Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

TerraTec Cinergy 600TV(TV Tuner)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Ce stiti despre el?
Mi-am cumparat unLedtek WinFast 2000Xp si cind am incercat sa-l instalez am avut numai probleme.Dupa 4 ore de chinuri tot nu am reusit.Vedeam TV , :confused: dar de radio nici nu vroia sa auda.Noroc de faptul ca am putut sa-l dau inapoi.Asa ca ultima solutie mi-a ramas acest TV tuner.
    Merita cumparat?Pretul este de 3.800.000 cu TVA


P.S. Mersi GunX pentru raspunsul tau prompt din PM.

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
are ca echivalent  tunerul cu acelasi chipset PHILIPS SAA7134 mi se pare (cel caruia i-am facut review de la SPOT)
ala e ca bani a treia parte ! dar nu am apucat sa testez produsul tau propriu-zis !

#3
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
M-am uitat si eu la Spot.Si am vazut Tunerul.La pret ,vorba ta este la 1/3.Asta are si radio si telecomanda-Terratec-ul
O mica nelamurire: Are acelasi Chipset BT 878 ca la Ledtek 2000.
Diferenta o face doar selectorul Philips.

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002

Quote

saa7130/34-based capture/TV boards are supported by the saa7134 driver. Cards supported by this driver include the following:  

Proteus Pro (Philips reference design)  
LifeView FlyVIDEO3000  
LifeView FlyVIDEO2000  
EMPRESS  
SKNet Monster TV  
Tevion MD 9717  
KNC One TV-Station RDS  
Terratec Cinergy 400 TV  
Medion 5044  
Kworld/KuroutoShikou SAA7130-TVPCI  
Terratec Cinergy 600 TV  

de pe http://www.tldp.org/...OWTO/other.html

la http://bytesex.org/saa7134/ poti gasi driverele pt acest chipset PHILIPS SAA7134, concurentul superior al lui conexant bt878

nu degeaba am scris in reviewul ala ca este un echivalent mai ieftin. echivalent, adica acelasi chipset ! si are si radio stereo FM, dar nu are telecomanda si reglaj fin din software-ul cu care vine la cutie in timp ce terratecul, are ambele. tu decizi daca merita 2 mil de lei in plus chestia asta

#5
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Am cumparat Terratec-ul.La prima vedere este marfa.
Calitatea imaginii este super,radio prinde toate posturile impecabil fara antena.Are sunetul stereo si pe TV si pe radio.Nu stiu sa-ti spun despre captura, pentru ca sint incepator in astea.Se instaleaza usor,nu are milioane de butoane sa te incurci in ele.Si chipset-ul si selectorul sint Philips.
Pentru mine ca incepator cred ca este cea mai buna solutie.
Poate pentru tine se vor gasi si bug-uri.
   Una peste alta i-i dau nota 10.
  I-ti multumesc pentru raspunsuri.
            Cu stima,
              Dekro.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate