Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Forta Vitala

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Salut, as dori sa stiu daca cineva a citit cartea Forta Vitala(Puterea vindecatoare a universului), scrisa de catre James Summers si daca a pus in practica ceea ce scrie acolo.

#2
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
cartea asta este similara cu "the power" nu ?

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Yoda ala din razboiul stelelor
De unde crezi tu ca avea atata forta tiripliciul ala cu urechi mari

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
da!
e ceva gen forta mortala, letala, fatala... doar ca invers!
un fel de puterea vindecatoare a mortii... moartea te vindeca de orice!

Edited by Nero-d, 03 April 2014 - 16:14.


#5
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Acum câțiva ani eram interesat de așa ceva dar prostii. Sfatul meu personal e că dacă vrei să afli ceva de meditații caută maeștrii hinduși sau budiști din India sau Tibet. Tot ce e în Occident e vorba de oameni care vor să profite de fraieri.

P.S.: Vezi că și în India sunt destui "maeștrii" yoga care caută fraieri. Ți-aș recomanda mai degrabă o mănăstire budistă.

#6
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
baga-te pe yogaesoteric si activeaza-te la cultul lu' Bivolaru' :))

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Din cite inteleg multi functionari romani au un pic prea multa forta vitala si ii deranjeaza pe colegi, motiv pentru care s-a inventat BlegBull:

http://www.timesnewr...-si-iti-da-lene

#8
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
"Savanţii români au creat BlegBull, de-energizantul care îţi taie cheful de muncă şi îţi dă lene" =)) pai , nu cred ca au nevoie romanii de asa ceva:))

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Citeste articolul, se pare ca da :-)

#10
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Am primit niste raspunsuri de care nu aveam nevoie, am dorit ceva la subiect, va multumesc pentru comenturi oricum.

#11
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Nu am citit cartea respectiva dar forta vitala este reala si poate fi manipulata , doar ca e cam periculos.

#12
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
In ce sens e periculos? Ai incercat sa meditezi?

#13
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Am incercat sa meditez si sa manipulez energia interna si era sa mor , sau pe aproape , presupun ca m-am grabit si nu am avut un maestru linga mine , fiindca nu e de joaca cu energiile astea , o spun si cartile de specialitate.

#14
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Iti zic eu ce scrie in carte,eu am citit-o ai putea si tu,ca e o lectura destul de scurta 80-90 de pagini cred, ceea ce reiese din carte e ca ai nevoie de o perioada destul de lunga pana sa fii pregatit ca manipulezi acele energii, insa nu zice nimic de genul ca ar fi periculos. Primul pas pe care trebuie sa-l faci e sa stai cu ochii inchisi 5 min si sa incerci sa nu te misti, apoi inca 5 min in care sa incerci sa iti alungi fiecare gand din minte,lucru greu de realizat din moment ce mintea zburda mai tot timpul, abia apoi urmeaza sa te concentrezi pe atractia energiei in diferite parti ale corpului. Dupa mine ca sa faci tot ceea ce scrie in carte iti trebuie o jumatate de an de meditatie. Ideea e ca dupa ce imagazinezi si folosesti energia,la sfarsit trebuie sa o cedezi inapoi folosind tehnica descrisa in carte. Ce senzatie ai avut, sau pe ce te bazezi cand zici ca era sa mori sau pe aproape?

Edited by Onatah998, 28 April 2014 - 00:08.


#15
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
In primul rind din ce spui tu acolo cartea aia e de cacat , descrie doar o parte a tehnicilor de manipulare a energiei interne si mai ales nu descrie pericolele care pindesc la tot pasul , sfatul meu este ca jumatea' aia de an de meditatie sa o transformi in juma' de an de colectare de informatii din varii surse si dupa aia mai discutam , meditatia in sine este doar o componenta , controlul respiratiei iti spune ceva ? Sau alimentatia si stilul de viata ?
Incearca sa vezi cit de mijto este sa simti ca iti trece un riu de lava prin coloana vertebrala si mai ai putin si faci autocombustie si vorbim dupa aia cit de tare e cartea aia a ta , ca eu tot dupa o carte era sa dau de dreacu'.

Edited by LILDEBUL, 28 April 2014 - 14:37.


#16
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Chiar de aceea am deschis acest topic, sa aflu cat mai multe informatii, nu m-am pus sa fac nici un fel de meditatie deoarece momentan imi lipseste timpul pentru astfel de exercitii. Probabil cartea care am citit-o eu, e o copie ietina a uneia mai complexa, am gasit-o intr-o cutie prin garaj.

#17
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Eu iti doresc succes dar nu te juca , nu te prosti si nu spera ca repede e mai bine si mai ales cauta muuuuuulte informatii , nu te baza pe o carte ca te joci cu sanatatea ta fizica si mentala , poti sa ajungi varza si medicii sa nu aiba habar de tratament , presupun ca nu ai bani sa te tratezi prin Tibet sau la alti initiati si maestri.
Pentru inceput cauta ceva despre Kundalini si despre pericolele lucrului cu zona aia , sper ca stii engleza , e net-ul plin.
E bine sa te descoperi si sa te autoperfectionezi , sa lucrezi la tine insuti dar mergi usor si atent si riscurile scad drastic , succes din nou si nu te lasa abatut din drum.

Edited by LILDEBUL, 28 April 2014 - 15:01.


#18
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Mersi pentru informatii, o sa am grija, stiu si engleza o sa ma documentez mai atent.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate