.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Fara suparare, dar ce relevanta are postarea ta? Nu are legatura cu subiectul deschis de mine.
Nu se leaga nici perioada, nici tara...

#4
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Nu vad nimic extraordinar la aceasta oferta. Ce hotel, unde, cate stele ?
In Jamaica nu m-as duce fara all inclusive sub nicio forma.
Cine stie in ce vagauna de 2-3* este cazarea.
Transportul Buc-Londra este inclus in pret?

In consecinta, mie mi se pare cel putin ciudata oferta ta si nu as risca la ea. Oferte de last minute sunt/au fost mult mai bune decat asta.
Uite aici:

Gatwick  Montego Bay Thu 17 Apr 14    Thu 01 May 14   £288.98 - zbor cu Thomson

Sau aici
http://www.holidaypi...ch?term=jamaica

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Nu am deschis acest topic ca sa dezbat cat de buna este oferta. Daca este ceva interesat de detalii, ma poate  contacta pe PM.

Cazarea este la JEWEL RUNAWAY BAY BEACH AND GOLF RESORT.

Edited by AlexEn, 11 April 2014 - 14:14.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAlexEn, on 11 aprilie 2014 - 14:12, said:

Nu am deschis acest topic ca sa dezbat cat de buna este oferta. Daca este ceva interesat de detalii, ma poate  contacta pe PM.

Cazarea este la JEWEL RUNAWAY BAY BEACH AND GOLF RESORT.

Asa trebuia sa incepi.Apoi ar trebui sa detaliezi.

#7
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005

View PostAlexEn, on 11 aprilie 2014 - 14:12, said:

Nu am deschis acest topic ca sa dezbat cat de buna este oferta. Daca este ceva interesat de detalii, ma poate  contacta pe PM.

Cazarea este la JEWEL RUNAWAY BAY BEACH AND GOLF RESORT.

Sa nu-ti creasca nasul ca lui Pinochio. Asta e resort AI .
Lasa-ne cu vrajelile si fa reclama in alte parti

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Baiatule, unde ai vazut tu reclama? Mai intai vezi de cand sunt inscrisa pe forum si ce activitate am. Am scris de la inceput ca este vorba despre agentia cu care am mers in multe excursii si de care sunt multumita, fara sa dau vreun nume.

P.S: faptul ca este resort all inclusive nu inseamna ca agentia nu are negociata o alta oferta. Am mai mers si in Mexic la resort all inclusive si am luat cazarea doar cu mic dejun (pentru cine vrea, se poate).

#9
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008
vezi cum e romanul AlexEn, tu impartasesti o oferta care ti se pare interesanta si ei te iau la shtanga...

oferta este interesanta doar ca este in perioada de paste...
adica nu gasesti altceva in aprilie mai interesant...sau au fost si s au dat...

si eu merg de multi ani cu aceeasi agentie, si sunt profesionisti si seriosi.
oferta insa nu mi se pare atractiva, pentru 4 sau 5 stele trebuie sa mai pui inca 590 sau 990 euro in plus...ceea ce e f f mult.

Acum exista pe alte forumuri  optiuni de vacanta in Boracay cu 770 euro/pers cazare si transport, combinatii diferite de companii aeriene, etc

Evident unii pot alege un wizz sau blue air pana la Londra si de acolo alte optiuni ieftine sau nu...

Apropo de oferte mi s au parut mai interesante ofertele de la aceeasi agentie de la KLM..dar doar ce s au terminat...Aruba si St Marteen erau f interesante si cu orar f bun de zbor...dar dupa 1 Mai 2014

Succes si nu dezarma in fata kitibushilor...

#10
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View Postliviup76, on 11 aprilie 2014 - 22:16, said:


Sa nu-ti creasca nasul ca lui Pinochio. Asta e resort AI .
Lasa-ne cu vrajelile si fa reclama in alte parti

nu face reclama sa stii, chiar nu face. e doar noul gen de spam de pe forumuri

#11
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Spam cu ce?

View PostZavoianu, on 12 aprilie 2014 - 20:15, said:

vezi cum e romanul AlexEn, tu impartasesti o oferta care ti se pare interesanta si ei te iau la shtanga...
oferta este interesanta doar ca este in perioada de paste...
adica nu gasesti altceva in aprilie mai interesant...sau au fost si s au dat...
si eu merg de multi ani cu aceeasi agentie, si sunt profesionisti si seriosi.
oferta insa nu mi se pare atractiva, pentru 4 sau 5 stele trebuie sa mai pui inca 590 sau 990 euro in plus...ceea ce e f f mult.
Acum exista pe alte forumuri  optiuni de vacanta in Boracay cu 770 euro/pers cazare si transport, combinatii diferite de companii aeriene, etc
Evident unii pot alege un wizz sau blue air pana la Londra si de acolo alte optiuni ieftine sau nu...
Apropo de oferte mi s au parut mai interesante ofertele de la aceeasi agentie de la KLM..dar doar ce s au terminat...Aruba si St Marteen erau f interesante si cu orar f bun de zbor...dar dupa 1 Mai 2014
Succes si nu dezarma in fata kitibushilor...

Mie mi s-a parut interesanta fix varianta asta cu mic dejun pentru ca eu asa merg de obicei. Nu imi place sa zac in resort :)
Acum fiecare alege ce i se potriveste. Posted Image

Edited by AlexEn, 13 April 2014 - 09:18.


#12
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,323
  • Înscris: 22.04.2017
Hai sus! :)
A mai fost cineva? MAE spune despre destinatia asta ca e destul de periculoasa...

#13
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Despre Jamaica se poate scrie o carte.  Important este să fi "streetwise", să cunoști cultura locului.  
Informațiile de la MAI sunt generice și un pic depășite (consumul de ganja nu mai este incriminat în JM de vreo 2 ani.)
Eu unul probabil voi opta pentru o călătorie în scop caritabil cu masă/casă pentru că vreau să cunosc locul și oamenii, nu să stau închis într-un resort.

#14
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,323
  • Înscris: 22.04.2017
benis, ai fost? Te.ai intors?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate