Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

skinoren poate inlocui isotrexin?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mercas

mercas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2014
Buna ziua!In urma cu 3 luni medicul dermatolog mi-a prescris isotrexin (seara) si doxiciclina 100mg pe o perioada de 15 zile cu pauza de 30 de zile.Pot spune ca acest tratament a facut minuni,rezultatele fiind considerabile insa,avand in vedere ca au trecut deja 3 luni medicul dermatolog mi-a recumandat sa intrerup isotrexin recomandandu-mi skinoren.Problema este urmatoarea:Intentionat am intrerupt tratamentul cu isotrexin pentru o zi iar acneea a recidivad,iar intr-un tratament anterior celui prezentat mai dus am mai folosit skinoren fara nici un efect.Cum as putea proceda astfel incat acneea sa nu recidiveze?Va multumesc anticipat.

#2
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Cum asa doar intr-o zi a venit inapoi?

#3
mercas

mercas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2014

View Postrickysyv, on 18 martie 2014 - 18:00, said:

Cum asa doar intr-o zi a venit inapoi?
Da.A doua zi dimineata aveam cateva postule aparute ,ceea ce nu sa intamplat nici macar o data pe toata durata tratamentului.

#4
DobreMarius

DobreMarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.03.2014
incearca Cutaden , skinorenul iti arde acneea dar nu cicatrizeaza si o sa ai tenul plin de "gauri".
http://www.farmablu....en-unguent-40-g

#5
mercas

mercas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2014

View PostDobreMarius, on 18 martie 2014 - 18:05, said:

incearca Cutaden , skinorenul iti arde acneea dar nu cicatrizeaza si o sa ai tenul plin de "gauri".
http://www.farmablu....en-unguent-40-g
Din cate am sesizat eu, singurul tratament care are efect asupra acneei la mine este cel care contine doxicicilina.Asa am si ajuns la tratamentul acesta printr-un tratament pentru alta afectiune care a dat rezultate pentru o alta afectiune(acneea).Acneea a dispatut acum,ceea ce am eu nevoie acum este doar sa o previn.Multumesc

Edited by mercas, 18 March 2014 - 18:13.


#6
maria2051

maria2051

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.10.2014
Pastile pentru acnee - http://derminax.ro

#7
boy_out_of_hell

boy_out_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.08.2007

View Postmercas, on 18 martie 2014 - 17:50, said:

Buna ziua!In urma cu 3 luni medicul dermatolog mi-a prescris isotrexin (seara) si doxiciclina 100mg pe o perioada de 15 zile cu pauza de 30 de zile.Pot spune ca acest tratament a facut minuni,rezultatele fiind considerabile insa,avand in vedere ca au trecut deja 3 luni medicul dermatolog mi-a recumandat sa intrerup isotrexin recomandandu-mi skinoren.Problema este urmatoarea:Intentionat am intrerupt tratamentul cu isotrexin pentru o zi iar acneea a recidivad,iar intr-un tratament anterior celui prezentat mai dus am mai folosit skinoren fara nici un efect.Cum as putea proceda astfel incat acneea sa nu recidiveze?Va multumesc anticipat.

Răspunsul scurt este DA, Skinoren poate înlocui cu succes Isotrexin. Dacă dermatologul ți-a prescris Skinoren ca o continuare a tratamentului cu Isotrexin a făcut-o pentru un motiv întemeiat, nu ca să se afle în treabă. Skinoren este un remediu anti-acnee foarte eficient. Singurul dezavantaj este că trebuie aplicat consecvent de două ori pe zi (dimineața și seara) pe tenul curățat și uscat în prealabil, timp de minimum 3-4 luni fără pauze sau întreruperi. Cunosc cazuri de oameni care au vindecat cu el acnee chistică gravă, myself included.

View PostDobreMarius, on 18 martie 2014 - 18:05, said:

incearca Cutaden , skinorenul iti arde acneea dar nu cicatrizeaza si o sa ai tenul plin de "gauri".
http://www.farmablu....en-unguent-40-g

Bullshit! Isotrexin e mult mai dăunător tenului pentru că are alcool în componență, care deshidratează și irită pielea. D-aia dermatologul a făcut trecerea la Skinoren, pentru că Isotrexin-ul folosit pe termen lung e dăunător. Skinoren nu arde pielea. Într-adevăr, la început va exista o senzație de disconfort similară cu înțepături/arsuri/mâncărimi, însă pe măsură ce tratamentul continuă, tenul se obișnuiește.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate