Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Allview A4 You

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
562 replies to this topic

#19
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
As vrea sa-mi iau si eu acest model de la Digi la 229 lei. M-ar interesa daca are GPS offline. Multumesc!

#20
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
am si eu un allview a4you. are wifi. si am router de la romtelecom hg658 cu wi fi. cum fac sa ma conectez cu telefonul prin wifi? am inteles ca trebuie sa scriu parola de wlan aflata pe spatele routerului. neaparat cu litere mari

ps:softpedia are versiune pentru mobil?pot sa postez de pe telefon?

#21
Porcq

Porcq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 13.09.2014
Camera e foarte "meh", pixelii ăia sunt puşi ca să bifeze o chestie de pe listă, pozele ies execrabil.

Am primit nenumărate erori de lipsă spaţiu pe card când încercam să instalez aplicaţii, dar din ce am citit problema ţine de Android şi nu neapărat de telefonul în sine.

#22
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
VA scriu de pe telefon acum

As vrea sa mai intreb cu ce se poate curata un ecran de allview?

#23
Porcq

Porcq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 13.09.2014
Daca intrebi de ecranul fizic, foloseste o carpa din microfibra, genul cu care stergi si ochelarii. Sau servetele umede pentru sters monitorul.

#24
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
Servetelele de nas sunt bune? Da e vb de ecranul touch. Sa fie umede? Cat de umede?

#25
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Știți modelul chinezesc? Răspuns pentru bobdan:are cu ajutorul unei aplicați gen igo(ca oricare tel.cu gps)

#26
maioru

maioru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.09.2014

View PostINFORMER, on 30 iulie 2014 - 16:27, said:

O panaramă de telefon!!Sunetul în convorbire-execrabil, l-am dat în service a treia oară, nu am apucat să-l folosesc mai mult de o zi de când l-am luat, mi-a fost suficient. Aştept să văd dacă se rezolvă!!!

View Postflorian26, on 20 august 2014 - 20:54, said:

Asa este se aude infect. Are 2 SIM-uri, Digi si Vodafone. Aici am citit ca se aude tare si Clar dar al meu nu. Cred ca o sa il dau in service.
O alta caracterizare mai buna nu se putea, ,,panarama''. La mine urmeaza a doua tura de service, tot pentru sunet in timpul convorbirii. Persoanele care sunt interesate de acest telefon sa citeasca cu mare atentie aceste postari, cat si altele si credeti-ma sunt destule pe tema aceasta ...sunet.  Eu nu am facut acest lucru si acum urmeaza sa -l trimit in service pentru a doua oara, si cred ca tot degeaba. Telefonul a fost cumparat de la RCS pe data de 02.09.2014 cu reducere, mai bine nu- l luam.

Edited by maioru, 20 September 2014 - 20:44.


#27
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
Stiti cum copiez un text de pe net?
In alta ordine de idei eu sunt foarte multumit. M-am obisnuit cu tastatura touch scriu chiar mai repede decat la pc. Aplicatiile merg perfect. Wi fi excelenr sunet tare , daca ar merge un pic mai bine speech to text ar fi super. Dar si asa sunt multumit. Gliseaza bine nu am probleme.

Camera ziua merge excelent noaptea mai putin

#28
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Astept sa il ridic si eu urmatoarele zile, sper sa nu existe probleme.

#29
senxei

senxei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.07.2007
m-ar interesa daca merge bine pe net si se misca repede A4 you.. multumesc

#30
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
Eu scriu de pe el prin vps wireless și merge perfect

#31
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postvyctoras1985, on 21 septembrie 2014 - 07:11, said:

Stiti cum copiez un text de pe net?
In alta ordine de idei eu sunt foarte multumit. M-am obisnuit cu tastatura touch scriu chiar mai repede decat la pc. Aplicatiile merg perfect. Wi fi excelenr sunet tare , daca ar merge un pic mai bine speech to text ar fi super. Dar si asa sunt multumit. Gliseaza bine nu am probleme.

Camera ziua merge excelent noaptea mai putin

Salut ,
Pentru a copia un text de pe o pagina web este necesar ca pe pagina respectiva sa tii apasat timp d  2-3 secunde iar apo iti vor aparea doi indicatori prin care poti selecta o anumita parte din text sau intregu text apasand optiunea din partea de sus a ecranului "Selectati-le pe toate " .
Copierea se face prin aceasi procedura ;prin apasare timp de 2-3 secunde in locul unde vrei sa copiezi textul.

View Postvyctoras1985, on 12 septembrie 2014 - 12:21, said:

am si eu un allview a4you. are wifi. si am router de la romtelecom hg658 cu wi fi. cum fac sa ma conectez cu telefonul prin wifi? am inteles ca trebuie sa scriu parola de wlan aflata pe spatele routerului. neaparat cu litere mari

ps:softpedia are versiune pentru mobil?pot sa postez de pe telefon?

Salut ,
Parola este posibil sa fi fost schimbata intre timp din pagina de configurare a router-ului .
Daca nu iti accepta parola poti reseta reouter-ul si sa introduci parola de pe spate exact cum este scrisa (Litere mari ,litere mici ) .
Sau poti intra in pagina de configurare a router-ului (192....etc ) si sa verifici parola actuala.

View Postbobdan, on 12 septembrie 2014 - 11:05, said:

As vrea sa-mi iau si eu acest model de la Digi la 229 lei. M-ar interesa daca are GPS offline. Multumesc!

Salut ,
Modelul A4 You dispune de functie Gps offline utilizand aplicatii care nu au nevoie de trafic de date pentru localizare si utilizare(Sygic ,Igo ) .

Edited by Allview_Support, 26 September 2014 - 11:54.


#32
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostAllview_Support, on 26 septembrie 2014 - 11:47, said:



Salut ,
Pentru a copia un text de pe o pagina web este necesar ca pe pagina respectiva sa tii apasat timp d  2-3 secunde iar apo iti vor aparea doi indicatori prin care poti selecta o anumita parte din text sau intregu text apasand optiunea din partea de sus a ecranului "Selectati-le pe toate " .
Copierea se face prin aceasi procedura ;prin apasare timp de 2-3 secunde in locul unde vrei sa copiezi textul.



Salut ,
Parola este posibil sa fi fost schimbata intre timp din pagina de configurare a router-ului .
Daca nu iti accepta parola poti reseta reouter-ul si sa introduci parola de pe spate exact cum este scrisa (Litere mari ,litere mici ) .
Sau poti intra in pagina de configurare a router-ului (192....etc ) si sa verifici parola actuala.



Salut ,
Modelul A4 You dispune de functie Gps offline utilizand aplicatii care nu au nevoie de trafic de date pentru localizare si utilizare(Sygic ,Igo ) .
am rezolvat cu toate,  cu parola inca de la început,  cu copierea nu merge in browserul default dar merge in firefox

#33
0anca0

0anca0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.09.2014
Intentionez sa cumpar acest model de telefon....imi poate spune cineva care-l are de mai mult timp daca se merita?
Ma intereseaza :
-sa fie cat de cat rezistent, sa nu se strice daca-l scap pe covor din greseala,
-sa nu aiba lag in jocuri (parca nu are din ce am vazut in reviewuri...dar...)
-sa tina bateria Posted Image
-cam ce defecte are o-0?

#34
Porcq

Porcq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 13.09.2014
Bateria tine aprox 2 zile daca nu-l bazai, si sub o zi daca il folosesti. Trackerul intern zice ca ecranul papa 40% din baterie lol.

#35
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
ce jocuri? esti constient ca vorbesti de un telefon cu 512 ram si android 4? prin definitie telefonul asta e antijocuri.

Edited by slai, 04 October 2014 - 12:45.


#36
0anca0

0anca0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.09.2014
@Porcq : Multumesc..presupun ca ma voi uita la altceva in cazul asta :(
@slai : Scuze, nu, nu sunt constienta de acest lucru, pt ca nu prea sunt cu chestiile ce tin de IT. Iar la jocuri..ma refeream la un candy crush, minion rush si inca un joc de genu...nu ceva extraordinar, doar chestii care sa ocupe timpul cat astepti un tren/autobuz/in pauze :).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate