Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Digi Storage

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
3817 replies to this topic

#3223
chilibanrazvan

chilibanrazvan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.10.2017
@DIGI_Helper
Am o intrebare destul de important, poate este chiar o problema serioasa.
Mi-am luat alplicatia DIGI Storage ( iOS ) si m-am conectat cu contul de Google Drive, Contul de DigiStorage si contul de OneDrive. Din pacate mi-am amintit ulterior ca am un alt cont cu mai mult storage.
Cum fac sa imi deconectez de pe contul de  OneDrive cu care sunt conectat acum? Pare imposibil.

#3224
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postchilibanrazvan, on 26 octombrie 2017 - 15:17, said:

@DIGI_Helper
Am o intrebare destul de important, poate este chiar o problema serioasa.
Mi-am luat alplicatia DIGI Storage ( iOS ) si m-am conectat cu contul de Google Drive, Contul de DigiStorage si contul de OneDrive. Din pacate mi-am amintit ulterior ca am un alt cont cu mai mult storage.
Cum fac sa imi deconectez de pe contul de  OneDrive cu care sunt conectat acum? Pare imposibil.

Din contul de microsoft la aplicatii autorizate dai remove la cea de digi storage.

#3225
chilibanrazvan

chilibanrazvan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.10.2017
Problema este ca in contul de Microsoft la Devices nu imi apare nimic.

#3226
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postchilibanrazvan, on 26 octombrie 2017 - 15:17, said:

@DIGI_Helper
Am o intrebare destul de important, poate este chiar o problema serioasa.
Mi-am luat alplicatia DIGI Storage ( iOS ) si m-am conectat cu contul de Google Drive, Contul de DigiStorage si contul de OneDrive. Din pacate mi-am amintit ulterior ca am un alt cont cu mai mult storage.
Cum fac sa imi deconectez de pe contul de  OneDrive cu care sunt conectat acum? Pare imposibil.

Salut. Deconectare se face din contul de One Drive.

#3227
Bambalacul

Bambalacul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.09.2007
Buna ziua,
Incerc sa utilizez softul de la un router Asus (AiCloud) ca sa sincronizez un folder de pe router cu Digi Storage. Puteti sa-mi spuneti unde gresesc?

Attached Files



#3228
asistentu

asistentu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.11.2005
In acest moment "Firefox can’t establish a connection to the server at storage.rcs-rds.ro."  ftp la fel

#3229
skyeon

skyeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.01.2005
Buna ziua,
Se poate seta digistorage pentru salvarea datelor in cloud la un sistem de supraveghere?

#3230
skyeon

skyeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.01.2005
Nu stie nimeni?

#3231
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postskyeon, on 10 noiembrie 2017 - 12:14, said:

Buna ziua,
Se poate seta digistorage pentru salvarea datelor in cloud la un sistem de supraveghere?

Buna ziua,

Se poate seta Digistorage pentru salvarea datelor in cloud doar daca sistemul de supraveghere este legat la un echipament care suporta protocolul WebDav (cum ar fi un PC). Printr-un DVR clasic nu este posibil.
Chiar si asa, nu se poate garanta functionarea in parametri optimi deoarece inregistrarea video necesita o latime de banda destul de mare, ce uneori nu poate fi obtinuta prin protocolul WebDav.

Edited by DIGI_Helper, 13 November 2017 - 16:37.


#3232
Bambalacul

Bambalacul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.09.2007
Am setat camera pe care o am(hikconnect) sa exporte pozele direct pe Digistorage dar am avut impresia ca cel putin citeodata are intirziere. De aceea am dorit ca aceasta sa salveze prin ftp direct pe hdd-ul atasat routerului (Asus) iar aplicatia propietara a acestuia sa exporte tot prin ftp pe Digistorage. Problema a fost sa setez aplicatia Asus Webstorage sa exporte pe ftp-ul de la Digi storage. Daca cineva stie il rog sa imi dea un exemplu. Fereastra prin care se face setarea poate fi gasita intr-o postare anterioara.

#3233
laurwh

laurwh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 04.02.2015
hello. de treaba asta ce ziceti? s-a mai discutat?
sursa: http://digistorage.r...privacy policy/

"...RCS & RDS neasigurând redundanţa capacităţilor de stocare a Serviciului, redundanţa geografică putând fi asigurată contra cost într-o etapă ulterioară de dezvoltare a Serviciului.
Utilizatorii Serviciului sunt singurii responsabili pentru păstrarea integrităţii conţinutului stocat în Digi Storage precum şi pentru păstrarea copiilor de siguranţă."

#3234
laurwh

laurwh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 04.02.2015
Un pachet cu suita office?
Sau 2TB storage?
Any news? :)

#3235
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
NEMA ����

#3236
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Cum as putea face search prin fisiere?

#3237
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Am limitare de 3 Gb la contul secundar din digistorage dessi am spatiu cumparat de 350 Gb si aproape 150 Gb neutilizati. Am sters contul, am facut altul, am ramas cu aceasi limitare.

#3238
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Raspuns, 3 Gb este maximul alocat pt contul secundar, nu se poate modifica, singura solutie fiind adaugarea unui director si sheruirea lui pe contul principal. Dar solutia asta nu permite stocarea automata a fotografiilor.

#3239
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
De unde se poate lua aplicatia pentru PC?

#3240
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Am gasit, este la Conectati-va computerul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate