Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5427 replies to this topic

#5365
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011

View Postcristi_74, on 24 decembrie 2021 - 22:07, said:

O iau incet incet si ei pe cararea batatorita de la wot!

Cum am mai spus mai sus........fac si astia AW un WOT 2.0.Imi pare rau ca am dat 2000 gold pt battle pass,ca nu mai joc decat 3-4 batalii la 2-3 zile.No more wot  no more aw,cred ca o sa joc Enlisted si singleplayer.

#5366
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Pana acum a mers bine Battle Path. Nu mi-am facut iluzii ca ajung la lv60 si sincer nici nu cred ca ma agit sa ajung la lv40 pentru ca un T-72 de tier 7 nu e mare lucru.

Momentan sunt doar la lv10, am adunat BP din challenges si misiuni si am asteptat sa intre ceva interesant in shop. Am adunat ~65mii de BP si ieri a fost in shop AGDS-ul ala care a fost reward la un Battle Path mai vechi. Am facut rost de un tier 9 si e unul foarte bun, e "Terminator" ala facut din Abrams.

Am sa iau TR-85 pana se gata Battle Path si eventual "Marder-ul" ala de tier 8 care-l faci din patterns, trebuie doar sa prind patterns cand sunt la pret bun in shop.

La Battle Path trebuie sa-ti faci un plan si sa vezi cat timp vrei sa investesti. A fost clar de la inceput ca nu ai cum sa ajungi la lv60 doar jucand casual. Trebuie sa joci 30-35 de meciuri pe zi si asta inseamna minim 5 ore. In 4 luni te duce cu targa la spital, daca mai iei si covid poate sa-ti treca la boli acute ca esti "jucator f2p la Battle Path". Battle Path nu a fost facut sa-l termini doar platind intrarea  si jucand casual. Daca aduni gold si platesti intrarea e doar "free sample" de la dealer. Battle Path a fost facut sa curete jucatorii de gold si de bani si sunt sigur ca la multi are sa functioneze trucul, au sa-si piarda rabdarea prin feb-mar si au sa plateasca

#5367
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021
Eu nu inteleg cum va puteti enerva in jocul acesta.
In BP te poti inscrie gratuit daca nu cheltuiesti goldul primit saptamanal si pe cel din eventuri. Aduni cat poti si cat vrei din el si cam asta e tot. Tier X reward? Pai, am unul si rugineste in garaj.
Mi-am dorit Bizonul si l-am avut din prima zi. A meritat banii dati pe el. Acum am target 100 misiuni pentru a-l debloca total si level 40. Boosturile le pastrez pentru altadata, acum am 9 in depozit.
Daca te concentrezi strict pe BP, nu cred ca e prea bine. Poti imbina grindul din el cu utilul din garaj, aka mai farmezi xp la un tanc, aduni credite sau (de ce nu?) joci cu tancuri abandonate de multisor dar care acum pot puncta pentru misiuni. Cum Bizonul nu conteaza la nicio misiune momentan, am redescoperit cu placere T-72 si variantele lui de la Tier 5. Fara Battle Path tot in rugina musteau.
Planul care trebuie sa il faci e sa alegi sa joci cu ce vrei si cat vrei.

#5368
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Nu cred ca lumea se enerveaza jucand AW. Jocul asta e pentru relaxare, cel putin pentru mine. Enervatul jucatorilor nu face parte din strategia AW, pentru asta este WoT.

Ce mai comentez eu pe aici e legat de invartelile care le fac astia de la mailru ca sa vanda "pixeli". Diferenta mare este ca la AW nu ai nevoie de shop sau premium "stuff" ca sa joci linistit pana la tier 10 si sa aduni tancuri fara sa folosesti cardul de credit.

De exemplu poti sa faci rost de un tier 10 premium cu Battle Path fara prea mult efort si free(daca ai aduna gold-ul de la login), ai nevoie doar de ceva noroc. Iti trebuie 80-90k BP ca sa cumperi un tier 10 din BP shop. Poti sa aduni BP facand Challenges doar cu cateva meciuri pe zi. Nu cumperi Levels si trebuie sa fi pe faza sa vezi cand apare in shop. De la lv20 la lv40 te costa 90k BP si primesti un tier 7 iar in Shop un tier 7 premium costa 12-13k BP.

Legat de tier 10 premium, CATTB a primit un buff la DPM. Au schimbat modul de incarcare la ready-rack pentru ca tancul asta avea DPM foarte prost. Cand tragi, la ready-rack clasic se anuleaza timer-ul de la ultimul slot care se incarca. La CATTB pierdeai foarte mult timp dar acum slot-urile sunt independente si al doilea foc nu mai reseteaz timer-ul. Dupa ce ai tras si faci aim din nou poti sa tragi din nou dupa 6-7 sec nu dupa 12.

#5369
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021
Eu mi-am luat o cu "Evvent" , am crezut ca da terminatorul . cand colo au dat skinul
joc casual , mai mult in weekend cand imi bag timp premium , in rest cam cel putin un joc pe zi ca sa iau bonusurile

#5370
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021

View Posttar1901, on 07 ianuarie 2022 - 15:13, said:

De exemplu poti sa faci rost de un tier 10 premium cu Battle Path fara prea mult efort si free(daca ai aduna gold-ul de la login), ai nevoie doar de ceva noroc. Iti trebuie 80-90k BP ca sa cumperi un tier 10 din BP shop.
Azi este Challi Falcon la 35.999 bp. Echivalentul a 8 nivele + 499bp. Mai bine doua tier 8 decat unul de 10.Ai 25% bonus la credite pentru prima victorie, ceea ce te poate duce peste un decar, dar te costa mult mai putin in bp.
Eu lucrez la level 38. Vad ca pana la 44 ai doar o nulitate la 42. In rest, sunt binevenite. Goldul nu este mult (150) dar e binevenit, un avatar frumos, 15 meleoane cu care nu am ce face, tancul premium si cere doua boosturi. Daca le adun, adun 11 in magazie, numai bune pentru urmatorul battle path.

Attached File  ScreenShot0007.jpg   273.29K   13 downloads
Attached File  ScreenShot0006.jpg   239.19K   13 downloads

#5371
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
Bre fratilor,cum pot debloca modulele tancurilor castigate la battle path?Tre sa fac toate misiunile alea cu mbt,afv si td(plus restul)?Ajung doar alea?

#5372
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021
Da, doar ele conteaza. Daca nu poti debloca totul acum, continui la urmatorul battle path.

#5373
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postcristi_74, on 13 ianuarie 2022 - 23:26, said:

Tre sa fac toate misiunile alea cu mbt,afv si td(plus restul)?Ajung doar alea?

Missions, Challenges si alea 3 misiuni din Profile. Challenges ai 100 care oricum le faci jucand cu orice tanc.

#5374
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021
Care sunt cele 3 misiuni?

#5375
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021
Sunt in battle path. Damage, frags si xp.

Level 40. Pe hartie, nu e cine stie ce de capul lui. Din toata pleiada de mbt-uri premium tier 7 (nu se vad toate), doar la manevrabilitate are un usor avantaj in fata tuturor. Cu armura si rata de foc este surclasat cam de toate. Ma rog, unde sta bine cu puterea de foc, pierde la armura si invers.
Nu l-am testat in lupta. O las pe altadata. Mi s-a acrit sa tot dau cum mbt-uri tier 7 pentru misiuni.

Attached File  ScreenShot0004.jpg   630.25K   13 downloads
Attached File  ScreenShot0001.jpg   423.32K   12 downloads

Edited by __roman__, 19 January 2022 - 20:06.


#5376
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021
Posted Image))
Attached File  ScreenShot0001.jpg   123.61K   15 downloads

#5377
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Cei care au facut misiunile din Battle Path nu prea stiu cum functioneaza jocul.

De exemplu misiuna de XP pentru tier 3-6 are nevoie de 10000xp si cea de level 7-10 are 25-30k. Problema e ca XP(adica scorul) e cam la fel la tier 5 si la tier 10, castigi undeva in jur de 700-1000xp in functie de misiune. Doar XP-ul final e multiplicat cu un factor mai mare in functie de tier si nu conteaza la misiune.

La fel si misiunile de kill/assist. La tier 3-6 ai 150 kills iar la tier 7-10 trebuie 250 kills. Sunt aceleasi misiuni cu acelasi numar de inamici si cred ca tancurile mai mici au un raport mai bun intre DPM-ul lor si HP-ul inamicilor. De exemplu un T-72 poate sa dea one-shot la masinute mai fragile daca le prinde cu HEAT. Chiar daca nu dai one-shot e garantat ca primesti "assist" care e la fel ca si un kill pentru contorul de la misiunea de BP.

La misiunea pentru damage nu e mai echilibrat, 350k dmg pentru tier 3-6 si 450-500k la tier 7-10. Totusi cred ca in multe cazuri e mai usor sa aduni 350k dmg la tier 6 decat 500k la tier 10.

#5378
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021
Problema e ca nu ai cum sa alegi. Primesti altele doar daca le termini pe cele date.
La damage e ceva mai complicat, cred. Am terminat una cu 500K pentru tier 7-10 la TD, cred ca ai 450K pentru acelasi 7-10 la MBT si sigur ai 450K cand trebuie facuta cu tancurile unui dealer fara sa se tina cont de tier sau clasa.
Kill or assist au fost doar la pachet de 200 pana acum, iar cea pentru xp e de departe cea mai anevoioasa.

#5379
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Mi se pare mie sau MBT-urile chinezesti sunt cam OP? In comparatie cu cele rusesti stau in general mai bine cam la toate capitolele.

De exemplu VT4 are DPM, HP si view-range mai bun decat T-90A si in plus are hard-kill APS. Type 99 A2 are DPM si view range mai mare decat T-14. T-14 are putin mai mult HP dar poate sa fie ciuruit de auto-canons din alea mai mari care au pen de 450-500mm. Cel chinez in nu.

Oare cand s-au uitat ultima oara la tancurile alea vechi care au fost facute de Obsidian?

#5380
vaseall23

vaseall23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.01.2008
O intrebare,
incepand cu nivelul 50 sunt necesari 7000 battle coins?
Sunt abia la nivelul 42 si am cca 60k BC si nu mai am net de gaming pe nava.
E ceva de Pew-Pew T15 de la ultimul nivel?
Intreb in ideea sa achizitionez BC ptr T15
O zi buna

#5381
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Din cate stiu trebuie 7000bp de la lv50 si sincer nici nu cred ca ai fi putut sa iei T15 fara cumperi BC cu gold

#5382
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021
Raman totusi la parerea ca il poti trece si fara card. Joci mai mult, dar se poate.
Asa cum am planuit, m-am oprit la level 44 pentru ca dincolo de el nu prea mai este nimic tentant pentru mine, poate doar cele doua boosturi presarate in 16 nivele. Ca joaca, am 8 zile consecutive fara niciun meci, 9 in total numai in ultima perioada. Azi am dat 6 meciuri si zestrea a ajuns pe la 13200 bc, iar misiuni challanger mai sunt la greu. Cu media aceasta debila nu poti trece insa misiunile "zilnice" nici macar intr-o saptamana, insa le poti face cu 8 meciuri pe zi, macar cat sa aduni pentru doua nivele pe luna. Am si 12 boosturi in inventar cu care poti trece cam 6 nivele level 50+ daca sunt de 7000 bc fiecare, 7 in total cu cele doua de pe traseu. Conteaza si ce prinzi in shop, cate speciale 300/3000 sau 450/4500 si boosturi cumparate cu 1000bc iti vor oferi.
Cu Kastet in oferta, cu Marder 2 si altele tier 8 la 36000 bc, marea dilema e incotro te vei indrepta dupa level 30, daca te duci spre cel de tier 10, ori razi toata oferta tier 8 si cred ca iti raman bc si pentru altele interesante tier 7 sau mai mic.

@tar, ma simt mult mai in siguranta intr-un mbt rusesc decat in unul chinezesc.

Attached File  ScreenShot0001.jpg   299.32K   7 downloads
Attached File  ScreenShot0002.jpg   324.78K   6 downloads

Edited by __roman__, 16 February 2022 - 00:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate