Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Digi Storage

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
3811 replies to this topic

#3313
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt ceva probleme, eu m-am chinuit o grămadă sa incarc un fisier de 3GB+ si dupa ce incarca cateva sute de MB dadea eroare.

FTP-ul este in continuare nefuncțional.

#3314
riccetto80

riccetto80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.07.2013
Nu merge upload la aplicatie pentru windows...

Nu sunt informatii despre asta niciunde.

Mai, platim pentru un serviciu de back up automatic, daca sunt probleme la upload CEL PUTIN trebuie sa ne anuntati.

Sa stiim ca backup automatic nu o sa merga prin aplicatie de windows, din date de pana data de...

#3315
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 16.08.2003
Salut.

Confirm si eu, sunt probleme cu FTP ul.
Uploadul nu mai functioneaza corect din data de 15 Aprilie.

@Digi_Helper, exista posibilitatea sa ne oferi un update pe aceasta tema ? Cand se estimeaza remedierea ?

Multumesc.

#3316
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014

 riccetto80, on 18 aprilie 2018 - 13:14, said:

Nu merge upload la aplicatie pentru windows...

Nu sunt informatii despre asta niciunde.

Mai, platim pentru un serviciu de back up automatic, daca sunt probleme la upload CEL PUTIN trebuie sa ne anuntati.

Sa stiim ca backup automatic nu o sa merga prin aplicatie de windows, din date de pana data de...

 xndoe, on 18 aprilie 2018 - 15:12, said:

Salut.
Confirm si eu, sunt probleme cu FTP ul.
Uploadul nu mai functioneaza corect din data de 15 Aprilie.

@Digi_Helper, exista posibilitatea sa ne oferi un update pe aceasta tema ? Cand se estimeaza remedierea ?

Multumesc.

Salut,

In continuare se lucreaza in sensul acesta, nu sunt functionale inca scrierile prin ftp/webdav si prin aplicatia de sincronizare. Urmeaza sa se rezolve.
Va pot inregistra o sesizare astfel incat sa primiti un SMS in momentul in care este totul in regula. Daca doriti, astept un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului si un numar de telefon de contact.

#3317
danutz0501

danutz0501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 22.04.2008
Aplictia digi storage player inca e functionala? La mine zice user/pass combo invalid.

#3318
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, danutz0501!
Ofera-mi in privat datele de identificare si user-ul folosit, pentru mai multe verificari.

Edited by DIGI_Helper, 19 April 2018 - 10:32.


#3319
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Vin si eu cu o intrebare cu privire la serviciul Storage de la DIGI. Am gasit acest link in care se vorbeste despre afisarea unei galerii foto pe un site extern, problema este ca nu pare a fi functional. Prima problema pe care o intampin este faptul ca hosting-ul meu nu suporta python, deci nu voi putea rula acea galerie. Exista cumva vreun API pentru web strict php si nu l-am gasit eu? Sau macar, exista posibilitatea exportarii unei liste cu fisiere pentru a putea afisa galerii foto pe un site extern?

#3320
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
FTP is up again!

#3321
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010

 whiteboy, on 19 aprilie 2018 - 14:17, said:

Vin si eu cu o intrebare cu privire la serviciul Storage de la DIGI. Am gasit acest link in care se vorbeste despre afisarea unei galerii foto pe un site extern, problema este ca nu pare a fi functional. Prima problema pe care o intampin este faptul ca hosting-ul meu nu suporta python, deci nu voi putea rula acea galerie. Exista cumva vreun API pentru web strict php si nu l-am gasit eu? Sau macar, exista posibilitatea exportarii unei liste cu fisiere pentru a putea afisa galerii foto pe un site extern?
Ar fi foarte bine dacă am putea prezenta galerii de fotografii din digi storage in wordpress... :D

#3322
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
Digi storage va oferi stocare nelimitata niciodata����

#3323
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Nu e vorba de stocare nelimitată (mă mulțumesc cu 1TB), ci de a oferi un serviciu profesionist: siguranță, accesibilitate, redundanță... Niciuna din cele 3 condiții enumerate de mine nu e îndeplinită - și s-au împlinit 4 ani de când au lansat serviciul. Dacă la început nu aveam mari speranțe, acordându-le circumstanțe atenuante, după 4 ani e greu să mai faci asta: echipa DS dovedește incompetență și delăsare (probabil nu reușesc să aducă oameni care să lucreze la proiect - cine ar lucra pe salarii mici la RDS, când poate câștiga de câteva ori mai mult la orice altă companie din IT?).

Edited by Bobses, 24 April 2018 - 06:59.


#3324
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
Corect, stiu ca i-ai sustinut la inceput. Acum nu au mai facut nimic de ani buni

#3325
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007

 OctiPsy, on 23 aprilie 2018 - 23:24, said:

Ar fi foarte bine dacă am putea prezenta galerii de fotografii din digi storage in wordpress... Posted Image
Teoretic se poate, din discutiile cu DigiHelper am inteles ca API-ul se poate accesa si din PHP cu REST, insa momentan nu am timpul necesar sa dezvolt scriptul necesar, dar il voi incepe imediat ce termin proiectul la care lucrez momentan. Daca adaptezi scriptul din Python in PHP nu ar trebui sa fie mare lucru. :)

#3326
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 16.08.2003

 Bobses, on 24 aprilie 2018 - 06:59, said:

Nu e vorba de stocare nelimitată (mă mulțumesc cu 1TB), ci de a oferi un serviciu profesionist: siguranță, accesibilitate, redundanță... Niciuna din cele 3 condiții enumerate de mine nu e îndeplinită - și s-au împlinit 4 ani de când au lansat serviciul. Dacă la început nu aveam mari speranțe, acordându-le circumstanțe atenuante, după 4 ani e greu să mai faci asta: echipa DS dovedește incompetență și delăsare (probabil nu reușesc să aducă oameni care să lucreze la proiect - cine ar lucra pe salarii mici la RDS, când poate câștiga de câteva ori mai mult la orice altă companie din IT?).


Nu mi se pare deloc a fi incompetenti, din contra,
In general sunt multumit de functionarea serviciului DS si in special interconectarea cu Google.

Daca ar fi sa dau o nota de la 1 la 10 ar fi 8.5

#3327
riccetto80

riccetto80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.07.2013
Eu azi iar am eroare la upload prin aplicație windows.

#3328
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
Da, confirm! Iar a lauat-o razna!

#3329
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Colegul cu nota de 8,5 pentru DS sigur lucrează la RDS. Posted Image

 doktoru, on 26 aprilie 2018 - 07:38, said:

Da, confirm! Iar a lauat-o razna!

 xndoe, on 24 aprilie 2018 - 09:25, said:

Nu mi se pare deloc a fi incompetenti, din contra,
In general sunt multumit de functionarea serviciului DS si in special interconectarea cu Google.

Daca ar fi sa dau o nota de la 1 la 10 ar fi 8.5

Edited by Bobses, 26 April 2018 - 07:42.


#3330
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 16.08.2003

 Bobses, on 26 aprilie 2018 - 07:41, said:

Colegul cu nota de 8,5 pentru DS sigur lucrează la RDS. Posted Image


Nu lucrez la RDS :)

Da, confirm si eu ca iar s-a stricat FTP ul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate