Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Roaming Național Tranzitoriu - Digi.Mobil, fără trafic de date.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9322 replies to this topic

#757
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postslv0990, on 16 aprilie 2014 - 19:27, said:

fologeam, daca motivul inlocuirii nu a fost activarea unui serviciu nou , iti va incasa acei 5 euro, probabil ca nu ai solicitat activarea roamingului international si inlocuirea a fost pentru alt motiv, trebuia sa ceri si in digicare activarea roamingului intenational.Cred ca va trebuii sa platesti pana la urma cei 5 euro.
puiutzii cei de la tehnic sunt foarte rapizi ,  si mie tot asa in 3 minute  , au activat roamingul national.

Eu am activat roamingul international si am platit pt sim.

#758
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009

View Postpaxdedi, on 16 aprilie 2014 - 22:26, said:

Zi lui  DIGI_Helper sa dea roaming national la cartele, ca se da reprezentant.RDS

Ce usor ar fi daca s-ar da dispozitiile dupa ce se scrie uneori pe forum. Posted Image Am batut si eu campii in cateva posturi pe topic-ul asta legat de roaming-ul national la prepay, dar nu e dupa mine sau dupa tine. Raman la ideea ca pe prepay abia din vara odata cu datele. Si stiu ca sunt inteligent ca poate le dau idei, asta ca sa iti dau motiv "sa te iei de mine" . (Glumesc sa stii Posted Image )

Posted Image

Edited by l0calh0st, 17 April 2014 - 00:34.


#759
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006

View Postslv0990, on 16 aprilie 2014 - 19:27, said:

fologeam, daca motivul inlocuirii nu a fost activarea unui serviciu nou , iti va incasa acei 5 euro, probabil ca nu ai solicitat activarea roamingului international si inlocuirea a fost pentru alt motiv, trebuia sa ceri si in digicare activarea roamingului intenational.Cred ca va trebuii sa platesti pana la urma cei 5 euro.
puiutzii cei de la tehnic sunt foarte rapizi ,  si mie tot asa in 3 minute  , au activat roamingul national.

Motivul inlocuirii a fost in mod clar pentru activarea roamingului national.Nu este un capat de tara sa platesc cei 5 Euro,o sa ii platesc si cu asta basta.

#760
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014

View Postfologeam, on 17 aprilie 2014 - 12:52, said:


Motivul inlocuirii a fost in mod clar pentru activarea roamingului national.Nu este un capat de tara sa platesc cei 5 Euro,o sa ii platesc si cu asta basta.

La mine motivul inlocuirii a fost pentru activare roaming international , si nu am platit pentru sim.

#761
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Simul pe care l-ai schimbat fara sa platesti era taiat sau intreg?

Edited by fologeam, 17 April 2014 - 16:45.


#762
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014

View Postfologeam, on 17 aprilie 2014 - 16:44, said:

Simul pe care l-ai schimbat fara sa platesti era taiat sau intreg?

Era taiat.

#763
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Probabil ca ai dat tu peste o persoana mai binevoitoare,eu am dat peste un scortos din pacate.Nu cred ca daca ai taiat-o te-a scutit de taxa pe motiv ca ai activat roamingul international.Probabil ca agentul respectiv si-a dat seama ca este penibil sa te taxeze pentru ca transformat cartela in microsim si din bun simt te-a iertat.

#764
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Nici eu nu am fost taxat pentru schimbarea SIM-ului in Timisoara. In cazul meu aveam Micro SIM taiat si am fost pentru inlocuirea acestuia cu Nano SIM. Nici inainte cand am fost intr-un punct de prezentanta diferit si am facut trecerea de la Mini SIM (taiat) la Micro SIM nu am fost taxat. Nu mi-am activat roaming-ul international.

Edited by deathnite, 17 April 2014 - 17:59.


#765
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Atunci inseamna ca este la latitudinea angajatilor de la RDS daca te taxeaza sau nu .Daca ai noroc si nimeresti unul mai amabil nu te taxeaza,daca nimeresti unul mai zelos,cum am intalnit eu,te taxeaza.

Edited by fologeam, 17 April 2014 - 19:15.


#766
dariusann

dariusann

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 568
  • Înscris: 30.11.2011
am plecat sambata trecuta pana la piata, venind spre casa am zis hai sa intru la rds sa vad daca imi schimba simul cu microsim (aveam un sim albastru de prin 2010 si nu mergea activat RN), zis si facut. intru la ei, intreb daca au microsim, tipa raspunde ca da, intreb daca imi schimba simul vechi cu un microsim si specific ca nu am telefonul la mine si simul, la care tipa imi spune: da va rog, luati loc si a inceput sa ma verifice, mi-a facut procesul verbal de schimbare sim vechi cu microsim si mi-a activat roamingul international. prima data a zis ca ma costa 5 euro, eu i-amspus ca de ce ma costa 5 euro pt ca stiu ca prima schimbare de sim e gratuita la care ea a zis: da aveti drepate, imi cer scuze si nu am mai platiti nimik, si nici pe procesul verbal de primire microsim nu am cost aplicat. deci nu stiu ce sa zic, depinde si de cine dai acolo si cum pui problema ...

#767
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postfologeam, on 17 aprilie 2014 - 12:52, said:


Motivul inlocuirii a fost in mod clar pentru activarea roamingului national.Nu este un capat de tara sa platesc cei 5 Euro,o sa ii platesc si cu asta basta.

View Postslv0990, on 17 aprilie 2014 - 13:03, said:


La mine motivul inlocuirii a fost pentru activare roaming international , si nu am platit pentru sim.


Dupa sesizarea depusa in digicare, azi am fost sunat si m-au zis ca in cazul in care SIM-ul este deteriorat se platesc acei 5 euro.

#768
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014
Stiti ceva de DIGI_Helper, zicea ca ne ajuta cu raspunsuri?

E clona?

Edited by paxdedi, 17 April 2014 - 20:17.


#769
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014

View Postfologeam, on 17 aprilie 2014 - 19:15, said:

Atunci inseamna ca este la latitudinea angajatilor de la RDS daca te taxeaza sau nu .Daca ai noroc si nimeresti unul mai amabil nu te taxeaza,daca nimeresti unul mai zelos,cum am intalnit eu,te taxeaza.

Se  pare ca depinde de agajat, cum il nimeresti , dar nu stiu daca este dispozitie sa taxeze pentru schimbarea sim-ului sau nu. Cum spunea si deathnite , si fara sa activezi roamingul international vad ca nu te taxeaza , in Timisoara  , eu sunt din Arad si nu am  fost taxat.
easy90rider  se pare ca depinde de angajatul rds cum il  nimeresti.
paxdedi eu nu ai pot vizualiza contul nici macar nu il pot selecta din mesaj , habar nu am daca e clona , dar spunea  in mesaje ca lucreaza la RDS.Pe aria parca probleme cu abonamentele daca mai imi aduc bine aminte.

Edited by slv0990, 17 April 2014 - 20:28.


#770
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009

View Postpaxdedi, on 17 aprilie 2014 - 20:17, said:

Stiti ceva de DIGI_Helper, zicea ca ne ajuta cu raspunsuri?

E clona?

O singura data l-am vazut la utilizatori activi, acum cateva zile. Niciun semn in schimb. Ne punem sperantele tot in catalinman. :D

#771
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postl0calh0st, on 17 aprilie 2014 - 20:24, said:


O singura data l-am vazut la utilizatori activi, acum cateva zile. Niciun semn in schimb. Ne punem sperantele tot in catalinman. Posted Image

Bineinteles, Catalin  e cel mai in masura sa dea raspunsuri.

#772
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010
se tot vorbea ca te poti conecta si la reteaua 2g a vodafone cu cartela digi eu am incercat cu un motorola dual sim doar 2g si nu a mers stie cineva daca merge sigur sau trebuie activat ceva eu stiu?

#773
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@lau83 verifica in digicare daca ai roaming national activ.

#774
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 10.07.2009

View Postl0calh0st, on 17 aprilie 2014 - 20:24, said:


O singura data l-am vazut la utilizatori activi, acum cateva zile. Niciun semn in schimb. Ne punem sperantele tot in catalinman. Posted Image
Acel user nu are treaba cu rcs&rds, este la al 10 -lea cont, si probabil suspendat momentan

View Postpaxdedi, on 17 aprilie 2014 - 20:29, said:


Bineinteles, Catalin  e cel mai in masura sa dea raspunsuri.

View Postpaxdedi, on 17 aprilie 2014 - 20:17, said:

Stiti ceva de DIGI_Helper, zicea ca ne ajuta cu raspunsuri?

E clona?


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate