Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Are un ecran de 8.4 inch, cu rezoluție de 2560 x 1600 pixeli și folosește un CPU quad core Snapdragon 800 tactat la 2.3 GHz, însoțit de 2 GB RAM și 16 sau 32 GB memorie internă. Același device este dotat cu slot microSD, camera de 8 MP în spate și camera frontală de 2 MP. Vine cu o baterie de 4800 mAh si Android 4.4 KitKat.

Specificatii tehnice complete http://www.gsmarena....ro_8_4-5946.php

Samsung Galaxy TabPro 8.4 review Pocket-lint http://www.pocket-li...bpro-8-4-review
Samsung Galaxy TabPro 8.4 Review  Android Authority http://www.androidau...-review-354936/

E disponibila in magazine la pretul de 1520 de lei http://www.oktal.ro/...source=price-ro

A cumparat-o cineva? Merita deferenta de bani in detrimentul lui LG Optimus Pad 8.3 care e 1100 de lei la promotie la emag?

Are cam mult bloatware dar se rezolva cu instalarea lancherului Nova.

Attached Files



#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Ecranul ala e fantastic.

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Unboxing & Review

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K0Eyus8RnuI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Galaxy Tab Pro 8.4 vs iPad mini with Retina display

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KjgLdJgfaYk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 vs LG G Pad 8.3

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GUq-qA2-2Ds?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Unboxing & Review - DetroitBORG

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K0Eyus8RnuI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
De vineri sunt si eu posesor...
Chiar este buna !

#7
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Salut Mihai. Ce varianta ai ? WI-FI only sau WI-FI +4G? Neagra sau alba ? Este foarte mare diferenta de pret pt cea cu 4G.  De unde ai achizitionat-o ?

#8
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Cum ti se pare ecranul? Dane mai multe detalii.

#9
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Eu am testat una la Samsung Baneasa si ecranul este absolut superb.Tableta se misca bine dar tot exista lag in interfata nativa.Oricum urmatoarea mea tableta asta de 8.4 va fi.

#10
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

 laurcj, on 13 aprilie 2014 - 22:35, said:

Salut Mihai. Ce varianta ai ? WI-FI only sau WI-FI +4G? Neagra sau alba ? Este foarte mare diferenta de pret pt cea cu 4G.  De unde ai achizitionat-o ?
Varianta wifi+3g.
Alba (am o pasiune mai veche; ultimele 4 tablete au fost, toate albe)
Achizitie de la quickmobile (on line)
(tot de la ei am cumparat in toamna s un htc one dublu sim)
Foarte seriosi si operativi: vineri comandata la ora 14:00, platita online cu cardul iar sambata, la ora 09:00 era la usa adusa prin fancurier !
Cutie sigilata (si un bonus in valoare de 50 lei - doua tocuri pentru telefoane mobile, modele mai vechi)
Singurul inconvenient: alimentator pentru priza model UK (au trimis si adaptor)

 Papillon_, on 15 aprilie 2014 - 08:26, said:

Cum ti se pare ecranul? Dane mai multe detalii.
Fara nici un comentariu.
Tableta anterioara a fost un galaxy note 8; este mult peste ! (si nu este doar o impresie)
Este mai lunga si mai ingusta decat cea anterioara dar este foarte frumos lucrata.
Spatele imita pielea (are si "cusaturi" pe margine !)
Am cumparat si o husa flip (de la emag) si care are spatele identic.
Este rapida.
Eu nu am fost niciodata nemultumit de touchwiz... nu ma deranjeaza absolut deloc acele intarzieri de cateva milisecunde !
Interesanta mi se pare integrarea Flipboard in launcher.
Tot in launcher sunt integrate si Hancom Office viewer
Are instalate cateva aplicatii native noi, interesante: Album de insemnari, e-Meeting.
Inca nu le-am studiat (pentru e-meeting am nevoie de inca una in zona cu care sa facem schimburile)

#11
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Vad ca au un pret foarte bun cei de la Quickmobile la varianta cu 4G.

Din experienta voastra anterioara, sunt seriosi astia de la Quickmobile cu returul produselor sau cu garantia? Am citit pe site-ul lor ca garantia este asigurata in service-ul lor din Baia Mare si nu in service-ul oficial Samsung. Ideea ar fi ca in caz ca vine cu vreun pixel mort sau cu ceva imperfectiune la ecran sa o pot returna usor si sa-mi primesc banii inapoi.

Edited by laurcj, 16 April 2014 - 08:56.


#12
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

 laurcj, on 16 aprilie 2014 - 08:55, said:

Vad ca au un pret foarte bun cei de la Quickmobile la varianta cu 4G.

Din experienta voastra anterioara, sunt seriosi astia de la Quickmobile cu returul produselor sau cu garantia? Am citit pe site-ul lor ca garantia este asigurata in service-ul lor din Baia Mare si nu in service-ul oficial Samsung. Ideea ar fi ca in caz ca vine cu vreun pixel mort sau cu ceva imperfectiune la ecran sa o pot returna usor si sa-mi primesc banii inapoi.
Nu stiu cum sunt in caz de retur sau de garantie.
Nu am avut ocazia nici pentru un aspect, nici pentru celalalt.
In materie de livrare, calitate (originale) si comunicare sunt foarte seriosi.
(spre exemplu, tableta livrata mie are alimentator model UK; le-am trimis mail in acest sens; au raspuns la mail in aceesi zi si in urmatoarea zi am primit, tot prin curierat rapid, adaptorul pentru priza EU)

#13
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Cat te tine bateria? Din ce am citit nu se poate dezactiva in totalitate Magazine UI, trebuie sa ai cel putin o pagina.

#14
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

 Papillon_, on 19 aprilie 2014 - 11:05, said:

Cat te tine bateria? Din ce am citit nu se poate dezactiva in totalitate Magazine UI, trebuie sa ai cel putin o pagina.
Greu de spus; totul este in functie de utilizare...
De ex. am scos-o de la incarcat joi dimineata ( adica acum 2 zile si 6 ore ) si inca are baterie 78%.
Nici nu prea am folosit-o. (practic citit cateva mail-uri, ceva stiri zilnic... ceva skype si cam atat)

Nu inteleg de ce doresti sa dezactivezi magazine UI ?!

Filozofia mea este urmatoarea:
Am cumparat un gadget (telefin, tableta, etc) pe care sa-l utilizez dupa nevoile mele, sa folosesc tot ce-mi poate oferi, atunci cand imi trebuie !
Daca, facand toate astea, bateria ma tine pana seara cand ajung sigur undeva unde o pot incarca... totul este ok !
Ori, tableta asta, in conditii de utilizare intensa SIGUR corespunde acestor cerinte.

Edited by nica.mihai, 19 April 2014 - 13:01.


#15
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Din ce am vazut in prezentari din cauza la Magazine UI si widget-uri are lag uneori. Nici pe telefon nu sunt adeptul widget-urilor.

#16
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
E 1300 de lei la emag de crazy days intre 28-30 aprilie, nu stau bine cu banii dupa sarbatori ca o cumparam.Posted Image

#17
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Am primit si eu pana la urma o tableta din asta varianta WI-FI only pe negru.

Ca si aspecte pozitive dimensiunea tabletei e excelenta. Mai demult am avut un Nexus 7 si acela cam era prea mic pentru a citi o carte in format pdf si pentru site-urile ce nu aveau format pt mobile. Ecranul iarasi e foarte luminos, culorile sunt vii, iar textul se vede foarte clar. Tableta in general este foarte aspectuoasa.

Ca puncte negative e bateria...care se consuma foarte repede cand te uiti la un film cu BS Player si chiar si in browsing pe wi-fi. De asemenea ma enerveaza ca nu poti sa faci shortcut-uri la optiunile din Settings.

O am de vreo 2 saptamani..dar nu am apucat sa instalez prea multe chestii pe ea si sa o folosesc intensiv.

Edited by laurcj, 05 May 2014 - 19:02.


#18
juillet

juillet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.01.2008
Are cineva varianta pe alb? Poate sa imi spuna si mie cum se prezinta in timp? Nu ma pot decide intre alb si negru....
Am tot auzit ca rama alba distrage atentia de la diverse activitati (filme, jocuri, fotografii) dar ca este mai buna pentru internet si citit carti. Cum eu le combin pe toate nu ma pot decide....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate