Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

My kind of work

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Fotografii de nunta din US au un stil aparte, usor de recunoscut. Elemente din el sau look-ul lui am gasit si la nuntile tale, oarecum. Ma refer la ceva de genul:

http://www.jasminestarblog.com/
http://www.neilgt.com/

Si multi altii, nu are rost sa intru in detalii. Imi plac fotografiile tale de la evenimente, nu sunt perfecte dar au un anume stil desi mai este de lucru la partea tehnica, balans de alb, contrast. Dar asa fac eu, asa facem noi pe aici, cei din US trag la stil, la feeling, de aia ziceam.

Toate cele bune !

#20
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View Postnicolaie, on 11 aprilie 2014 - 02:04, said:

Fotografii de nunta din US au un stil aparte, usor de recunoscut. Elemente din el sau look-ul lui am gasit si la nuntile tale, oarecum. Ma refer la ceva de genul:

http://www.jasminestarblog.com/
http://www.neilgt.com/

Si multi altii, nu are rost sa intru in detalii. Imi plac fotografiile tale de la evenimente, nu sunt perfecte dar au un anume stil desi mai este de lucru la partea tehnica, balans de alb, contrast. Dar asa fac eu, asa facem noi pe aici, cei din US trag la stil, la feeling, de aia ziceam.

Toate cele bune !
Foarte tare. M-am uitat pe blogul tau si imi place ce vad. Vad ca tu mergi foarte mult pe cyan/albastru , dar e chestie de preferinta .Defapt depindemult si de locatie, timpul zilei etc.  Mie imi plac mai mult culorile mai calde (gen galbui). Din nou depinde de gusturi. Multa bafta in tot ceea ce faci !

#21
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009

View Postnicolaie, on 11 aprilie 2014 - 01:41, said:

Nu inteleg rautatea unor useri nenis pentru ca fotografiile sunt decente, cu destule fotografii bune printre ele. Inteleg ca prelucrarea in unele din fotografii este subiectiva, nu pe gustul tuturor dar asta nu da dreptul cuiva sa jigneasca autorul.
Eu cred ca nu intelegi ca artistul american ataca si jigneste fara motiv.  Pai bine mai nicolaie. Nu ti-am zis eu pe privat sa citesti cu atentie cand mai apare cate un oligoelement agresiv . Ai postarile si iti e foarte usor sa verifici .Tanarul artist american dupa ce i-am spus ca pe site-ul lui sunt poze bune alaturi de poze varza, a gasit de cuviinta sa ma recompenseze cu nota 1 pentru postare sa speculeze ca sunt pustan de 11 ani cu probleme de pubertate, hater , ca mai bine tac pt ca imi lipseste logica si coerenta etc. .. Adica  in filozofia SP eu sunt rau ca observ un paradox de calitate la POZE si tanarul e bun ca ma psihanalizeaza , educa si jigneste.  Facem abstractie de reperele existente pentru o analiza competenta.
Vezi tu de aia e tara asta in rahat . Nu intelegem lucruri simple, ignoram fapte de gravitate extrema dar ne oparim la lucruri superficiale. Trecem peste faptul ca ulterior s-a discutat/confirmat fix ce am  zis in prima postare. Acum referitor la mica ta activitate de detectiv care te-a dus la anumite concluzii.Te sfatuiesc sa mai citesti o data prima mea postare pe care ai sters-o  din exces de zel si o sa gasesti raspunsul mai repede decat urmarind IP-uri....Varsta, profesia si experienta de viata ,nu ma lasa sa cred in spiridusi. Daca vrei sa stergi explicatia mea as dori sa stergi  si ce zici tu acolo cu useri rai care jignesc fotografii asa ca sunt ei rai de gustibus cutare astea nu stiu ce. Pe bune iti zic, daca nu erai moderator si nu te stiam priceput in ale fotografiatului ma suparam ca ma acuzi si ataci fara motiv . Asa am facut efortul sa iti explic ca poate se mai intampla si altadata si o sa fii mai atent. Nu de alta dar e important ca oamenii sa ramana in cap cu lucruri reale, nu cu perceptii denaturate

#22
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
foarte misto pozele din bucuresti si chicago

#23
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Nenis, am moderat threadul ca urmare a unui report la un post de-al tau in care te luai de OP, si report-ul nu a fost de la cineva care a postat pe threadul asta. Am citit conversatia de cel putin 2-3 ori inainte sa iau vreo decizie si in urma studierii schimbului de replici dintre tine si OP a reiesit ca tu esti cel care a exagerat. Citeste schimbul de replici de mai jos si ai sa intelegi de ce am considerat ca tu esti vinovat si ca postarile trebuiau sterse. Atunci cand intri pe threadul cuiva si te iei de munca lui este de asteptat ca va reactiona, in cazul de fata reactia lui fiind mai degraba defensiva. Nu puteam sa las schimbul asta de replici aici. Nu am nimic cu nimeni de pe forum si nu imi place sa cenzurez aiurea atata timp cat discutiile nu degenereaza.


Attached File  Capture.JPG   101.5K   19 downloads

Toate cele bune !

#24
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View Postheathledger, on 11 aprilie 2014 - 16:07, said:

foarte misto pozele din bucuresti si chicago
Multumesc ;)

#25
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View Postnenis, on 11 aprilie 2014 - 15:25, said:

Eu cred ca nu intelegi ca artistul american ataca si jigneste fara motiv.  Pai bine mai nicolaie. Nu ti-am zis eu pe privat sa citesti cu atentie cand mai apare cate un oligoelement agresiv . Ai postarile si iti e foarte usor sa verifici .Tanarul artist american dupa ce i-am spus ca pe site-ul lui sunt poze bune alaturi de poze varza, a gasit de cuviinta sa ma recompenseze cu nota 1 pentru postare sa speculeze ca sunt pustan de 11 ani cu probleme de pubertate, hater , ca mai bine tac pt ca imi lipseste logica si coerenta etc. .. Adica  in filozofia SP eu sunt rau ca observ un paradox de calitate la POZE si tanarul e bun ca ma psihanalizeaza , educa si jigneste.  Facem abstractie de reperele existente pentru o analiza competenta.
Vezi tu de aia e tara asta in rahat . Nu intelegem lucruri simple, ignoram fapte de gravitate extrema dar ne oparim la lucruri superficiale. Trecem peste faptul ca ulterior s-a discutat/confirmat fix ce am  zis in prima postare. Acum referitor la mica ta activitate de detectiv care te-a dus la anumite concluzii.Te sfatuiesc sa mai citesti o data prima mea postare pe care ai sters-o  din exces de zel si o sa gasesti raspunsul mai repede decat urmarind IP-uri....Varsta, profesia si experienta de viata ,nu ma lasa sa cred in spiridusi. Daca vrei sa stergi explicatia mea as dori sa stergi  si ce zici tu acolo cu useri rai care jignesc fotografii asa ca sunt ei rai de gustibus cutare astea nu stiu ce. Pe bune iti zic, daca nu erai moderator si nu te stiam priceput in ale fotografiatului ma suparam ca ma acuzi si ataci fara motiv . Asa am facut efortul sa iti explic ca poate se mai intampla si altadata si o sa fii mai atent. Nu de alta dar e important ca oamenii sa ramana in cap cu lucruri reale, nu cu perceptii denaturate

Deci pentru ultima oara vreau sa te fac sa intelegi o chestie pe care clar nu ai inteles-o de la bun inceput. Nu te-am jignit ! Nu te-am facut rau (si ca eu sunt bun) :))pfuaa sincer ma si faci sa rad , serios ! Tragi niste concluzii de numai tu sti de unde le scoti !
Nu te-a pus nimeni sa te uiti pe website-u meu si sa postezi aici ! Chiar nu ma intereseaza deloc parerea ta , e subiectiva , si fiecare cu gustul lui.

Singurul lucru care m-a uimit/deranjat oarecum a fost faptul ca ai raspuns intr-un mod a unui pusti , de-asta ti-am si zis (putin ironic - dar clar nu prea te prinzi la glume - cu intentia sa destind putin situatia) ca iti dau nota 1.
Pai cum frate sa zici o treaba si sa nu o argumentezi ? E la mintea cocosului, cand spui ceva spui si de ce e asa , nu doar spui si gata.

Sincer te compatimesc , dar afirmand faptul ca "Vezi tu de aia e tara asta in rahat"   , asta spune totul despre tine!

Deci repet pentru a nu stiu cata oara si retine bine asta si cu asta am incheiat subiectul ! N-am nimic cu persoana ta , fiecare are dreptul la opinie , dar cand spui cuvinte fara sa le argumentezi nu fac doi bani.

#26
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,905
  • Înscris: 28.12.2006

Quote

ce a parut suspicios
Totul Posted Image. Lumea mai sufla in iaurt dupa anumite experiente.

Edited by crokodilu, 11 April 2014 - 17:30.


#27
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View Postcrokodilu, on 11 aprilie 2014 - 17:28, said:

Totul Posted Image. Lumea mai sufla in iaurt dupa anumite experiente.
;)) Trebuie sa fi fript bine sa sufli in iaurt ! :D

#28
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,905
  • Înscris: 28.12.2006
Ee, ce pe acolo lumea e mai credula?

PS: imi plac pozele desi unele sunt rpelucrate prea "tip nunta" desi sunt peisaje/astrofoto.

#29
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View Postcrokodilu, on 11 aprilie 2014 - 17:49, said:

Ee, ce pe acolo lumea e mai credula?

PS: imi plac pozele desi unele sunt rpelucrate prea "tip nunta" desi sunt peisaje/astrofoto.
Diferenta intre cultura de-aici si a noastra e ca omul se tine de cuvant aproape de fiecare data. Da , e foarte credula lumea , extrem de prostesc de credula daca pot sa zic asa ! (Se merge mult pe cuvant, sau cel putin asa era inainte acum s-au imputit treburile si pe-aici).

Multumesc si apropo , la ce te referi cand zici poze prelucrate "tip nunta" , detaliaza putin daca poti ! Ms anticipat . (P.S - Sunt pasionat maxim de SF ;)) probabil de-asta sunt mereu la limita) (Chestiile flat nu-mi provoaca interes)

Edited by studio_21, 11 April 2014 - 17:57.


#30
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,905
  • Înscris: 28.12.2006

Quote

la ce te referi cand zici poze prelucrate "tip nunta"
Chestie de gust: putin cam prea "colorate/WB-ate", neadegvate momentului, http://forum.softped...6#entry14978955 dar oricum imi plac, ca asa vedem si noi calea (lactee) Posted Image

Edited by crokodilu, 11 April 2014 - 18:10.


#31
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View Postcrokodilu, on 11 aprilie 2014 - 18:02, said:

Chestie de gust: putin cam prea "colorate/WB-ate", neadegvate momentului, http://forum.softped...6#entry14978955 dar oricum imi plac, ca asa vedem si noi calea lactee Posted Image
Oi fi eu mai fantezist Posted Image ! (P.S - Imi plac culorile)

Edited by studio_21, 11 April 2014 - 18:12.


#32
Enter_Here

Enter_Here

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 07.05.2009
Vizitat, placut, pentru evenimente este in regula :). Iar chestiile astea cu partea tehnica, se mai accepta. Daca erai operator ma luam de tine :))). Wb-ul putin neingrijit nu se simte, poate fi si un stil de lucru, nu neaparat un minus tehnic. Eu cel putin pe ce fac, si cum e portofoliul meu foto( partea color nu cea a/n, pentru ca folosesc foarte des filme alb/negru) nu o sa gasesti,cred, un wb corect. Ma duc mereu in alte nuante de culoare. Ca asa imi place si nu imi pasa de ce spune x,y,z. Nu e produs de vanzare. La munca bineinteles ca lucrez altfel :).

#33
studio_21

studio_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.04.2014

View PostEnter_Here, on 21 aprilie 2014 - 23:08, said:

Vizitat, placut, pentru evenimente este in regula Posted Image. Iar chestiile astea cu partea tehnica, se mai accepta. Daca erai operator ma luam de tine Posted Image)). Wb-ul putin neingrijit nu se simte, poate fi si un stil de lucru, nu neaparat un minus tehnic. Eu cel putin pe ce fac, si cum e portofoliul meu foto( partea color nu cea a/n, pentru ca folosesc foarte des filme alb/negru) nu o sa gasesti,cred, un wb corect. Ma duc mereu in alte nuante de culoare. Ca asa imi place si nu imi pasa de ce spune x,y,z. Nu e produs de vanzare. La munca bineinteles ca lucrez altfel Posted Image.
Vorba aia "e corect ce-mi place mie" :))) ! Marfa , ms pt gandurile sincere ! Multa bafta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate