Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

MP3 auto PNI Clementine

  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Am lansat un produs nou pe piata,

Radio MP3 player auto PNI Clementine 8210 USB slot SD fata detasabila, telecomanda.


Descriere produs:

Radio FM
Va puteti bucura de posturile de radio preferate in timpul calatoriilor cu masina deoarece produsul Radio Mp3 player auto PNI Clementine 8210 este dotat cu tuner radio FM si AM, si 18 + 12 posturi memorabile. Deasemeni produsul este compatibil si cu masinile care au antena radio amplificata, avand o conexiune dedicata pentru acest lucru.

Noua tehnologie de etichetare a fisierelor audio Mp3 ID3-Tag este prezenta si la acest player, acesta afisand pe display numele piesei si dosarul/folderul in care aceasta se regaseste.
Mp3 Player, ID3-Tag

USB, SD Card, Aux In
Aveti posibilitati multiple de a reda fisierele MP3 preferate, de pe oricare din cele 3 surse de intrare: USB, SD Card, Aux In. Fiserele MP3 in format electronic de pe memorie USB, Card SD sau telefonul mobil pot fi redate extrem de rapid cu ajutorul intrarilor dedicate.

Clementine 8210 este dotat cu un sistem de siguranta antifurt, si anume fata detasabila. Astfel puteti preveni un eventual incident, ascunzand fata detasabila in torpedou de privirile indiscrete.

Fata detasabila

Telecomanda

Cu telecomanda inclusa in colet aveti acces, la toate functiile aparatului, fara sa accesati sau sa apasati butoanele de pe consola acestuia. Astfel oricine din autoturism sau din afara acestuia poate profita de muzica preferata fara sa deranjeze soferul sau copilotul.
Special pentru pasionatii de sunet care au montate sisteme suplimentare de sunet cum ar fi Subwoofer, sau amplificare separata, aparatul Clementine 8210 vine dotat cu o iesire de sunet stereo dedicata.
Iesire subwoofer

Detalii tehnice:

Caracteristici

Putere maxima audio (W) - 4x40W
Impedanta - 4 ohmi
Radio - AM/FM
Radio FM
Frecventa: 87.5 - 108MHz
IF: 10.7 MHz
Sensibilitate: 12dBu ( S/N-30dB)
Separare stereo: >30dB
Radio AM
Frecventa: 522 - 1620 KHz
IF: 450 KHz
Sensibilitate:
Memorii radio presetate
FM - 18 posturi(3 x 6)
AM - 12 posturi(2 x 6)
Mod cautare radio - Local/DX
Automat/Manual
Memorare automata posturi ( AMS)
USB - Da, 2.0
Slot card - Da, SD
Redare fisiere audio - MP3
Intrare audio
AUX In (3.5mm mini jack)
Iesire subwoofer - Da
Tip ecran - LCD 8 caractere + functii + egalizator grafic
Iluminare ecran,butoane - Rosu
Functii speciale
ID3-Tag - afiseaza numele melodiei si dosarului;
EQ - Egalizator sunet presetat;
EQ Manual - Bass, Treble, Balance, Fader;
LOUD - efect sunet;
Incarcare baterie (prin USB);
Setare sunet: Mono/Stereo;
Rata semnal/zgomot - mai mare de 60dB
Separare canale - mai mare de 60 dB
Control audio
Sunete joase (Bass) : +10dB / -10dB
Sunete inalte(Treble): +10dB / -10dB
Raspuns in frecventa - 20 Hz - 20 KHz
Consum curent (max) - 3A
Tensiune de alimentare- 12 V DC
Dimensiuni - 178 x 130 x 50 mm
Montaj - 1 DIN

Pachetul contine:

Radio MP3 player - Da
Fata detasabila - Da
Telecomanda - Da
Cabluri conexiuni - Da
Manual de utilizare - Da

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pZGS3nNewLk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Rugam colegii de pe forum sa-l ceara pe privat pentru teste pentru 2 saptamani GRATUIT.
Cine doreste sa-l pastreze are o reducere de 50% din pretul de pe site: http://s9.ro/aph + 10 lei transport.


Silviu

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
De cateva zile am in teste acest HU de la PNI.
Este un Radio/MP3 player cu USB, SD/MMC si AUX-in. Intrarile USB si AUX sunt pe panoul frontal iar cea de SD/MMC este "ascuns" in spatele fetei detasabile. Eu am ales sa folosesc un card de 4gb in detrimentul unui stick USB pentru ca e mai comod, nu trebuie sa tot scot stick-ul atunci cand iau fata detasabila jos.
Punctual, cateva pareri:
+ pret mai mult decat decent;
+ are atat port USB cat si SD-card;
+ finisaj ok, fara prea mult "crom";
+ iluminatul butoanelor si al ecranului pe rosu/portocaliu - se integreaza perfect cu luminile de la masina mea (fiat punto) sau cu Logan/Clio, etc.
+ destule reglaje ale sunetului - egalizator, functii presetate + functia LOUD

- lipsa unei mufe adaptoare pentru antena FM, eu am avut noroc ca am avut una pe-acasa. E pacat, costa maxim 2 lei una.
- volumul maxim parca este prea mic, mergea un amplificator intern mai puternic, dar cu toate astea compenseaza multiplele setari ale egalizatorului;

Si o imagine cu unitatea instalata pe Punto:
Attached File  IMG_20140407_081023.jpg   94.59K   116 downloads

#3
dorindidi

dorindidi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.05.2014
Buna seara.
Sunt nou pe acest forum si as dori sa ma ajutati, daca se poate.
Am un Opel astra h din 2008 si mi s-a dus cd 30 mp3, in sensul ca nu mai citeste cd-urile (probabil ca bila laser s-a defectat). Ce pot sa fac ?
Va multumesc.

#4
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009

View Postdorindidi, on 12 mai 2014 - 20:13, said:

Buna seara.
Sunt nou pe acest forum si as dori sa ma ajutati, daca se poate.
Am un Opel astra h din 2008 si mi s-a dus cd 30 mp3, in sensul ca nu mai citeste cd-urile (probabil ca bila laser s-a defectat). Ce pot sa fac ?
Va multumesc.
cauti la dezmembrari altul.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Iti cumperi un mp3 din asta, sincer nu stiu de ce as mai folosi un cd cand stickurile sunt ieftine, fiabile, poti scoate/adauga melodii in fiecare zi, nu sare cd-ul la o groapa luata mai cu elan, etc etc etc...
Ce ai tu, poti incerca sa stergi lentila, in speranta ca il vei resuscita, dar slabe sanse... Reparatiile se exclud, nu prea mai repara nimeni, piesele de schimb sunt practic inexistente.

@initiator, cat timp e valabila oferta cu reducerea? momentan am o alta urgenta financiara...

#6
FlaVirus

FlaVirus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.01.2007
are adaptor pentru comenzi volan astra g? eventual contra cost

#7
djboy

djboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.01.2011
Buna colegi, de curand am achizitionat si eu un player pentru teste si bineinteles l-am si achizitionat...pentru un Opel vectra b, l-am pus pe boxele originale si acum am in plan sa pun si un subwoofer.

Vreau sa va spun ca isi merita fiecare banut, exact ce imi trebuie mie, pe placul meu multi m-au intrebat de unde il am si le-am dat site-ul pni, chiar merita si sunetul de destul de decent,
multumesc D-lui Marcel pentru promtitudine si seriozitate! Vanzari cat mai multe !

Edited by djboy, 07 August 2014 - 13:18.


#8
edy13sem

edy13sem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.05.2013
Stie cineva care e puterea reala?

#9
mikismit

mikismit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2013
va salut pe toti forumistii Softpedia, am in posesia mea de astazi acest radio mp3 si deocamdata sunt multumit avand in vedere pretul lui datorita d-lui Marcel, se comporta bine asa cum amintea un user mai sus, o problema care am intampinato eu este ca nu raman salvate setarile sunetului - egalizator, bass + functia LOUD, ati mai intampinat asa ceva? si alta chestie este ca functioneaza doar cu cheia in contact, am un Opel corsa c 2001, si binenteles antena care are nevoie de un adaptor, stie cineva de unde as putea cumpara/achizitiona acest adaptor? va multumesc si va doresc sa va tina cat mai multi ani aparatul

Edited by mikismit, 03 October 2014 - 18:21.


#10
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Faptul ca nu salveaza setarile se datoreaza cel mai probabil legaturilor inverse pe alimentare.
Probabil cel mai sigur pe mufa masinii sunt inversate + continuu cu + contact. ( sau nu sunt legate in mufa).

Am mai intalnit aceasta situatie chiar si pe cablaje originale: nu sunt cablate dupa standardul ISO.

#11
mikismit

mikismit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2013
da multumesc o sa incerc, am mai gasit pe net ceva informatii exact ca si cele ale d-v, multumesc

#12
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
eu am cumparat 2 bucati si ambele le-am returnat !

pe partea de sunet erau Ok cat de car insa pe partea de receptie radio era sub orice critica....( aveam receptie in valuri - cand mai tare cand mai incet ..tonuri joase/inalte aleatoriu asta in centru orasului )

#13
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
Am formatat cardul sdcard pe NTFS, am pus cateva fisiere mp3 pe ele in schimb cand introduc adaptorul imi vede cardul dar imi zice "NOFILE". Ce trebuie sa fac ca sa mi le vada?

#14
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Formatare FAT 32 si se rezolva problema.

#15
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 17.08.2008
Am cumparat si eu acest produs si sunt foarte multumit de el, cu o exceptie: de ce imi fluctueaza radioul? Uneori se aude clar, uneori se aude putin infundat sa zic asa.

#16
Nycu16

Nycu16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2014
Am cumparat de curand acest casetofon si cand vreau sa redau muzica din telefon(sony xperia z1) nu merge. Selectez modul aux cand redau prin telefon. Gresesc undeva?? Ma puteti ajuta?

#17
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
Mie nu-mi merge fara contact pus. E ceva normal sau e o problema la mine? Am Logan.

#18
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View PostNycu16, on 19 octombrie 2014 - 18:41, said:

Am cumparat de curand acest casetofon si cand vreau sa redau muzica din telefon(sony xperia z1) nu merge. Selectez modul aux cand redau prin telefon. Gresesc undeva?? Ma puteti ajuta?

AUX se refera la intrarea stereo de pe partea frontala a aparatului. mufa jack 3,5 cu sursa de sunet, care poate veni si de la telefonul dumneavoastra.

View Poststanigut, on 22 octombrie 2014 - 08:33, said:

Mie nu-mi merge fara contact pus. E ceva normal sau e o problema la mine? Am Logan.

Posibil sa fie legat incorect. verificati alimentarile ( + continuu si + contact).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate