Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Cum pot vedea Wifi pe un monitor 2 sau mai multe camere IP

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View Postdexterash, on 16 martie 2014 - 15:12, said:

tot loz in plic... asteapta macar sa iti vina camerele sa vezi daca e asa cum scriu chinezii...
tu chiar crezi barbologiile scrise de ei? in plus, vezi ca lipsesc specificatiile tehnice cele mai importante ale nvrurilor.

p.s. asa-i ca le-ai ales pe cele mai ieftine, ca oricum toate merg la fel?

Le-am ales pe cele mai performante.. nu ieftine.  Camerele le-am luat la 140$/buc (2.8-12mm Megapixel Varifocal Lens, detectie miscare, audio, 1920x1080, senzor SONY 1/2.8" CMOS35pcs super Flux IR LED,0.01 Lux (IR LED On),PoE Class 3,TF Card etc
Iar in legatura cu ultimul NVR, e chiar de pe oferta celor care mi-au vandut camerele...Inca nu stiu cat costa. Am cerut cotatie... ma gandesc intre 100 - 200$
Are si specificatii

Attached Files



#20
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Vezi ca la ambele lipseste cel mai important aspect: protocoalele de camere IP suportate...
E ca si cum ti-ai lua mega-player de filme fara sa stii ce codecuri/formate suporta...

Producatorul nu apare nici aici:
http://www.asmag.com...0_rankings.aspx
si nici certificat ONVIF nu este:
http://www.onvif.org...leProducts.aspx

E doar un alt chinez care vinde cutii de conserve cu electronice inauntru...dupa cum spuneam, LOTO :). Sa stii ca nu ii doare mana sa treaca ce vor ei sau cred ei ca ai tu nevoie in specificatii. Doar nu crezi ca ii verifica sau ii trage careva la raspundere, nu?

P.S. O imagine pe timp de noapte ai vazut de la camera?

#21
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006

View Postdexterash, on 16 martie 2014 - 17:21, said:

E doar un alt chinez care vinde cutii de conserve cu electronice inauntru...dupa cum spuneam, LOTO Posted Image. Sa stii ca nu ii doare mana sa treaca ce vor ei sau cred ei ca ai tu nevoie in specificatii. Doar nu crezi ca ii verifica sau ii trage careva la raspundere, nu?

P.S. O imagine pe timp de noapte ai vazut de la camera?

Acuma nu-i fac eu reclama, dar am tot urmarit pe net pana m-am hotarat ce camere sa iau.
In legatura cu NVR-ul de abia acuma fac sapaturi, dar zic ca ar fi bine sa iau tot de la ei.

Imagine am vazut de la ei dar pentru un dom

https://www.wetransf...10034230/984cfa

Attached Files

  • Attached File  e.jpg   38.25K   4 downloads
  • Attached File  d.jpg   11K   4 downloads
  • Attached File  a.JPG   59.71K   3 downloads
  • Attached File  b.JPG   52.3K   3 downloads


#22
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Nu am nimic cu ei sau ceva, dar mi-au trecut prin mana destui producatori care afirmau marea cu sarea cand le cereai detalii... pana la proba contrarie.
Ca s-ar putea sa mearga, nu zic nu... dar tot ce sustin ei este contrazis de ce ti-am aratat. Si putem continua:
http://www.axxonsoft...upported_ip.php - AXXONul are o versiune gratuita, buna de testat diverse functii.

Sigle putem intinde si noi pe diverse foi Posted Image.

Aplicatie pentru Android?
https://play.google....search?q=aliviz

L.E. Oricum, ia NVRul lor... daca merge, macar ai o solutie sa iti vezi camerele pe monitor.

Edited by dexterash, 16 March 2014 - 18:37.


#23
ambra1

ambra1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 06.09.2006
Va salut,
Am primit camerele. Imagine superba pe calculator la rezolutie 1080p
Le-am incercat. Am o problema cu amplasarea uneia din ele. Datorita distantei si obturarii cu pereti, semnalul este cu intreruperi. Ma gandesc sa interpun un acces point.
Nu stiu care ar fi varianta mai buna. Pentru mine, din ratiuni de montaj as prefera varianta A. Cum ar trebui setat AP -ul? Am vazut mai multe variante ... AP, bridge,...etc.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate