Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

De ce sunt femeile materialiste ?

- - - - -
  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#37
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006

 Purpura, on 22 martie 2014 - 14:50, said:

200 de lei e un fond de ten mediu, poti sa dublezi daca vrei ceva si mai bun. Mai pune primer, pudra, blush, anticearcan, creion, rimel, fard de ochi, ruj - inmulteste ultimele 4 obiecte cu 5 macar si incepi sa te apropii de costurile reale. Si asta fara alte minuni ca sa pari bronzata si-n toiul iernii etc etc.
Sunt si alternative mai ieftine, nu 200 de lei un fond de ten. Vazut in catalogul avon. O trusa completa de machiaj e altceva, dar ma indoiesc ca nu tin macar 2-3 luni. Sigur ca daca vrei sa arunci cu banii si sa cumperi doar cele mai scumpe produse trebuie multe sute de ron. Dar sa vorbim de oameni normali nu vedete.

#38
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Sunt, dar se vede. Fardul se strange, rujul se duce pe pahar sau, mai rau, pe dinti, pudra se vede ca un praf etc. Fondul de ten astupa porii, nu-l hidrateaza, nu acopera bine, incepe sa straluceasca dupa cateva ore si asa mai departe. Costa mult, foarte mul, sa arata bine ,,natural". Daca esti frumoasa de la mama natura, mai bine sari peste produsele proaste si-ti cumperi numai un rimel si un ruj de calitate si iesi mult mai in castig.

Daca te-ai uita la varianta finala, n-ai crede ca are prea mult machiaj, corect?

http://tropdamour.fi...e-and-after.jpg

Attached Files



#39
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 ever_forever, on 22 martie 2014 - 15:08, said:


Exact. Cea mai buna explicatie.
Barbatii se gandesc numai la sex iar femeile vor sa fie rasfatate pe banii barbatilor, win-win, topic inutil deschis de un frustrat sexual care n-are bani de femei frumoase.
Ori cauti femei care sunt pe masura portofelului tau, ori deschizi netul si intri pe saiturile pentru barbati (ori si una si alta)

Daca citeai ce scrie ai fi vazut ca NU imi apartine mie ce scrie in acest topic. Eu doar am citat o femeie care zice asta. Eu nu zic nimic, doar ti-am bagat sub nas sa comentezi dar vad ca cititul iti provoaca somn.

#40
Eiji

Eiji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.03.2014

 Krisler12, on 22 martie 2014 - 12:40, said:

Ce parere aveti de acest articol proaspat facut de aceasta duduie ?

Parerea mea este ca pot sa modific textul din punctul de vedere al unui barbat. Nu al meu, ci la o copie masculina a autoarei care, din motive obscure, nu pune poze cu ea nici pe pagina de facebook, nici pe blog.

Quote


De ce sunt barbatii superficiali

Sunt multe lucruri ce-mi fac placere.
Unele se pot zice, altele le pastrez ca surpriza.

Din seria alora ce se zic, as spune ca am tendinta sa ma amuz uneori prea mult de unele femei..ce se plang.
Vai, macar daca ar plange de-a dreptul, dar nu, arunca asa frustrate pe paine si tot ele pica de fraiere.
Fraiere, dar multe. Da,dar numarul lor tot creste.

Le vezi pline de ura cand vad barbati care se uita doar dupa tipele misto.
Bineinteles ca si-ar dori si ele sa arate ca tipele frumoase, dar degeaba iti doresti asta daca vei fi o nasoala ce si-ar dori sa fie fluierata macar o data in viata ei.
´´Superficialii dracu!´´ - ´´ Da , suntem porci si superficiali dar nu de asta nu o sa ajungi tu vreodata sa fii bagata in seama de noi. Sunt multttttttt mai multe motive la mijloc. ´´
  Ia fiti antene si o sa va explic.
As incepe cu inceputul.

1. Senzatia la pat e mult mai faina atunci cand i-o tragi unei femei cu un chip frumos, cu sanii fermi si ridicati, cu fundul bombat, fara sa i se vada suncile sub sutien sau colacii de pe abdomen. Fata de o mediocra cu fundul basit si sanii urati,  cu care natura nu a fost foarte darnica.

2. V-am mai zis de partea cand o prezinti rudelor si amicilor? Conteaza!

3. Nu ne intereseaza cat valorezi tu ca fiinta, de sentimentele tale si faptul ca esti buna cu copiii. Suntem superficiali si iti pretuim doar sanii, fundul, picioarele, piz.da.


Daca pana acum barbatii te-au dispretuit, tu urata fiind, atunci tu esti de vina ( ai o fata de urata distrusa, un cur basit, picioarel strambe, sani hidosi) si e evident ca nu ai prea multe de oferit.


#41
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Senzatia la pat e mult mai faina cand ti-o tragi intr-un hotel de 5 stele, nu in apartament de 2 camere in Berceni, impartit cu parintii. Sau la Paris, nu la Poiana Tapului. Sau cu un tip misto, cu cur mic si abdomen frumos, cu muschi de otel, zambet de vedeta si par des si misto. Vrei frumusete, ok. Ce oferi?

(Intrebare retorica - nu cred ca dansul e printre noi).

Edited by Purpura, 22 March 2014 - 17:30.


#42
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 Purpura, on 22 martie 2014 - 14:50, said:



Vrei tendinte si moda? Perfect, daca-ti permiti sa iesi cu o femeie care-si permine. Daca nu, strugurii-s acrii.


Și eu ce-am zis?

Dar faza cu femeile normale pica.
Femeile normale să aibă barbați normali. Instalatori, mecanici, necalificati...

#43
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

 Purpura, on 22 martie 2014 - 17:29, said:

Senzatia la pat e mult mai faina cand ti-o tragi intr-un hotel de 5 stele, nu in apartament de 2 camere in Berceni, impartit cu parintii. Sau la Paris, nu la Poiana Tapului. Sau cu un tip misto, cu cur mic si abdomen frumos, cu muschi de otel, zambet de vedeta si par des si misto. Vrei frumusete, ok. Ce oferi?

(Intrebare retorica - nu cred ca dansul e printre noi).

Eu ma incadrez cu precizie elvetiana. Daca arati impacabil te duc la Paris si dupa publicam povestea noastra pe softpedia. Ce zici? Posted Image

#44
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 HighClass, on 22 martie 2014 - 17:31, said:

Și eu ce-am zis?

Dar faza cu femeile normale pica.
Femeile normale să aibă barbați normali. Instalatori, mecanici, necalificati...

In general, oamenii se gasesc bine, adica-si stiu lungul nasului.Cei care nu raman pe margine cu 'toate-s curve/toti sunt porci".

Din grupul meu, toate femei normale, s-au format cupluri armonioase. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar ei sunt, in principal, programatori si ingineri, nu sudori.

 Blue_Ivy, on 22 martie 2014 - 17:35, said:

Eu ma incadrez cu precizie elvetiana. Daca arati impacabil te duc la Paris si dupa publicam povestea noastra pe softpedia. Ce zici? Posted Image

Neah, eu sunt mai aproape de genul Berceni.

Edited by Purpura, 22 March 2014 - 17:43.


#45
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 Purpura, on 22 martie 2014 - 17:43, said:

In general, oamenii se gasesc bine, adica-si stiu lungul nasului.Cei care nu raman pe margine cu 'toate-s curve/toti sunt porci".

Din grupul meu, toate femei normale, s-au format cupluri armonioase. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar ei sunt, in principal, programatori si ingineri, nu sudori.


He he, suntem în ligi diferite.
Nu-mi plac banalitățile.
Alea normale să rămână cu ăia normali Posted Image

#46
Eiji

Eiji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.03.2014

 Purpura, on 22 martie 2014 - 17:29, said:

(Intrebare retorica - nu cred ca dansul e printre noi).

Ai dreptate.
Cum nici aia care sa fie dusa la Paris, in hotelul de 5 stele, nu cred ca se afla printre bloggeritele romance de pe blogspot.

Just saying!

#47
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 HighClass, on 22 martie 2014 - 17:47, said:

He he, suntem în ligi diferite.
Nu-mi plac banalitățile.
Alea normale să rămână cu ăia normali Posted Image

Cum am zis, daca-ti permiti, go for it.

Numai sa nu apari in traning la intalnire si sa marai ca ea are pantofi cu toc luat de la reduceri sau ca nu are rochie nu stiu de care. Se-ntampla destul de des.

 Eiji, on 22 martie 2014 - 17:47, said:


Ai dreptate.
Cum nici aia care sa fie dusa la Paris, in hotelul de 5 stele, nu cred ca se afla printre bloggeritele romance de pe blogspot.

Just saying!

Probabil ca nu.

#48
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 Purpura, on 22 martie 2014 - 17:50, said:




Numai sa nu apari in traning la intalnire si sa marai ca ea are pantofi cu toc luat de la reduceri sau ca nu are rochie nu stiu de care. Se-ntampla destul de des.


Lol, ce detest eu mai mult la bărbații din Ro.
Îmbrăcămintea sport Posted Image

#49
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Eu nu înşeleg cum de pot fi aşa de înnebuniţi oamenii după tencuite (văruite). Înţeleg că te mai dai cu machiaj ca să te pui în evidenţă, dar ca să arăţi de parcă ai lucra la fabrica de var sau de ciment ...  Posted Image  Parcă-s păpuşi gonflabile alea care se dau cu un kil de machiaj.
Cât despre doamna care visează mulţi bani, îi recomand "Foarte indicat pentru ten/Vinedcă rapid complicaţiile de orice gen" (cine ascultă Paraziţii ştie la ce mă refer).
Norocul femeilor e că bărbaţii aleargă după ele (invers nu prea), de aia li se tolerează anumite lucruri.
Deşi cică nu am dreptul să zic asta, pentru mine degeaba arată bine, dacă nu am nimic în comun cu ea sau e o persoană... Îmi plac fetele aranjate cu gust, dar un simplă poate să fie mai atractivă decât una mai aranjată, din cauză că pare mai naturală.
În fine, rasa umană a degenerat.

Edited by djl, 22 March 2014 - 18:17.


#50
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

 HighClass, on 22 martie 2014 - 17:55, said:


Lol, ce detest eu mai mult la bărbații din Ro.
Îmbrăcămintea sport Posted Image

Tu esti genu care merge la sport in blugi ? Si in "occident" merge lumea imbracata sport la cumparaturi. Unii merg chiar in costum de biciclist la servici.

#51
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
indiferen ca e curva de pe centura,sotie,prietena,prietena prietenei ,intr-un fel sau altul tot platesti pentru sex.
Si tu daca ai avea vagin nu la-i da free :)))

#52
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
ce scor are ?

#53
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
In primul rand, nu exista femei materialiste, ne-materialiste sau altfel, ci exista doar femei !!!
Orice curva care urmareste doar oamenii cu bani, poate oricand sa se indragosteasca de un sarantoc. Deci deducem faptul ca nu-i ceva batut in cuie, ci ii mai mult o dorinta, care se poate implinii sau nu.
La fel, fiecare barbat doreste sa se afiseze cu o femeie cat mai eleganta, cat mai ingrijita, cat mai frumoasa, etc. Si asa cum barbatii isi cumpara husa de volan, chiar daca nu au neaparat nevoie, sau cum isi cumpara jante pe 17 doar ca arata mai nu stiu cum, la fel ii si la femei. La fel, femeile simt nevoia sa fie tot timpul apreciate, sa atraga priviri, fiind un lucru care le sporeste increderea in sine. O femeie care nu se ingrijeste, cum se poate astepta la aprecieri sau sa atraga priviri? La fel, barbatii prin felul lor, se holbeaza tot timpul la alea ingrijite, si cat mai impopotionate, si cand tu nu-i dai bani sotiei sa se faca si ea la fel dar tu te uiti la altele care sunt, ii logic ca automat nu se simte bine in pielea ei. Si o femeie poate sa arate bine si cu bani mai putini decat scrie in acel articol. Dar nah, ii alegerea fiecareia daca vrea un produs de 20 lei sau unul de 200 lei.

Oricum, o femeie care intr-adevar te iubeste, va sta cu tine indiferent ca ai BMW sau nu, indiferent ca ai vila cu piscina sau ferma cu vaci si porci, indiferent ca tu castigi mii de euro pe luna sau ca pur si simplu nu-ti ajunge salariul sa supravietuiesti. Lumea a ajuns sa puna prea mult pret pe aspectul fizic si mai putin pe cel sufletesc. Eu as alege oricand o femeie sincera, respectuoasa, manierata, intelegatoare si cu suflet mare, in detrimetul unei blonde focoase. La un moment dat nu neaparat ca te plictisesti, dar pur si simplu nu mai vezi cu aceeasi ochi frumusetea si formele ei, te obisnuiesti, si tot ce ramane important sunt valorile pe care le detine. Eu cand am vazut-o prima data pe a mea, as fi fost in stare sa fac crima doar sa obtin un sarut, dapa o relatie. Acum, dupa ani de zile, nu ma mai intereseaza de cum arata, o vad ca si o persoana normala ca fizic, pe cand altii ar fi in stare de orice sa o aiba. Sa nu se inteleaga gresit, am vrut doar sa ma fac inteles asupra ideiei de mai sus.
Era o vorba in genul ca: pentru orice femeie frumoasa, intotdeauna exista cineva care ii plictisit de ea...

In concluzie, exceptand curvele, nu exista femei materialiste, ci doar barbati care in lipsa de alte calitati sunt obligati sa compenseze cu bani. Pe principiul ca orice femeie are suflet, si niciodata nu se va simti fericita / implinita daca sta cu respectivul doar pentru bani. Cu banii poti sa cumperi o casa dar nu un camin, poti sa cumperi un pat, dar nu si somnul, poti sa cumperi o noapte de sex dar nu si dragostea ! Asa cum femeile au nevoie de bani, la fel si barbatii au nevoie. Dar cand ii vorba de iubire adevarata, banii reprezinta doar un detaliu !

Edited by Business_style, 23 March 2014 - 05:21.


#54
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
nah nu prea merge sa te duci la femeie tu fiind un betiv  fara un ban si cazut in santuri. nu e bai si aia gasesc una mai nepretentioasa si se rezolva. acu daca sunt materialiste. materialiste si prea materialiste sunt unele. altele nu. dar cu siguranta dupa mine fetele sunt mai pragmatice. toate, cu putine exceptii. contrar parerilor am vazut si destui barbati care freaca menta la o barfa visand la cine stie ce. am vazut si destui care sunt pragmatici. da fetele parca nu se arunca asa in relatii. oricat crezi tu ca te-ar iubi. nu stiu cum vine asta cu pragmatism cand ar trebui sa fie vorba de iubire. dar noi baietii traim viata de parca ar fi filme de actiune cu suspans si dramatism. ni se pune pata pe orice. mai cred ca asa cum barbatii nu concep sa nu stea zilnic fara bere asa e la femei cu cremele. numa ca pe mine nu prea ma intereseaza cum draq se numeste nu stiu ce crema. mie imi arde sa io trag.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate