Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Recomandare plapuma/pilota

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Va rog sa imi recomandati o plapuma sau pilota cat mai calduroasa. Cu puf de gasca sau sintetica, nu conteaza. In limita a 200 de lei.

#2
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011
vine vara.
ce nevoie ai de asa ceva?

#3
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Cauta in Metro.

#4
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Ikea

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Ikea au pe tipuri de umplutura si grosimi (au un termometru pictat pe ambalaj).
Eu am uuna de puf, nivel aproape maxim si abia misc sub ea; e foarte calduroasa.

Totusi, bugetul ar putea fi cam mic...

#6
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Oare o face mistio? Sau chiar is astea cu pene de gasca?
Eu aveam plapuma din pene... o ajuns la tara.

#7
Arcanto

Arcanto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 29.07.2013
Gama Dormeo are pilote cu microfibra wellsleep care este asemanatoare cu puful de gasca.
Marimile sunt 140x200 si 200x200. Pilotele cu microfibra pot fi spalate la masina de spalat, microfibra nu se duce dintr-o parte in alta datorita cusaturilor, asta in cazul pilotelor "Dormeo Love", era la 129 la reducere, dar nu stiu daca mai sunt pe stoc. O varianta ar mai fi Dormeo Siena, costa 199 sau Siena 4 anotimpuri care e undeva la 400 si ceva de RON Posted Image. In ceea ce priveste calitatea sunt ok fata de cele normale din comert. Imi poti lasa un PM pentru informatii suplimentare.

Edited by Arcanto, 01 April 2014 - 23:11.


#8
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015
Ma stiu o persoana friguroasa dintotdeauna. Eu sunt primul care scoate plapuma din lada si ultimul care o pune la loc. Eu sunt singurul ce umbla cu doua perechi de pantaloni pe el, timp in care celorlalti le este bine cu o singura pereche. Am in jur de 20 de perechi de sosete groase si doar 10 subtiri.

Dupa o plapuma traditionala (din aceea grea, cu cocoloase) si una de lana, am luat modelul RÖDTOPPA de la IKEA cu jumatate de umplutura lyocell (a trebuit sa caut pe internet ce inseamna) si jumatate polyester cu gandul ca e cea mai calduroasa. Nivelul 6 din 6 de caldura conform standardelor IKEA. Nu am vrut o pilota cu puf de rata deoarece fosneste si datorita pretului, evident.

Imi place ca e usoara. Asta e singurul lucru pozitiv. Pe langa faptul ca e atat de subtire incat se vede lumina prin ea, trebuie sa astept (ghemuit) cateva minute bune ca sa ma incalzesc cat de cat. Am pus o patura peste, doar, doar sa ma incalzesc cum imi doresc. Poate daca ar fi avut cantitatea de umplutura dubla, mi-ar fi fost mai bine. Poate. Dar sigur ar fi avut un pret pe masura. Din punctul meu de vedere nu difera de o pilota cat de cat de calitate.

De aceea recomand pilotele de la IKEA numai persoanelor normale, nu celor friguroase, ca mine. Deci pentru banii aceia va puteti lua pilota de oriunde, nu neaparat cu nume fancy si umplutura de ultima generatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate