Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oferte locuri de munca in Bucuresti si nu numai!

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Si ca sa va spun o chestie celor care ii dau inainte cu site-urile de angajari..nu stiu de cand nu ati mai cautat voi un loc de munca, ori ati avut un noroc chior sa va angajati prin acele site-uri. Credeti-ma ca nu sunt singura care a trimis sute de cv-uri, si nu exagerez..pe zi trimiteam cam 15 Toate job-urile alese in functie de ce stiam eu sa fac deci nimic de genul manager:)). NU, erau posturi simple unde se cerea engleza, word etc..deci banalitati. NU ma suna nimeni absolut. Erau mii de aplicanti Unde m-am angajat intr-un final ATENTIE dupa 4 luni de cautari, nu stiu ce s-a intamplat cred ca am fost printre primii aplicanti de m-au chemat. Insa si ei ca si altii nu parcurg nici macar un sfert din cv-urile primite. Se uita pe primele maaaxim 50 si aia e. Deci ca sa obtii un job prin acele site-uri cum spuneam,,e destul de imposibil. Eu am incercat evident si sa trimit direct la firme dar nimic. M-am bazat pe ideea ca poate voi da de cineva care sa aprecieze o persoana originala, nu un sclav cum sunt majoritatea angajatilor...Din pacate nu am gasit ce cautam si tot un job plictisitor am ajuns sa am, dar foarte bun decat nimic, ca deh nea cu chiria nu tine cont de preferintele mele in campul muncii.Probabil ca imaginatia si dorinta de a comunica nu conteaza absolut de loc. Si credeti-ma ca patronii romani nu gandesc de nici o culoare cand se hotarasc sa angajeze. Am fost de fata in unele firme atunci cand s-au selectat cv-urile si am fost extrem de dezamagita. Aceleasi principii basite "a asta e prea tanar are 20 de ani"...frate pe bunee? Dar cand sa isi caute de munca la 50? Iiin fine, sper ca acest topic va fi de ajutor intr-un final celor care au nevoie sa munceasca

As dori sa stiu..nu stiu aparent nu pot gasi categoria unde sa incadrez anuntul meu asa ca o sa il scriu aici..Daca are cineva nevoie de un content writer in limba romana, pentru ca in engleza mai am greseli, mici dar exista..Nu ma intereseaza oferte de tipul 400 de cuvinte 5 lei in nici un caz. Un articol original de 400 de cuvinte se face in destul de mult timp si necesita documentare. In fine..ma lungesc aiurea, daca e cineva interesat sa lase un mesaj. Am mai scris pentru diverse persoane, am articolele, link-uri..nu mai stiu daca le mai am din pacate fiindca am avut ceva probleme cu pc-ul si anumite documente le-am pierdut. Dar daca e foarte important, pot face un efort suplimentar sa dau de site-uri din memorie..Sper:). O zi buna

#20
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postlulutza, on 18 octombrie 2014 - 10:12, said:

Si ca sa va spun o chestie celor care ii dau inainte cu site-urile de angajari..nu stiu de cand nu ati mai cautat voi un loc de munca, ori ati avut un noroc chior sa va angajati prin acele site-uri. Credeti-ma ca nu sunt singura care a trimis sute de cv-uri, si nu exagerez..pe zi trimiteam cam 15 Toate job-urile alese in functie de ce stiam eu sa fac deci nimic de genul manager:)). NU, erau posturi simple unde se cerea engleza, word etc..deci banalitati. NU ma suna nimeni absolut. Erau mii de aplicanti Unde m-am angajat intr-un final ATENTIE dupa 4 luni de cautari, nu stiu ce s-a intamplat cred ca am fost printre primii aplicanti de m-au chemat. Insa si ei ca si altii nu parcurg nici macar un sfert din cv-urile primite. Se uita pe primele maaaxim 50 si aia e. Deci ca sa obtii un job prin acele site-uri cum spuneam,,e destul de imposibil. Eu am incercat evident si sa trimit direct la firme dar nimic. M-am bazat pe ideea ca poate voi da de cineva care sa aprecieze o persoana originala, nu un sclav cum sunt majoritatea angajatilor...Din pacate nu am gasit ce cautam si tot un job plictisitor am ajuns sa am, dar foarte bun decat nimic, ca deh nea cu chiria nu tine cont de preferintele mele in campul muncii.Probabil ca imaginatia si dorinta de a comunica nu conteaza absolut de loc. Si credeti-ma ca patronii romani nu gandesc de nici o culoare cand se hotarasc sa angajeze. Am fost de fata in unele firme atunci cand s-au selectat cv-urile si am fost extrem de dezamagita. Aceleasi principii basite "a asta e prea tanar are 20 de ani"...frate pe bunee? Dar cand sa isi caute de munca la 50? Iiin fine, sper ca acest topic va fi de ajutor intr-un final celor care au nevoie sa munceasca

As dori sa stiu..nu stiu aparent nu pot gasi categoria unde sa incadrez anuntul meu asa ca o sa il scriu aici..Daca are cineva nevoie de un content writer in limba romana, pentru ca in engleza mai am greseli, mici dar exista..Nu ma intereseaza oferte de tipul 400 de cuvinte 5 lei in nici un caz. Un articol original de 400 de cuvinte se face in destul de mult timp si necesita documentare. In fine..ma lungesc aiurea, daca e cineva interesat sa lase un mesaj. Am mai scris pentru diverse persoane, am articolele, link-uri..nu mai stiu daca le mai am din pacate fiindca am avut ceva probleme cu pc-ul si anumite documente le-am pierdut. Dar daca e foarte important, pot face un efort suplimentar sa dau de site-uri din memorie..Sper:). O zi buna

Subscriu la cele relatate de tine mai sus  si iti doresc mult succes.

#21
manusu

manusu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 06.01.2007
salut...caut electronist  cu experienta pentru mic atelier in Spania(audio,video,gsm,it)....relatii in pm seara dupa ora 20

#22
Michaela2014

Michaela2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.07.2014
s

View Postlulutza, on 18 octombrie 2014 - 09:42, said:

nu stiu de ce dar suna a videochat sau ceva de genul asta..cand vad din astea cu minim 18, fara experienta..ciudat.Ori o prostie din aia cu vanzari mlm..ma insel? daca nu te rog spune numele firmei/companiei..mersi
De fapt este ceva cu bani din publicitate pe internet si castigi...fabuloasa suma de 300 de dolari Posted Image (nici macar de euro) ... Eu am dat cautare pe goagal dupa mail si m-am lamurit...Sunt multe tzepe de genul asta si aici ma refer la o poveste legata de publicarea de anunturi pe internet...Asa ca te-ai gandit la vreo firma de publicitate??? Ei nu, nu este vorba decat sa dai comentarii despre o anumita firma si sa o ridici in slavi si la anumite chestionare sa bifezi doar firma respectiva. primesti cate 1-3 dolari pe fiecare chestionar sau dupa caz la publicitate facuta pe site-uri printr-un sistem anume si cand aduni o anumita suma(50-100 dolari spre exemplu) poti sa primesti banii pe card. Dupa care...ghinion, nu ai facut targhetu' sau s-a stricat subit platforma si...ramai cu degetele in gura !!!
Nu zic ca ar fi si cazul de fata, dar mie asa imi suna...

Edited by Michaela2014, 06 November 2014 - 22:52.


#23
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

View Postlulutza, on 18 octombrie 2014 - 10:12, said:

M-am bazat pe ideea ca poate voi da de cineva care sa aprecieze o persoana originala, nu un sclav cum sunt majoritatea angajatilor...DProbabil ca imaginatia si dorinta de a comunica nu conteaza absolut de loc.
ba da, conteaza foarte mult, cu conditia sa le ai. de asemenea, la angajare este extrem de util sa te auto-apreciezi corect, ceea ce din pacate nu se intampla in cazul tau. sau cel putin asa reiese din ce ai scris mai sus.

eu sunt unul dintre aia pe care ii consideri tu sclavi, si primesc regulat - desi nu foarte frecvent - oferte de munca. cunosc vreo 2 persoane care sunt cu adevarat creative si au imaginatie - si ambele castiga de cel putin de 2 ori mai mult decat mine. fara rautate, incerc sa-ti prezint lucrurile realist - daca erai cu adevarat originala si creativa, nu mai postai chestia de mai sus aici, erai prea ocupata sa muncesti cu adevarat.

#24
Michaela2014

Michaela2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.07.2014
Si eu sunt inca in cautare de loc de munca si am incercat in multe feluri, pe multe site-uri de locuri de munca (cred ca le-am vazut pe toate) si...nimic !!! In afara de o firma nenorocita de plasare personal (Atena.sk) pentru strainatate, care mi-a furat efectiv CV-ul de pe unul din acele site-uri si ma terorizeaza de cateva luni bune, ba cu mail-uri , ba cu telefoane din strainatate pe unde or fi dat CV-ul meu... Cu mail-ul am rezolvat, i-am trimis la Spam , dar cu telefoanele...La inceput m-am ofticat ca ma deranjau si am facut cerere sa ma scoata din evidentele lor, la toate adresele de mail de pe site-ul lor si in romana si in engleza...ca oricum spuneau de locuri de ingrijitoare batani sau persoane cu dizabilitati pe salarii foarte mici prin Polonia sau Slovacia...Ce ,Dumnezeu sa fac eu acolo la banii aia ca in Italia se castiga dublu???Ma rog acum incep sa ma distrez.: daca tot ma suna, am grija sa-i tin la telefon cat mai mult !!! Concluzia: toate CV-urile mele le-am setat pe confidential sau privat si le trimit doar unde am nevoie...
Despre anunturile astea, ce sa zic- numai tampenii: pe anuntul.ro si ala telefonic, in afara de sute de oferte pt. chaturi ,am mai dat si de alte ciudatenii... prostitutie mascata in asistenta personala manager fara obligatii si prohibitii,foarte rara loc de munca serios...Pe tocmai.ro: call center-uri care iti mananca viata pe 2 lei si munca zi lumina, cativa obsedati care pun anunturi cu ”tehnoredactare acte la 2000RON „(e unul al carui nume imi scapa acum...am citit pe net despre el), niste pacaleli pe vanzari aparatura medicala tip piramidal sa MLM ...Pe vestitele E-jobs sau Best Jobs am mai vazut ceva,chiar am fost chemata la doua interviuri pe unul din job-urile urmarite...numai la una am apucat sa ma duc, ca la a doua la 10 minute dupa ce m-a programat la interviu,m-a sunat sa-mi spuna ca...a uitat ca nu se mai fac interviuri !!! Deh, ceasul rau,pisica neagra...macar sa fi fost cinstita sa spuna ca s-a gasit alt candidat, poate vreo ruda,ca prea a fost asa,din senin...Iar dupa primul interviu, la prima firma, a trecut o luna jumate ,m-am prins demult ca aveau alte...prioritati, insa azi, stupoare :cabinetul notarial respectiv da anunt pentru acelasi post ! Sa inteleg ca nu sunt prea seriosi? Cat despre firmele de recrutare...numai cuvinte de lauda... Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted ImageMulte dintre ele se feresc sa dea anunturi clare in care sa spuna ca intermediaza si nu sunt ele angajatoare, am trimis din nestiinta la cateva mail-uri de prin anunturi si cand primeam raspuns imi ofereau altceva decat ceea ce spunea in anunt. Ca sa nu mai spun ca am intrat intr-un adevarat razboi cu una de asta(locuridemunca.ro- Project Work)doar pentru ca am cerut detalii despre limitele contractuale si plata comisionului si pentru ca le-am facut observatie ca numarul de telefon scurt la care trebuia sa obtii un cod de inscriere este cu suprataxa.
Asta este Romania, angajati care plecam capul si suportam orice magarie, chiar de la interviu, si firme de tot ca..tul care vor sa faca din rahat bici si sa mai si pocneasca !!!
Am vrut sa va impartasesc experienta mea sa stiti de ce si de cine sa va feriti ... Ar fi bine sa facem un topic si cu experientele de la foste sau actuale locuri de munca, poate cei ce vin dupa noi vor fi mai infipti si asa sa ridicam macar putintel nivelul de salarizare si conditiile de munca.

#25
Michaela2014

Michaela2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.07.2014

View Postborn2lose, on 06 noiembrie 2014 - 23:31, said:

ba da, conteaza foarte mult, cu conditia sa le ai. de asemenea, la angajare este extrem de util sa te auto-apreciezi corect, ceea ce din pacate nu se intampla in cazul tau. sau cel putin asa reiese din ce ai scris mai sus.

eu sunt unul dintre aia pe care ii consideri tu sclavi, si primesc regulat - desi nu foarte frecvent - oferte de munca. cunosc vreo 2 persoane care sunt cu adevarat creative si au imaginatie - si ambele castiga de cel putin de 2 ori mai mult decat mine. fara rautate, incerc sa-ti prezint lucrurile realist - daca erai cu adevarat originala si creativa, nu mai postai chestia de mai sus aici, erai prea ocupata sa muncesti cu adevarat.

Din pacate, aveti dreptate amandoi:
-Pe de o parte de multe ori nu ne evaluam corect, ori ne supraevaluam ,ori ne subevaluam : am vazut exemple din amandoua , prima este uneori de-a dreptul distructiva pentru cei din jur si ...culmea-aia care se supraevalueaza au succes! Insa persoana de fata cred ca este dezamagita, nu cred ca s-a supraevaluat.Despre cele care se subevalueaza,ce sa zic, si eu eram asa candva si am avut mult de pierdut pentru ca altii mai slabi si mai putin cunoscatori , dar care dadeau tare din gura si barfeau pe toti, au avut mai mult de castigat si au ajuns mai sus ca mine! Cred ca si despre asemenea sclavie este vorba...
-Pe de alta parte si noi sutem de vina cand ne lasam exploatati si nu stim sa negociem mai dur, evident in prima faza sa ne informam exact ce atributii ne revin si  ce salariu, si evident sa citim bine hartiile puse in fata...O firma al carei reprezentant de recrutare te repede cand intrebi de salariu, ori traieste pe alta lume, ori au salarii foarte mici! Orice om merge la munca sa produca si pentru buzunarul lui, nu numai pentru patron, ca nu se hraneste cu aer...
Am zis din pacate pentru ca traim intr-o Romanie unde,spre exemplu multinationalele sunt ridicate in slavi, insa sunt cam ca plantatiile cu sclavi : urmariti numai pe anunturi si o sa vedeti ca la aceeasi firma se scoate aceeasi functie la 2-3-4 luni , unele au anunturi neintrerupte pe aceeasi functie !!!

Edited by Michaela2014, 06 November 2014 - 23:58.


#26
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postborn2lose, on 06 noiembrie 2014 - 23:31, said:

ba da, conteaza foarte mult, cu conditia sa le ai. de asemenea, la angajare este extrem de util sa te auto-apreciezi corect, ceea ce din pacate nu se intampla in cazul tau. sau cel putin asa reiese din ce ai scris mai sus.

eu sunt unul dintre aia pe care ii consideri tu sclavi, si primesc regulat - desi nu foarte frecvent - oferte de munca. cunosc vreo 2 persoane care sunt cu adevarat creative si au imaginatie - si ambele castiga de cel putin de 2 ori mai mult decat mine. fara rautate, incerc sa-ti prezint lucrurile realist - daca erai cu adevarat originala si creativa, nu mai postai chestia de mai sus aici, erai prea ocupata sa muncesti cu adevarat.

Nu fi rau, de unde stii ca nu a prezentat realitatea si de ce crezi ca la actualul loc de munca nu munceste?

Daca vrei sa asculti si parerea altora sau problemele Ok, nu e frumos sa judeci un caz pe care nu-l cunosti.

Scuze dar nu vreau sa supar pe nimeni, e un simplu comentariu!

#27
Mirceacsg

Mirceacsg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2014
Bucuresti ,sector 3 , B-dul Energeticienilor Nr 80 la Csgauto.ro angajam electrician / electronist auto .
Sa stie sa :
Produca un montaj dupa schema
Monteze un sistem audio pe auto adica sa stie sa foloseasca unelte de mana electrice ( bormasina , fietastrau ...)
Sa nu lipseasca , sa nu bea , .
Salariu in functie de pregatire si ore de munca efectuata , mediu 2000.oo lei .
0722319601 Mircea .
Astept


#28
CosminLeca

CosminLeca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2015
Salut. Nu cred ca siteurile de recrutare sau firmele de plasare sunt toate o apa si-un pamant sau incearca sa te insele. Am avut si eu ocazia sa-mi caut de munca si imi cam dau seama cum merge. De acord, sunt firme de plasare care cauta doar sa-ti ia banii, dar eu le-am exclus din prima, cand mi-au cerut taxa de analiza a dosarului sau mi-au cerut bani inainte. M-am angajat in Germania ca ospatar printr-o firma din Iasi care ofera locuri de munca in strainatate. Se numeste Kriss Consult. I-am cautat pe net si nu am gasit nimic in neregula cu ei. I-am gasit si la ITM. Le-am trimis un CV si m-au contactat ei. Am avut interviu prin telefon, mi-au explicat conditiile, le-am trimis actele cerute si m-au pus in legatura cu patronul restaurantului din Koln, unde lucrez si acum (am 8 luni de cand lucrez aici). Cu patronul am avut interviu pe skype. Am semnat cu contract de mediere cu firma, am primit contractul de munca si am plecat la data stabilita. E adevarat ca am platit si un comision firmei de plasare, dar numai dupa primul salariu. Pentru cei care cautati locuri de munca in strainatate, e bine de stiut ca trebuie sa aveti o calificare clara, experienta si sa cunoasteti limba. Daca va intereseaza firma asta, https://www.ejoburi.ro. Au pe site o lista cu posturi libere.  

Edited by CosminLeca, 22 August 2015 - 17:02.


#29
krissconsult

krissconsult

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2015
Locuri de munca in strainatate – oferta:
Denumire pozitie: Mecanic de autobuz
Tara: Marea Britanie
Oras: Aylesbury
Tipul contractului: permanent
Data inceperii: ASAP
Descriere client:
Clientul este o companie de autobuze infiintata la inceputul anilor 1990.
Profil descriere:
Conditii salariu:
Salariul brut: £ 9.00 - £ 12,00 pe ora.
Salariu net: Aproximativ £ 8,50 pe ora (aproximativ £ 1200 pe luna).
Ore suplimentare se platesc cu £ 9 pe ora.
Program de lucru: de luni pana vineri (pot include sambata ore suplimentare).
Zile libere pe saptamana: 1 sau 2.
Garantie minim de ore de lucru: 40 de ore / saptamana.
Experienta necesara: Minim 5 ani de experienta de lucru pe motoarele diesel, desi pot fi luate în considerare candidatii cu experienta usor mai redusa, dar cu calificările necesare.
Responsabilitati:
Cunoastere, intretinere si reparatii de motoare diesel.
Cunoasterea, intretinerea si repararea sistemelor de franare a vehiculului, suspensiilor.
Cunoasterea partilor electrice va fi un avantaj.
Cerinte:
Cunostinte de limba engleza - nivel conversational.
Permis de conducere cat. B.
Minim 5 ani de experienta de lucru pe motoare Diesel.
Permis de conducere cat. D constituie avantaj.

Abilitatea de a lucra ore suplimentare.
Alte informatii:
Angajatorul ofera ajutor in gasirea unui cazari corespunzatoare pentru candidati.
Transporttul România - Marea Britanie nu este asigurat de angajator.
Perioada de proba - o luna.
Data de plată a salariului - in fiecare saptamana, in ziua de joi.
Sarbatori legale: 28 de zile de zile nationale.
Compania este deschisa in privinta cresterii salariului in functie de rezultatele obtinute.


Daca indepliniti conditiile si sunteti interesat de acest job, contactati-ne prin email [email protected], telefon mobil 0748563746, fix 0232222746 sau aplicati prin depunerea CV-ului pe https://www.ejoburi.ro.
Agentia Kriss Consult este autorizata de Ministerul Muncii pentru ocuparea de locuri de munca in strainatate.

LOCURI DE MUNCA IN STRAINATATE – OFERTA:
Carer/infirmier in Anglia
Condiții salariu:
Tarif orar, plata lunara/brut: £ 6,50 pe ora, in crestere la £ 7,20 pe ora in aprilie 2016, aproximativ lunar (presupunand 48 de ore/saptamana) = £ 1,350.
Tarif orar, plata lunara/net: aprox. £ 1200.
Orele suplimentare: £ 7,50 pe ora, in creștere la £ 8,20 pe ora in aprilie 2016.
Program de lucru: 4 ture de 12 ore, fiecare bazata pe rotatie - sa includă noaptea si în weekend alternativ.
Garantie minima de ore de lucru: 48 de ore.
Experienta necesara: 1 ani experienta de lucru in ingrijirea medicala pentru persoanele in varsta.
Responsabilitati:
Servicii eficiente si de compasiune furnizate pacientilor în orice moment.
Relatii eficiente mentinute cu rezidenti si rudele lor.
Asistenta completa asigurata pentru pacienti, in functie de necesitati, in activitatile de zi cu zi, cum ar fi dressing, baie, toaleta si hranire.

Asistenta completa consta in servirea hranei pentru rezidenti si acordarea de asistenta pentru persoanele care au nevoie.Toate aspectele legate de manipularea produselor alimentare si de prezentare a rezidenților sunt monitorizate in mod adecvat, in scopul de a asigura conformitatea cu reglementările de igiena alimentara.
Documentarea corespunzătoare de ingrijire a rezidentilor este completata ca parte a planului de ingrijire rezidentului de sub conducerea asistentei medicale.
Orice modificari relevante despre starea unui rezident trebuie raportate corect și complet asistentei medicale responsabile.
Toate regulile de sanatate si siguranta, mediu si alte cerinte legale sunt respectate in mod corespunzator, fara exceptie.
Cerinte:
- cunostinte de limba engleza nivel conversational;
- educația: Scoala profesionala/Colegiu/Universitate
Alte informatii:
Angajatorul ofera ajutor in gasirea unei cazari corespunzatoare pentru candidati.
Transportul România - Marea Britanie este asigurat de angajat si va fi rambursat in termen de 3 luni. Banii vor fi rambursati în cazul în care angajatul ramane cu compania timp de 18 luni.
Se asigura masa de pranz sau seara, daca se lucreaza in schimburi de 12 ore.
Disponibilitatea de a lucra ore suplimentare.
Contract pe termen lung.


Daca indepliniti conditiile si sunteti interesat de acest job, contactati-ne prin email [email protected], telefon mobil 0748563746, fix 0232222746 sau aplicati prin depunerea CV-ului pe https://www.ejoburi.ro.
Agentia Kriss Consult este autorizata de Ministerul Muncii pentru ocuparea de locuri de munca in strainatate.

LOCURI DE MUNCA IN STRAINATATE – OFERTA:
Operatori depozite Olanda - varsta maxima 22 de ani
Clientul reprezinta una dintre cele mai mari agenții de muncă din Olanda, avand 15.000 de angajați din toată Europa. Momentan 2 clienți cu care colaboreaza agentia cauta muncitori români pentru a lucra in în depozit, in 3 locatii diferite din Olanda.
Locatii depozite:
1. Breda si Elst cu 500 de supermaketuri raspandite in Olanda. Magazionerii repartizati aici vor lucra atat cu produse alimentare, cat si cu produse nealimentare.
2. Almere. Clientul – un lant de supermarketuri cu 950 de magazine raspandite. Depozit Almere: Munca va implica activitati de livrare a diferitelor produse de pe site-uri web. De expemplu, pentru o mică băcănie sunt livrate produse direct până în bucătărie. Acest concept a început în 1997 și are în prezent 22.000 de produse disponibile. Livrarea acoperă 70% din gospodăriile olandeze.
Descriere profil: Oferta este valabila doar pentru baieti.
Candidatii ideali sunt cei dornici ocupe locuri de munca in strainatate, cu initiativa si o conditie fizica buna. Munca se desfasoara in depozite, unde angajatii parcurg trasee predefinite pentru a pregati produsele comandate de clienti. In procesarea comenzilor se utilizeaza un dispozitiv mobil, cu care sunt scanate produsele. Se lucreaza in zone mixte cu temperatura normala, respectiv zone climatizate in care angajatorul asigura echipament de protectie (haine si manusi).
Experienta necesara: Experienta pe o pozitie similara poate reprezenta un avantaj.
Responsabilitati:
1. Pentru depozitele din Breda si Elst:
Colectarea de comenzi (plasate online).
Pregătirea comenzilor pentru expediere.
Despachetarea produselor de materialele de ambalare.
Sortarea produselor.
Colectarea comenzilor cu o comandă electronica.
2.Pentru depozitul din Almere:
Colectarea de comenzi (plasate online).
Pregătirea comenzilor pentru expediere.
Despachetarea produselor de materialele de ambalare.
Sortarea produselor.
In cadrul magazinelor Online sunt 2 departamente: HSC (Home Shopping Center) si NFC (National Fulfillment center). Pentru HSC au nevoie de oameni pentru organizarea stocurilor. Acest departament are o zona caldă și una rece (aproximativ 5 grade).
Pe NFC este greu să-și planifice săptămâni întregi dintr-un anumit mod de organizare. Deci, se așteaptă să fie planificari variabile. In cadrul celor 2 departamente se fac evaluari saptamanale, iar in perioada de initiere (primele 2-3 zile) angajatii vor beneficia de training la locul de munca.
Cerinte:
- varsta maxima 22 de ani (sa implineasca 23 de ani in cursul anului 2015);
- fara antecedente penale;
- conditie fizica buna;
- experienta pe o pozitie similara (constituie avantaj);
- limba engleza nivel conversational;
- detinerea permisului de conducere categoria B (constituie avantaj);
- educatie: liceu/scoala profesionala.
Oferta:
Conditii salariale: conditiile salariale difera in functie de locatia depozitelor.:
1. Depozit Breda:
- In primele 8 saptamani, salariul este intre 730 – 940 Euro NET pentru 32 de orelucrate sau 1.200 – 1.450 Euro NET/ luna pentru 50 de ore lucrate.
- Din saptamana 9 de lucru, salariul este intre 1.030 – 1.280 Euro NET pentru 32 de ore lucrate sau 1600 – 2000 Euro NET/luna pentru 50 de ore lucrate, in functie de incadrarea in categorie de varsta, conforma cu legislatia din Olanda, PLUS spor de 150% pentru orele de noapte si weekend.
2. Depozit Elst:
- In primele 8 saptamani, salariul este intre 700 – 950 Euro NET pentru 32 de ore lucrate sau 1.070 – 1.450 Euro NET/ luna pentru 50 de ore lucrate.
- Din saptamana 9 de lucru, salariul este intre 1.030– 1.280 Euro NET la 32 de ore sau 1.600 – 2000 Euro NET/ luna pentru 50 de ore lucrate, in functie de incadrarea in categorie de varsta, conforma cu legislatia din Olanda, PLUS spor de 150% pentru orele de noapte si weekend.
3. Depozit Almere:
- In primele 13 saptamani, salariul este intre 730 – 960 Euro NET pentru 32 de ore lucrate sau 1.130 – 1.500 Euro NET/ luna pentru 50 de ore lucrate.
- Din saptamana 14 de lucru, salariul este intre 830 –1.200 Euro NET la 32 de ore sau 1.250 – 1.800 Euro NET/ luna pentru 50 de ore lucrate, in functie de incadrarea in categorie de varsta, conforma cu legislatia din Olanda, PLUS spor de 150% pentru orele de noapte si weekend.
Alte informatii:
- Cazarea este pusa la dispozitie de angajator, contra sumei de 86,98 EUR/saptamana.
- Angajatorul pune la dispozitie mijloace de transport (bicicleta, masina/microbuz) pentru transportul intre locul de munca si cazare, contra cost (ex: aprox. 10 EUR/luna).
- In fiecare depozit exista restaurant, unde se poate servi masa contra-cost, iar in locatia Geldermalsen, pentru turele de noapte se asigura masa gratuit.
- Asiguratorul asigura training (zilele sunt platite) in primele zile de lucru.
- Asigurare medicala contra cost (18-21 EUR/luna), prin care beneficiaza de acces la servicii medicale.


Daca indepliniti conditiile si sunteti interesat de acest job, contactati-ne prin email [email protected], telefon mobil 0748563746, fix 0232222746 sau aplicati prin depunerea CV-ului pe https://www.ejoburi.ro.
Agentia Kriss Consult este autorizata de Ministerul Muncii pentru ocuparea de locuri de munca in strainatate.

LOCURI DE MUNCA IN STRAINATATE – OFERTA:
Denumire pozitie: Vopsitor auto in Olanda.
Descriere profil:
Agentie de plasare forta de munca din Olanda cauta vopsitori auto pentru diverse companii si service-uri auto de renume din Olanda. Se lucreaza si in  fabrica. Sunt la mare cautare candidatii cu experienta, motivanti, si cu cunostinte de limba engleza. Candidatii ideali  sunt cei dornici sa lucreze in strainatate, cu initiativa si o conditie fizica buna.
Conditii salariale: 1600 euro/net/luna.
Experienta necesara: Experienta totala 5 ani pe un post similar.
Responsabilitati:
- Observarea, recunoașterea și raportarea cu privire la starea vehiculului.
- Interpretarea și punerea în aplicare a datelor tehnice de instruire.
- Îndepărtarea și eliminarea în siguranță a componentelor vehiculelor ce necesită reparații.
- Asigurarea că vehiculele sunt conforme cu standardele de siguranță.
- Raportarea greșelilor și defectelor observate pe durata muncii.
- Pregătirea mașinii pentru vopsire.
- Vopsirea mașinii, amestecul vopselelor în scopul obținerii nuanțelor cerute, folosirea cabinei de vopsit.
- Depozitarea în siguranță a diluanților și a altor produse folosite în procesul de vopsire.
- Raportarea oricărui defect la managerul de linie.
- Asigurarea că metoda de lucru este în pachetul de reparații oferit de service.
- Menținerea zonei de lucru curate și ordonate.
Cerinte:
- Experiență recenta 2-5 ani pe o poziție similară.
- Cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional.
- Studii tehnice de specialitate.
- Deținerea unui permis de conducere este obligatorie.
- Detinerea unei masini personale si disponibilitatea de a se deplasa cu ea prezinta avantaj.
- Limbi straine: Engleză – nivel conversational.
- Educatie: liceu/scoala profesionala.
- Competente specifice: Permis de conducere obligatoriu.
Alte informatii:
Program de muncă: de Luni – Vineri (de la 8:00 la 17:00).
Cazarea este pusa la dispozitie si asigurata de angajator. Zona Eindhoven/Tilburg, la 30 de km distanta de locul de munca. Cazarea maximum 2 persoane in camera.
Asigurarea medicala obligatorie 80 euro suportata de angajator.
Posibilitatea de a efectua ore suplimentare.
Ore de muncă garantate: 38 ore pe săptămână.
In cazul in care candidatii nu detin masina proprie, compania le pune la dispozitie o masina contra cost (2 euro/zi).
In cazul in care candidatii sunt dispusi sa mearga cu masina personala clientul deconteaza 0.19 Euro/km (max 80 km/zi).
Inainte de a incepe lucrul, candidatii vor fi supusi unei probe practice in Olanda.


Daca indepliniti conditiile si sunteti interesat de acest job, contactati-ne prin email [email protected], telefon mobil 0748563746, fix 0232222746 sau aplicati prin depunerea CV-ului pe https://www.ejoburi.ro.
Agentia Kriss Consult este autorizata de Ministerul Muncii pentru ocuparea de locuri de munca in strainatate.

LOCURI DE MUNCA IN STRAINATATE – OFERTA:
Ajutor barman/F in Meckenheim – Germania
Selectionam pentru un restaurant cu specific italian din orasul Meckenheim, in apropiere de Koln – Germania, douadomnisoare/doamne energice, vrednice, pentru a lucra la mentinerea curateniei in restaurant si pregatirea bauturilor in spatele barului.
Atributii:
- aranjarea si debarasarea meselor in restaurant;
- curatarea paharelor;
- pregatirea bauturilor in spatele barului;
- mentinerea curateniei in restaurant.

Cerinte:
- indemanare, implicare 100%;
- fara probleme medicale, fara cazier judiciar;
- cunostinte de limba italiana, engleza sau germana nivel minim conversational (mai lucreaza persoane de sex feminin din Romania);
- disponibilitate pe termen lung.
Oferta:
- contract pe perioada nedeterminata ;
- cazare si masa asigurate de angajator;
- 800 - 900 euro salariul net lunar (800 euro la un restaurant unde se lucreaza mai putine ore).

Daca indepliniti conditiile si sunteti interesata de acest job, contactati-ne prin email [email protected], telefon mobil 0748563746, fix 0232222746 sau aplicati prin depunerea CV-ului pe https://www.ejoburi.ro.
Agentia Kriss Consult este autorizata de Ministerul Muncii pentru ocuparea de locuri de munca in strainatate.

Edited by krissconsult, 26 September 2015 - 14:17.


#30
cosminics92

cosminics92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2015
Cautarea unui job poate ca este ca si cum ai merge pe teren minat si de aceea sunt binevenite astfel de discutii. Eu sincer...am avut norocul sa gasesc de munca printr-o cunostinta....cum altfel in ziua de azi daca nu prin "relatii". Insa din cate am inteles ar fi un site care ar putea da o mana de ajutor www.infomunca.ro . Daca cineva a avut contact cu acest site pana acum, astept un raspuns aici.

Edited by cosminics92, 09 December 2015 - 09:23.


#31
syst3m

syst3m

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.03.2016
Angajam Agent Vanzari (Salariu fix + bonusuri) - Bucuresti , sector 1

Candidatul ideal:
­
Student(a)/ absolvent(a)studii superioare;
­ Persoana responsabila, eficienta, cu spirit competitiv, simpatica;
­ Bune abilitati de relationare cu diverse categorii de persoane;
­ Orientat(a) catre rezultat ;
­ Istoric profesional dovedit in atingerea tintelor de vanzari;
­ Credibilitate, seriozitate, proactivitate, dinamism, autodeterminare si incredere in fortele
proprii, precum si capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a
obiectivelor­tinta, planificate;
­ Experienta in domeniul vanzarilor directe si a promovarii serviciilor de tip B2B;
­ Cunostinte de limba engleza ­ nivel avansat;

Descrierea postului:
­
Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti;
­ Contacteaza clientii direct sau prin e­mail si/sau telefon si le prezinta oferta de servicii;
­ Stabileste intalniri cu clientii si mentine legatura cu celelalte Departamente din cadrul
companiei in vederea finalizarii procesului de vanzare;
­ Are disponibilitate pentru deplasarile pe teren pentru prezentari de servicii catre potentialii
clienti;

Asteptam CV-ul dumneavoastra pe adresa de e-mail: [email protected]

#32
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Angajam dispeceri monitorizare alarme, atestati, si agenti de interventie, in orasul Voluntari, jud. Ilfov.
Conditii de munca legale,pachet salarial foarte atractiv. Detaliile se discuta la interviu in urma selectiei de C.V.-uri care pot fi trimise pe adresa de email: [email protected] .

#33
TransilvaniaMusic

TransilvaniaMusic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.03.2016
Vrei sa faci bani vara asta?! ☀✌
Nu mai sta pe ganduri! Nu e nevoie nici de experienta si nici de CV!
Avon cauta reprezentanti in toate colturile tarii! 💄
Devino si tu reprezentant si castiga o multime de bani vara asta! 💰
Inscrie-te acum👇
https://recomandarif...ntant-avon.html

#34
Andrei324

Andrei324

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2018
Suport Clienti - Bucuresti Posted ImagePosted ImagePosted Image

Esti tanar, entuziast si iti place sa vorbesti la telefon?
Suna la numarul 0740 088 563 pentru a-ti oferi informatii in legatura cu un job care sa se plieze nevoilor tale!
Sau aplica la adresa: [email protected]


Vanzari prin telefon(Telesales) - Bucuresti Posted ImagePosted ImagePosted Image

Esti tanar, entuziast, ai abilitati de negociere si iti place sa vorbesti la telefon?
Suna la numarul 0740 088 563 pentru a-ti oferi informatii in legatura cu un job care sa se plieze nevoilor tale!
Sau aplica la adresa: [email protected]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate