Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

The 100 (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,510
  • Înscris: 16.12.2006
Cum vi se pare sezonul 7 ?

Dupa ce am vazut primele 12 episoade din acest sezon mi se pare excelent si foarte bine construit. :D

#128
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
M-am apucat si eu de el azi, chiar am uitat de asta.
Ce sa zic, episodul patru, l-au complicat destul si in plus zic ca se vede ca e ultimul sezon, parca s-au chinuit mai mult la tot sezonul.
Dar... Tot mai mai are niste fracturi de logica. Chiar acum ma uitam la episodul 4 si m-am intrebat cum e sa alegi cea mai gri deschis planeta din 6 planete? Si raven a facut asta, adica din serial reiese ca are si niste cunostinte... Nu e la mintea cocosului ca aia gri deschis e naspa? Nu alegi si tu una verde sau albastra? Ca sa nu mai zic ca daca era sa aleaga una " fun" cum s-a exprimat, ar fi ales-o fix pe aia cu inele... Cand mai ai sansa sa te duci pe o planeta cu inele?

Edited by Seteh, 01 September 2020 - 18:27.


#129
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Adevărul este că l-au dat în bălării, în acest ultim sezon. Îl cam asemăn, un pic, cu finalul serialului Lost.
Mă gândeam că de ce ăia stăteau pe Bardo, în condițiile în care planeta Penitență părea fără mari riscuri, doar că timpul trecea altfel. Oricum nu prea îi interesa timpul în condițiile în care ei căutau cheia aceea de sute de ani introducând adresele acelea în piatră și neavând interes să se ducă pe planeta roșie până să vină ăștia din The 100. Preferau să stea în buncăre, în loc să stea la aer curat.Plus că de unde știau ei că ăștia din cei 100 vor veni pe această planetă, cu cipul după ei, în condițiile în care ei se aflau la 100 de ani distanță și 200 de ani de când a fost inventat cipul?!. Să zicem că așa profeția spusă de ăla sau de altul. Atunci dacă știau deja că "puștii" The 100 vor veni cu cipul, atunci nu era mai simplu pentru ei să vină pe Terra și să răpească unul dintre Comandanți în condițiile în care aveau deja tehnologia pentru așa ceva?!
Probabil finalul va fi unul ciudat și un pic ilogic!

#130
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,510
  • Înscris: 16.12.2006
Gata si penultimul episod, mai avem doar un episod si se termina si serialul asta.

#131
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,510
  • Înscris: 16.12.2006
Gata si serialul asta, s-a terminat frumos, ma asteptam la un astfel de final intr-un fel. :)

#132
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Nu mi-a plăcut finalul. Emory murise și au reînviat-o. Putem spune că avea cardul de memorie, dar așa mai erau și alții stocați. În fine.
Finalul spune de fapt că oricum oamenii vor muri, pentru că nu se mai pot înmulți, dar vor fi Liberi, cam asta este ideea. Cei care s-au înălțat nu se pot numi liberi, fiind efectiv legați unii de alții.
Nu prea mi-a plăcut acest sezon din cauza fazei acesteia cu înălțarea. Mai ok era dacă nu era chestia asta și era pe tipicul celorlalte sezoane în care ei se băteau cu altă grupare. Așa putea fi și aici. Se băteau cu ăia de pe Bardo, se împăcau, plecau pe Terra, iar în urma lor distrugea pietrele și apoi construiau de la zero o nouă civilizație. Un fel gen Battlestar Galactica, mai plauzibil decât ăsta.


#133
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Ok finalul, ati observat ca Marie Avgeropoulos a facut falcutze? :)

#134
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Da, și nu numai. Avea toate sunt semnele unei femei insărcinate. În 7 ani, unii oameni se schimbă destul de mult. Am văzut câteva minute din primul episod, zilele trecute. În general, eu aștept să apară tot sezonul și apoi îl văd, sau în cazul multor alte seriale, pur și simplu le stocheze, iar după 3-4 ani, incep să mă uit la el și atunci se observă mult mai ușor cum se schimbă înfățișarea unor actori.
PS: În final, totuși, se termină trist(tot la extincție vor ajunge) , deși Clark și apărătoarea flăcării nu au fost "recompune", de alienii ăștia și-n teorie ar putea avea copii. Dar cu cine?!


Edited by matyred, 13 October 2020 - 15:51.


#135
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Lunga ciorba...Exces de "personaje feminine puternice" cu fata de angajat in prima zi la McDonal's, care ar fi lustruit scula personajelor negative, cu voie sau fara de voie...

Edited by temporarysnooze, 25 November 2020 - 20:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate