Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Digi Storage

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
3817 replies to this topic

#3421
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Pana la urma cea mai decenta cale cred ca e sincronizarea cu aplicatia....si apoi copiera folderelor shareuite.....

#3422
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
E cumva cont business?

#3423
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Merge perfect. FL1000.

Attached Files



#3424
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Da, e cont business.

#3425
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Daca vrei pot sa fac un fisier .bat cu un exemplu cum se poate face.

Prin fisiere sharuite, te referi la cele din folderul "Comun" din digistorage? Nu, din pacate astea nu vad cum ar putea fi accesate prin FTP.

Edited by easy90rider, 06 July 2018 - 11:17.


#3426
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Iti mulțumesc.
Da, ai dreptate ptr ca ele nu sunt de fapt în acel cont...
Momentan am rezolvat problema sincronizate cu aplicatia lor un folder de pe hdd. Dupa ce a terminat, am sters sincronizarea.
Luna următoare fac la fel. :)

#3427
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 25.12.2004
Daca am FB1000 si am mai adaugat 50GB peste cei 50GB free, cum se face tarifarea de fapt? Daca renunt sau adaug stocare se calculeaza lunar abonamentul in functie de cat am ales? Nu e cu abonament fix pe 12 sau 24 luni?
Cum ramane cu fisierele ce raman peste limita de gratis odata ce fac downgrade?

Am ramas un pic prost cand am vazut ca chiar urca cu 500Mbps la sincronizari, e chiar misto cloudul.

Edited by spikje, 11 July 2018 - 00:43.


#3428
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postspikje, on 11 iulie 2018 - 00:39, said:

Daca am FB1000 si am mai adaugat 50GB peste cei 50GB free, cum se face tarifarea de fapt? Daca renunt sau adaug stocare se calculeaza lunar abonamentul in functie de cat am ales? Nu e cu abonament fix pe 12 sau 24 luni?
Cum ramane cu fisierele ce raman peste limita de gratis odata ce fac downgrade?

Am ramas un pic prost cand am vazut ca chiar urca cu 500Mbps la sincronizari, e chiar misto cloudul.
Tarifarea pentru Digi Storage se calculează lunar.

#3429
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 25.12.2004
Login temporarily disabled due to multiple failed login attempts. Try again later.

Peste cat timp se ridica restrictia automat? Am incercat diverse aplicatii sa vad cum merge autentificarea si am zapacit treaba stergand pairing-urile cu digi storage desktop si android, acum sunt blocat la eroarea de mai sus.

Edited by spikje, 11 July 2018 - 12:41.


#3430
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
iar a picat maretul digi storage, incredibil, foarte bun serviciul, cand ai nevoie de el crapa

#3431
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
La mine merge...

#3432
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
acum merge, dar am dat si restart.

#3433
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
iar nu se face sincronizarea corect?

#3434
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
La mine a cam uitat sa uploadeze de vreo 2 uni, folosesc un xiaomi redmi note 3 pro, sa fie de la telefon?
La voi este ok?

#3435
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,952
  • Înscris: 24.04.2013
(1)
A incercat cineva sa folosesca Digi Storage pentru un Repository GIT? Ce solutie ati folosit? Merge cat de cat decent? Ceva probleme? Solutii la probleme?

Nu ma gandesc la instalarea GIT pe serverele RDS, imi pare destul de evident ca nu se poate. Ma gandesc la o varianta ‘a saracului’, adica WebDAV cu litera de disc asignata (in Windows) apoi acces la el ca si cum ar fi un director local. Nu am nevoie de alte chestii pe langa Repository (integrare cu bug tracker/ etc) si e vorba de ceva de jucarie ca dimensiune si trafic. Stiu de solutii de hosting GIT specializate, dar nu de ele e vorba aici.

(2)
Si o a doua intrebare: Se poate folosi WebDAV pentru a accesa un director partajat de altcineva (fara a te loga drept acel altcineva)?

#3436
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Mie imi urca instant pozele de pe telefon in storage. Nu apuc sa le sterg, e mai rapid ca mine.

Ma.obliga sa fac eu curatenie in cont. :)

Am facut acum un test.
De la declansare in 10 secunde deja o urca.

Edited by razvan_u, 29 August 2018 - 19:34.


#3437
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
salutare, in web player embedded pt video si muzica ( gen google drive, pcloud, dropbox) si capacitatea de stocare de xx TB care a ramas nemodificata de atatia ani de zile se mai aude ceva ?

#3438
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,952
  • Înscris: 24.04.2013
Raspund tot eu la intrebarea mea, ca poate mai intereseaza si pe altii.

View Postsags, on 27 august 2018 - 16:07, said:

… Si o a doua intrebare: Se poate folosi WebDAV pentru a accesa un director partajat de altcineva (fara a te loga drept acel altcineva)?
Raspunsul e DA. Din lipsa de altceva, mi-am crea cont primar + cont secundar si am incercat. Sper insa ca merge intre orice utilizatori, chiar daca sunt pe contracte diferite.

La conectarea prin WebDAV folosind email + parola contului meu, in radacina apare in mod normal un director numit ‘Digi Storage’ in care se gasesc fisierele si [sub-]directoarele proprii. Daca alt utilizator de Digi.Storage a partajat cu mine directoare folosind adresa de email pe care am inregistrat-o in contul meu Digi.Storage (NU link de upload sau de download), atunci acele directoare (cu tot ce a pus in ele ‘proprietarul’ lor) apar in radacina site-ului meu WebDAV, alaturi de directorul standard ‘Digi Storage’.

Aceasta functionalitate este un plus fata de altii. Cred ca Google Drive nu ofera deloc acces prin WebDAV. One Drive ofera, dar directoarele partajate de altii cu mine nu apar (la conectarea prin WebDAV pe contul meu).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate