Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Postul TV Nat Geo People va fi disponibil în Romania din data de 1 septembrie 2015 cu un prim distribuitor anunțat: Telekom TV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
136 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Fox International Channels ( S.I.F. ) a anuntat lansarea in Europa a televiziunii detinute de National Geographic Channels International ( N.G.C.I. ), denumită Nat Geo People.

[ https://i.imgur.com/OdmzYK8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Canalul TV, care este deja disponibil în Turcia si in alte state, va fi lansat in curând și la operatorii cu plată SKY Italia și KDG Germania, Unity si Kabel Baden Württemberg.
Cu Nat Geo People, NGCI intenționează să consolideze varietatea ofertei sale de televiziune în Europa, oferindu-l partenerilor ca pe o completare a National Geographic Channel și Nat Geo Wild.


[ https://i.imgur.com/XMLpuGs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Programat pentru lansare în 50 de țări, Nat Geo People va fi difuzat nu doar în Europa, ci și în Orientul Mijlociu și Asia-Pacific.
"Nat Geo People vine ca o extindere naturală a NGCI, aducând telespectatorilor povești adevărate, emoționante, dar și de divertisment, despre oameni reali, aparținând unor culturi diferite din întreaga lume", a spus Hamish Mykura, VP executiv și șef de conținut internațional la N.G.C.I.
Programele difuzate de Nat Geo People sunt supravegheate de echipa de conținut global N.G.C.I. de la Londra.


Sursa: hdsatelit.ro

#2
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Romania e inclusa pe lista ori nu face parte din "Europa" ?

Ma bucur sa aud ca National Geographic lanseaza canale noi totusi. Il consider cel mai respectabil trust/brand de documentare/canale tematice, mult peste Discovery Network, care a trecut demult de la documentare pure, la entertainment de prost gust.

#3
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Sper sa il introduca si la noiPosted Image ca din cate am mai citit au documentare de calitatePosted Image. De cand au disparut Discovery din grila, am inceput sa ma uit numai la NatGeo si la NatWild, pentru ca sunt foarte interesante documentarele.

Edited by MihaiPasca, 10 April 2014 - 09:52.


#4
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Super, ar fi fost bine daca pe langa Nat Geo People sa fi bagat si CI .

#5
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
CU SIGURANTA PRIMII CARE VOR VEDEA ACEST CANAL VOR FI ABONATII RDS-RCS

#6
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

 AleXXander00, on 10 aprilie 2014 - 04:37, said:

Ma bucur sa aud ca National Geographic lanseaza canale noi totusi. Il consider cel mai respectabil trust/brand de documentare/canale tematice, mult peste Discovery Network, care a trecut demult de la documentare pure, la entertainment de prost gust.
Si National Geo are unele emisiuni de entartainment de prost gust, dar nu ii intrec pe cei de la Discovery. Dupa parerea mea singurele canale adevarate de documentare 100% sunt Viasat-urile.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și Viasat are Viasat Explorer care e gen History / Discovery-like... :)

Eu unul aștept Nat Geo People. :)

#8
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005
Nat Geo este un canal fascinant, rebrandingul pt. Asia Pacific s-a facut in luna martie si va pot spune ca este peste Discovery Travel & Living (care mai exista in Italia) sau World. Programele din/pentru Europa sunt mai soft decat cele din Asia (unde dupa cum se stie legea audiovizuala este mai permisiva). De ex. aveau documentare filmate din mijlocul talibanilor sau multe cu tematica locala 100% Sri Lanka, Cambodia etc...
Pe scurt este un program peste ce inseamna in U E Travel Channel, ba mai mult, varianta asiatica s-a lansat direct HD.

#9
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009

 Shock-G, on 10 aprilie 2014 - 12:34, said:

Si National Geo are unele emisiuni de entartainment de prost gust, dar nu ii intrec pe cei de la Discovery. Dupa parerea mea singurele canale adevarate de documentare 100% sunt Viasat-urile.

E normal ca fiecare canal de acest gen sa aiba partea lui de reality show, sau cum se numesc chestiile care sunt acum la moda, dar la Discovery Channel in 90% din grila se regaseau chestii din astea. Cred ca la un moment dat doar la emisiunea cu prabusirea avioanelor ma mai uitam. Nu-i mai retin numele.

@the_the are dreptate in legatura cu legile din Asia. Mai exista si alte trusturi care isi fac canale speciale pentru acea parte a lumii.

#10
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Nat Geo mi se pare foarte bun canalul. In comparatie cu mizeria numita Discovery, inca se mai difuzeaza documentare de foarte buna calitate. Este de remarcat ca nu au nenorocit grila asa cum au facut cei de la TRAVEL Channel, Discovery.. Astept NAT GEO People cu mare drag

#11
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,467
  • Înscris: 17.06.2007
Din cate stiu mai exista NATIONAL GEOGRAPHIC ADVENTURE, statele din Asia de sud-est il au sigur, era si un stream candva pe net cu el. La fel si NG MUSIC.

#12
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Și eu îl aștept la Orange tv!Posted Image

#13
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

 donmarinica, on 13 aprilie 2014 - 11:35, said:

Din cate stiu mai exista NATIONAL GEOGRAPHIC ADVENTURE, statele din Asia de sud-est il au sigur, era si un stream candva pe net cu el. La fel si NG MUSIC.
NG Music s-a inchis de tot in 2011 parca.

#14
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

 necolae, on 13 aprilie 2014 - 14:58, said:

NG Music s-a inchis de tot in 2011 parca.

Conform wiki nu s-a inchis http://en.wikipedia....i/Nat_Geo_Music
Alta sursa nu am gasit.

#15
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
capturi facute azi

NGP
[ http://s1.postimg.org/uim4ybcm3/ngpep28.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  

NGM
[ http://s23.postimg.org/kxkjc2hvr/ngmus28.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005

 unGreu, on 28 aprilie 2014 - 12:31, said:

capturi facute azi

NGP
[ http://s1.postimg.org/uim4ybcm3/ngpep28.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  

NGM
[ http://s23.postimg.org/kxkjc2hvr/ngmus28.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Banuiesc ca n-ai facut-o din Europa? :)

#17
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,467
  • Înscris: 17.06.2007
Subtritarea e in limba thailandeza. Probabil e varianta Asia de sud-est.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nat Geo People în România din septembrie.

Sursa: Promo National Geographic Channel.

Edited by alfa_alfa, 06 August 2015 - 12:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate