Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

MP3 auto PNI Clementine

  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
breakx

breakx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.11.2006
Pai aparatul nu e capabil sa functioneze fara cheie in contact, asa a fost construit (si asa sunt in general cele ieftine sau foarte ieftine in cazul PNI).
Aparatul primeste +12V pe doua fire, unul rosu si unul galben, pe unul din fire primeste +12V permanent (si este folosit pentru memorarea setarilor) si pe celalalt fir primeste +12V cand pui contactul (acest fir alimenteaza aparatul pentru functionare). Ca sa faca ce vrei tu trebuie sa-i dai +12V permanent in locul firului care e trecut prin contact. Eu nu mai stiu culorile pentru aparatul PNI pentru ca am scapat foarte repede de el, dar sunt scrise in schema din cutie, daca nu o intelegi masori cu multimetrul si vezi unde ai 12V permanent.
Daca zici ca ai avut inversate firele atunci trebuia sa functioneze fara contact, dar nu tinea minte setarile.

#56
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Dupa 18 luni cred ca sunt in masura sa-mi dau si eu cu parerea, nu? Playerul functioneaza perfect, n-am nicio problema, nicio obiectie. De-a lungul timpului am folosit si playere de marca, in speta Sony, LG (stiu... nu sunt cele de top in acest domeniu dar...). Pentru un pret mult mai mic, PNI ofera 90+% din acestea (restul de maxim 10% poate fi usor ignorat... eu nu am vreme/chef sa ma uit la RDS/numele melodiei atunci cand conduc). Nu in ultimul rand, insist sa-i mai multumesc o data lui Marcel (si intregii echipe PNI) pentru amabilitatea de a-mi permite sa testez produsul, pentru pretul preferential oferit si pentru calitatea produsului oferit.
ps. Playerul e montat din mai anul trecut intr-un matiz... nu pot sa dau la maxim fara sa auda toti pe langa care trec ce ascult. Sunetul nu e distorsionat, inafara de niste praf... e ca nou.

Attached Files



#57
Paul112

Paul112

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2015
Salut, am si eu o intrebare, am un subwoofer separat si lam legat la mufa unde intra si inaltele,asa am avut si la casetofonul cel vechi si mergea, trebuie legat altundeva? pentru ca nu ii da putere deloc, sau ii de la el, nu are putere sa ii de bass?

#58
raresvintea

raresvintea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 13.06.2006
Buna seara!
In urma cu ceva timp, i-am contactat cei la PNI, pe care ii felicit pt inspiratia produselor ce le importa, Am decis sa ii rog sa imi trimita un radio-mp3 player si uitandu-ma prin oferta, cel mai bine s-a pretat PNI Clementine 8425. E un aparat simplu, compact si cu functii de baza si utile. L-am instalat pe un kalos 2005 si mai jos ce am remarcat

Plusuri:
-buton de mute! Foarte util in trafic cand vrei sa vorbesti cu cineva (nu la telefon Posted Image), fara ca sa mai dau de rotita de volum...
-buton de volum accesibil si suficient de mare
-display lizibil
-dotari stick si sd card. Sa fiu sincer am pus un micro stick usb si acolo a ramas
-a fost usor de instalat si cablurile din spate au incaput fara nici cea mai mica problema(e mai scurt)
-lipsa unitatii cd il face mai ieftin si mai fiabil
-sunet si radio decente, peste asteptari
-mufe iso, conector standard de antena


Minusuri
-materialul din care e confectionata fata atrage amprente
-nu are fata detasabila, dar se accepta ca decat sa se defecteze mai bine asa

Nu l-am mai pozat, dar atasez o poza cu el luata de pe site-ul celor de la pni.

Per total un produs pt acesti bani, care isi face treaba foarte bine!
Felicitari echipei PNI, intrucat aduce produse peste medie, la preturi foarte bune si cu suport si garantie reale! Am mai luat de la ei alarma pt casa si pt masina si o statie cb care m-a incantat

Attached Files


Edited by raresvintea, 19 January 2016 - 21:57.


#59
constantin57

constantin57

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.01.2015
Foarte proaste PNI am 2 luni de cand am unul si deja nu imi mai merge exact ce e mai important la el, portul SD-Card si MP3 (portul usb) ! Nu va recomand mai bine dati un ban in plus dar cumparati ceva de calitate. Nu mai zic ca daca nu esti din Piatra Neamt te pune pe tine sa le trimiti casetofonul in garantie tocmai in Neamt chiar daca tu esti din Timisoara sau Bucuresti. Feriti-va de ele !

#60
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
E bine ca ai unde trimite...

#61
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
Problema la acest aparat, e receptia radio, la mine e jalnica de cand l-am cumparat, dar nu prea i-am dat importanta ca nu circul mult cu masina si atunci cand e, asculta muzica de la tel sau de pe sdcard.

#62
L0L

L0L

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 16.10.2016
Am primit si eu acest player, modelul 8425, e ok pe partea de redare fisiere, sta ceva mai slab pe partea de receptie radio.

Edited by L0L, 28 December 2016 - 14:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate