Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Sugestie pentru cei care fac antivirusi si security suites

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DavidB3

DavidB3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.12.2012
De cativa ani tot incerc diferiti antivirusi si security suites cu licenta platita: Panda, Kaspersky, Eset etc.

N-am sa comentez despre care din ei consider ca e mai bun dar am constatat ca toate au ceva in comun: "customer care" foarte prost.
O problema mai simpla o rezolv eu rapid. Daca e mai complexa ma omoara timp de cateva zile cu tot felul de cereri de informatii si sugestii care nu merg. In final nu mai comunica cu mine, chiar daca nu mi-au rezolvat problema. Probabil am depasit "cota" alocata pentru suma platita Posted Image
Dupa multa chinuiala, gasesc eu solutia. Ori nu gasesc rezolvare si cumpar altul.

Sugestia mea: concediati-i pe acei prosti, ca tot nu fac nimic bun si, cu banii economisiti la salariile lor, scadeti pretul la produse.
Veti avea o vanzare mai buna, in special in Romania.

Edited by DavidB3, 30 March 2014 - 08:41.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Antivirusii nu se vind dupa pret, altfel aia gratis ar acapara piata. Se vind dupa cit marketing fac, citi sint pacaliti sa instaleze o suita de securitate impreuna cu alt soft (sau chiar vine cu calculatorul nou) si dupa aia conving userul sa plateasca, etc.

#3
DavidB3

DavidB3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.12.2012
Mai corect spus: "Antivirusii nu se vand numai dupa pret". Si pretul e totusi un factor de decizie. Nu toti sunt bogati sa nu se uite la bani, de cativa ani trecem prin recesiune, in Romania e si mai greu decat in alte parti.

Eu personal nu folosesc/cumpar antivirusi din motivele enumerate de tine dar sunt altii care o fac. Totusi in cele din urma se desteapta si se uita dupa calitate si pret.
Daca ar implementa sugestia mea le-ar creste raportul calitate/pret.

Edited by DavidB3, 30 March 2014 - 09:00.


#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
se stie de mult ca producatorii de antivirusi stau gramada pe forumuri, asteptand sa primeasca mesaje si sugestii de la clienti....
n-ar fi rau sa faci si o petitie online, sa avem unde semna....

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
nu cred utila caci in momentul acela 90% dintre semnatari ar fi utilizatori de licente crackuite. Cat despre cel mai bun antivirus cred ca este cel dintre tastatura si scaun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate