Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Demolare fara autorizatie. Care sunt riscurile?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
Dana0109

Dana0109

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.09.2018
Buna ziua. Am si eu o problema asemanatoare cu cea a lui  _D_A_N_  Trebuie sa demolez niste constructii mici situate pe hotar si prin CU mi se cere acordul unui vecin. Acesta imi cere o suma foarte mare de bani (22 000 lei) drept "garantie" pentru a-mi da acordul notarial de demolare. Constructiile care trebuiesc demolate,  nu afecteaza absolut deloc constructiile  lui, deoarece.... nu sunt lipite..... Mentionez ca am un PUD aprobat recent de primarie si pentru intocmirea caruia s-au trimis scrisori vecinilor si au fost informati cu privire la constructia care ar urma sa apara pe terenul meu. In proiectul facut pentru PUD s-a presupus ca vechile constructii vor fi demolate. Sa inteleg ca primaria se dezice acum de ceea ce a aprobat si ma lasa la cheremul vecinului? Ce pot sa fac in situatia asta?

#38
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019
Omul s-a invatat cu constructiile alea , are amenajata curtea , si o anume liniste . Acum tu vrei sa distrugi tot , inclusiv linistea lui .
Uite ca vrea o garantie ca nu il lasi cu mizeria in curte , ca refaci ce strici , ca totul va fi ok . Cred ca este normal . Suma este discutabila !

#39
Dana0109

Dana0109

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.09.2018
Multumesc pentru raspuns! Inteleg ceea ce spuneti si va respect punctul de vedere. Oricum se va demola profesional, cu plase de protectie si voi reface ceea ce accidental s-ar strica. Nu vreau sa raman in relatii proaste cu vecinii. Dar ce-ar insemna sa-mi ceara toti aceeasi suma pt ca teoretic ar putea fi afectati de...praf de ex... sa-mi ceara sa le zugravesc casele. Ma tem de rea vointa de fapt si ca nu mai primesc banii inapoi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate