Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Suplimente si cresterea in masa musculara.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
sergiu9786

sergiu9786

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.03.2011
Salutare !
As avea si eu nevoie de ceva sfaturi in legatura cu suplimentele nutritive. Fac sala de 4 luni si m-am decis sa-mi cumpar ceva suplimente pentru a creste in masa. Am 17 ani, 1.79 m inaltime si 64 kg (http://imgur.com/xjbmRj8). Buget am aprox. 500 lei. Vreau sa stiu ce proteine ar fi bune ? Nu vreau sa pun grasime, doar muschi.. Va multumesc !

#2
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
da, arati chiar foarte rau.
sau aparatul a facut poza aiurea.
Trebuie lucrat.

#3
sergiu9786

sergiu9786

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.03.2011
Nu am cerut o parere cum arat /:). Esti OFF topic -.-"

#4
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Eu as schimba usa  cu banii aia ...   verifica produsele redis.

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Nu-l baga in seama pe ala de mai sus ca doarme pe el .
Esti pe drumul cel bun .
Cu alimentatia cum stai in prezent ? Suplimentatia se cladeste pe fundatia unei alimentatii rele .
Ce/ cat mananci momentan ?

#6
sergiu9786

sergiu9786

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.03.2011
Sincer, nu am un regim special..nu mananc grasimi doar.. incerc sa le evit cat mai mult, nu imi plac de cand ma stiu.. in rest, mananc tot ce pot si cat pot :)).
Pe zi mananc in jur de 4 ori.. + gustari (ex. fulgi de ovaz, fructe.. etc)

#7
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
Ce au uitat colegii de mai sus sa-ti spuna este ca daca faci masa musculara trebuie sa o si mentii (toata viata).
As intelege sa te fortezi sa faci forta nu masa musculara.Un schilod o duce bine toata viata.Cand faci masa musculara si te lasi de sala (si crede-ma ca te vei lasa ,acum esti prea mic si in muschi si in gandire si vezi numai pusssy in  fata ochilor) grasimea va avea suprafata mare pe care se va depune.
Unii se plictisesc grav.Sanatatea trebuie sa te preocupe nu marimea muschilor.Prafurile nu fac parte din sanatate.
O sa sa-mi da-i dreptate mai tarziu.

#8
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Am scris gresit mai sus "Suplimentatia se cladeste pe fundatia unei alimentatii rele" .
Evident , era vorba de o alimentatia buna , corecta .
Ca suplimentatie as merge pe un concentrat proteic bun , fie de la Redis , fie din alta parte daca stai bine cu bugetu' .
Oricum , ar fi bine sa mai auzim o parere .

#9
sergiu9786

sergiu9786

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.03.2011
Eu ma gandeam la acest produs: http://www.megaprote...-Standard-908g/
Mai astept pareri.. de preferabil suplimentele sa fie de pe site-ul megaproteine..

#10
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 22.01.2007

View PostCarapicho, on 02 aprilie 2014 - 08:26, said:

Ce au uitat colegii de mai sus sa-ti spuna este ca daca faci masa musculara trebuie sa o si mentii (toata viata).
As intelege sa te fortezi sa faci forta nu masa musculara.Un schilod o duce bine toata viata.Cand faci masa musculara si te lasi de sala (si crede-ma ca te vei lasa ,acum esti prea mic si in muschi si in gandire si vezi numai pusssy in  fata ochilor) grasimea va avea suprafata mare pe care se va depune.
Unii se plictisesc grav.Sanatatea trebuie sa te preocupe nu marimea muschilor.Prafurile nu fac parte din sanatate.
O sa sa-mi da-i dreptate mai tarziu.
Te rog eu nu mai da sfaturi daca nu ai habar despre ce vorbesti.

#11
shadyro

shadyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 16.03.2010
Nu ... am ajuns la concluzia ca e foarte grav sa deschizi un asemenea topic, fiecare posteaza ce-i trece lui prin cap.

"prafurile" astea nu iti afecteaza sanatatea (Carapicho).

Daca ai fost slab mereu atunci nu mai manca de 4 ori, mananca de 8 ori!

Daca nu te intereseaza greutatea sa arati bine si vrei doar muschi ... atunci mergi la sala 3-4 ani.

Eu folosesc http://www.megaprote...us-Mass-5-4-kg/ de ceva timp, sunt multumit !

#12
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View Postshadyro, on 02 mai 2014 - 20:27, said:

Nu ... am ajuns la concluzia ca e foarte grav sa deschizi un asemenea topic, fiecare posteaza ce-i trece lui prin cap.

"prafurile" astea nu iti afecteaza sanatatea (Carapicho).

Daca ai fost slab mereu atunci nu mai manca de 4 ori, mananca de 8 ori!

Daca nu te intereseaza greutatea sa arati bine si vrei doar muschi ... atunci mergi la sala 3-4 ani.

Eu folosesc http://www.megaprote...us-Mass-5-4-kg/ de ceva timp, sunt multumit !

Ce folosesti tu e gainer. Daca baiatu' vrea numai muschi si are rabdare, i-ar fi indicat un concentrat proteic. Gainerul ala are destul de multi carbohidrati, iei in greutate cu el, desigur, dar nu va fi masa de calitate.

Succes!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate