Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#397
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postnguyen, on 21 martie 2014 - 22:00, said:

Sunt gata sa-mi asum acest risc cu conditia ca fiecare infractor sa fie torturat. Posted Image

Serios vorbind, singurul drept pe care trebuie sa-l aiba un infractor este dreptul la un proces corect. Dupa condamnare mi se rupe ce se intampla cu infractorul.
Ce ne facem cu abuzurile? Un unchi de-al meu a murit doar pentru ca o regula pe nevasta unui militian. L-au batut cu saci de nisip la ceafa.

Bine, daca l-as fi prins in viata, as fi facut un misto teribil pe tema asta. NEVASTA DE MILITIAN???

Edited by e_bulu, 23 March 2014 - 14:09.


#398
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View Poste_bulu, on 23 martie 2014 - 14:08, said:

Ce ne facem cu abuzurile? Un unchi de-al meu a murit doar pentru ca o regula pe nevasta unui militian. L-au batut cu saci de nisip la ceafa.

Bine, daca l-as fi prins in viata, as fi facut un misto teribil pe tema asta. NEVASTA DE MILITIAN???

Pai cine l-a pus sa o reguleze pe aia? Nu putea sa caute si el o curva cu care nu risca nimic? Asa ce a rezolvat, a regulat o curva si a murit batut.

Cum spuneam, degeaba nu te bate nimeni.

#399
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,446
  • Înscris: 15.06.2007

View Postnguyen, on 21 martie 2014 - 21:24, said:


E mai eficienta.
mda.. iti doresc sa testezi eficienta pe pielea ta. Capetele de creta nu sunt judecatori si nu au menirea de a lua hotarari cum sa pedeseasca pe cinva

#400
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
Ca a murit un tigan borat care nu facea altceva decat sa ia banii cu japca prin intimidare unor oameni care vor sa parcheze regulamentar si el se dadea drept parcagiu nu pot spune decat,la cati mai multe astfel de stiri.

Daca polotistul a omorat virmele tigan cu intentia de a mai curata tara asta ar tebuii avanzat in grad si acordate cateva medalii si onoruri.

Sper ca politia roamana sa nu se impiedice de acest caz mediatizat si sa isi continue activitatea in fix aceeasi maniera.

View Postflorincroitoru, on 20 martie 2014 - 10:09, said:


La viol ce faci; castrare...25 de ani?
Il las cu oolele dar ii extirp ambele capatani.

View PostSpetnaz, on 21 martie 2014 - 21:14, said:

Putea sa fie implicata si in atentatele de la 9/11 , care e idea cu bataia administrate de militieni ??? , ca nu inteleg.


Asa e,nici eu nu inteleg ce rost are sa o bati daca nu survine si decesul jigodiei.

#401
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postnguyen, on 23 martie 2014 - 16:37, said:


Pai cine l-a pus sa o reguleze pe aia? Nu putea sa caute si el o curva cu care nu risca nimic? Asa ce a rezolvat, a regulat o curva si a murit batut.

Cum spuneam, degeaba nu te bate nimeni.
Daca nu s-a uitat si el ce reguleaza...




La 10 sunt aia niste mari magari si hoti pe deasupra.

#402
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View Posttfmercedez, on 23 martie 2014 - 17:44, said:

mda.. iti doresc sa testezi eficienta pe pielea ta. Capetele de creta nu sunt judecatori si nu au menirea de a lua hotarari cum sa pedeseasca pe cinva

Stimabile, voi invocati niste drepturi. Dar unde sunt drepturile victimelor cand talharii ii bat si/sau fura?

Cand alegi sa incalci legea iti asumi si niste riscuri.

Edited by nguyen, 24 March 2014 - 22:05.


#403
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014
Paradoxal nu exista nicio incalcare a literei legii. Parcagiul isi poate justifica activitatea spunand ca a vrut sa ajute un om sa parcheze. Nu exista nicio dovada a insusirii bunului public (spatiul de parcare) sau a constrangerii cuiva pentru a primi bani pentru ce a facut. Poate sa zica foarte simplu "-Asteptam pe cineva in zona, am vazut un om care cauta un loc de parcare si l-am ajutat aratandu-i-l." Si politistii stiu asta.

#404
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Oameni buni, daca eu ma dau la cetateanul de etnie indoielnica, apar alti cativa din stol. Daca-mi apar si mie un numar cel putin egal de prieteni care le rupe mecla rahatilor, apare politia si intram sub incidenta penala.
Daca eu ma dau la sconcs si apar altii din stol, dar fara sa-mi apara prietenii, imi iau omorul si sun la 112. Vine politia dupa dracu stie cat timp si se lasa cu autori necunoscuti.
Din punctul meu de vedere, nici unii n-au dreptate, inclin sa presupun ca e o relatie de simbioza la mijloc.
Ma doare-n cot de ce-a dat coltul infectul ala, dar atata timp cat nu se iau masuri organizate contra acestor paraziti (la nivel civic, nu politienesc - cu acesta m-am lamurit), deja e ok sa presupunem ca s-a gasit altul sa-i ia locul acolo.

#405
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Daca politistii il snopesc pe unul in bataie pentru ca te-a santajat ca iti zgarie masina daca nu ii dai 20-30 lei, nu e bine! Daca politistii il lasa pe ala de capul lui, iar nu e bine! Daca ii dai tu doua bucati si ala cheama Politia, nu e bine nici asa! Daca tu te dai la ala si ala iti rupe capul, de ce nu a venit Politia?!
Pai ce poti sa mai zici?! Nu e bine nici asa, nici asa! Deci, cum e bine?

#406
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009

View PostDeuxEx, on 25 martie 2014 - 01:13, said:

Deci, cum e bine?
Ca infractorii sa fie precum berea.

#407
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Cu spume la gura?! Posted Image

#408
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

View PostDeuxEx, on 25 martie 2014 - 01:13, said:

Deci, cum e bine?

E bine ca politistii sa respecte legea .

#409
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Cum sa ia masuri impotriva acestor paraziti?! ...pai tocmai cei pe care noi ii vedem, pe buna dreptate, ca fiind niste paraziti, pentru "organele abilitate" sunt mina de aur!

Banuiesc ca "parazitul-sef" contribuie la bugetul personal al "organului abilitat", ca altfel nu imi explic de ce nu se stopeaza fenomenul sau cum de exista "un cunoscut interlop" in libertate.

Per total, prin haos, hotie si saracie se mentine o dezbinare a poporului care se reflecta in vilele celor care ne conduc. Stiu, este drum lung de la parazitul parcangiu pana la vila lu' X sau Y (deputat, senator, etc).

On-topic : faptul ca ala a murit batut sau nu de catre politisti... nu ma bucura si nici nu ma intristeaza. Nu schimba cu nimic nici pe strada, in parcari si nici in Politie.

#410
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
Văd că sînteţi mai dihai decît fasciştii pe care desigur îi criticaţi aspru. Hai să dăm liber poliţiei  la omorît ţigani în bătaie. Văd că voi sînteţi de acord. Democraţi adevăraţi...Posted Image

#411
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009

View Postflorincroitoru, on 28 martie 2014 - 18:34, said:

Văd că sînteţi mai dihai decît fasciştii pe care desigur îi criticaţi aspru. Hai să dăm liber poliţiei  la omorît ţigani în bătaie. Văd că voi sînteţi de acord. Democraţi adevăraţi...Posted Image
Nu neaaparat in bataie,exista si metode mai rapide,prin bataie pierzi timp mult.
Daca sa omori zoaele societatii( si aici nu ma ref numai la tigani parcagii)ca sa o duca mai bine persoanele civilizate inseamna sa fi fascist atunci da eu sunt fascist.

#412
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
Numai unul recunoaşte? Păi, ce fel de bărbaţi sînteţi? ieţiţi cu pietul înainte. dacă sînteţi mămăligi vă bat pînă şi ţiganii.Nu ar trebui organizate companii de gardă prin oraşe şi sate? Armamaent avem.Ceva aşa ca Jobbik în Ungaria ar fi bun?

#413
LIST

LIST

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 26.10.2007

View Postmardraaxi, on 28 martie 2014 - 18:58, said:

Nu neaaparat in bataie,exista si metode mai rapide,prin bataie pierzi timp mult.
Daca sa omori zoaele societatii( si aici nu ma ref numai la tigani parcagii)ca sa o duca mai bine persoanele civilizate inseamna sa fi fascist atunci da eu sunt fascist.

si eu sunt fascist

#414
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

View Postflorincroitoru, on 28 martie 2014 - 20:32, said:

Numai unul recunoaşte? Păi, ce fel de bărbaţi sînteţi? ieţiţi cu pietul înainte. dacă sînteţi mămăligi vă bat pînă şi ţiganii.Nu ar trebui organizate companii de gardă prin oraşe şi sate? Armamaent avem.Ceva aşa ca Jobbik în Ungaria ar fi bun?

Pai da , da nu ei , sa vina altii sa bata si sa omoare , sunt barbati virtuali , exact ca la razboi , tari in gura dar cand apare ceva serios urla  ,,Sa vina NATOooooo , sa vina americaniii '' , netul sa traiasca ca fata in fata mai greu ... Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate