Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#163
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
S-a demonstrat de multe ori ca lumea se poate aduna si actiona ptr. o cauza. Uite, se gasesc zeci de mii de oameni care sa semneze o petitie ptr. eliberarea lui Gica Popescu.
Puneti presiune pe politicieni si politie, sunati la 112 de cate ori indivizi dubiosi va acosteaza in parcari si va ameninta integritatea bunului (masina) contra unei taxe. E posibil ca daca se primesc zilnic mii de apeluri din cauza acestui fapt autoritatile sa fie obligate sa stopeze fenomenul.

#164
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:36, said:

Și? Noi vorbim aici de un caz precis: parcagiul a murit rapid. Așa că nu mai divaga de la subiect.
Poftește și gîndește că anchetarea unui polițist pt omor nu trebuie făcută de un alt polițist, eventual un coleg al lui. Ție nu îți e clar că de polițiștii corupți, criminali... trebuie să se ocupe cineva?
Iar vorbeste gura fara tine! De unde stii acest lucru? De unde stii cum se manifesta o ruptura de splina si care este timpul de la starea de lenis pina la instalarea decesului?
Vorbesti din auzite sau ai ceva cunostinte profesionale pe care sa-ti bazezi informatiile?

#165
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:36, said:

Și? Noi vorbim aici de un caz precis: parcagiul a murit rapid. Așa că nu mai divaga de la subiect.

Pai rapid moare si dupa cateva zile, asa pica zici ca-i fulgerat.

Quote

Poftește și gîndește că anchetarea unui polițist pt omor nu trebuie făcută de un alt polițist, eventual un coleg al lui. Ție nu îți e clar că de polițiștii corupți, criminali... trebuie să se ocupe cineva?

Exista si la noi asa ceva, nu-i de competenta SRI-ului.

#166
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 slai, on 08 martie 2014 - 11:28, said:

Daca ai sti cati gainari din astia ii mai ia politia, si a doua zi judecatoru' le da liber...
Nu ca politaii ar fi niste ingerasi, da lucrurile se impotmolesc la judecatorie. probabil la un moment dat si pentru politai e ofticant, ai senzatia ca faci munca lui sisif.
Știm asta. E așa în toate democrațiile.În state autoritare gen Germania fascistă, Imperiul Austro-Ungar, nu era așa. Acolo nu putea exista nici Mafia.Chiar și in Italia pe vremea lui Musolini se cam dăduse la fund Mafia.Sigur că pt polițist e supărător și atunci nici nu ii mai ia la secție.
În concluzie actuala debandadă din țară e din cauza politicii greșite, nu a Poliției.

#167
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:44, said:

E așa în toate democrațiile.În state autoritare gen Germania ... Acolo nu putea exista nici Mafia.

Nu-ti mai trebuie mafie cand ai Gestapo-u' pe cap.

#168
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 edy_wheazel, on 08 martie 2014 - 11:43, said:

Pai rapid moare si dupa cateva zile, asa pica zici ca-i fulgerat.
Exista si la noi asa ceva, nu-i de competenta SRI-ului.
Aiurea! Ăla a ajuns la secție și avea splina spartă de cîteva zile? Cred că ai haz. Stai liniștit că la autopsie se vede dacă era vreo crăpătură mai veche.
Ideea e că polițistul trebuie anchetat de altcineva decît de poliție.

 edy_wheazel, on 08 martie 2014 - 11:46, said:


Nu-ti mai trebuie mafie cand ai Gestapo-u' pe cap.
Te rog nu divaga de la subisect ca să îmi torni aici ce ai învățat tu la Școală depre Gestapo.

#169
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:46, said:

Aiurea! Ăla a ajuns la secție și avea splina spartă de cîteva zile? Cred că ai haz. Stai liniștit că la autopsie se vede dacă era vreo crăpătură mai veche.

La un moment dat am studiat o speta asemanatoare, un cetatean a luat un pumn in splina si a murit a doua zi. Pur si simplu a cazut pe strada. Sec.

#170
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:48, said:

Ideea e că polițistul trebuie anchetat de altcineva decît de poliție.


Va fi o ancheta facuta de Serviciul Criminalistic, nu de cineva din sectia respectiva. In general criminalistii nu au nici o jena sa acuze chiar si un politist daca reusesc sa demonstreze ca el e un criminal.
iti inteleg suspiciunile, insa uneori este bine totusi sa avem si incredere in competenta unora, chiar daca in principiu tot politisti sunt.

#171
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Sa fie dat exemplu către colegii lui de serviciu.

A nu se înțelege ca sunt de acord ca a fost omorât (daca a fost, se va vedea), dar nici sa paraziteze prin parcari nu e corect.

Tu când ai gandaci in casa te gândești ca le e foame?!?

Edited by simon22, 08 March 2014 - 11:56.


#172
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

 myshyk, on 07 martie 2014 - 18:28, said:

e vorba de acele specimene care iti distrug masina daca nu le dai d-a moaca niste bani si te mai si ameninta? La astia le plangi de mila? Esti dintre cei care au semnat petiile pentru jiji si gica?

Nu am semnat nicio petitie si nici nu plang de mila cersetorului. Ma infioreaza ca populatia simpatizeaza politistii care au batut si omorat un cetatean. Nu au fost in legitima aparare. Probabil o sa ma intrebati care cetatean? Atunci eu va intreb: cum a ramas cu toti suntem egali in fata legii?

#173
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 Bursul, on 08 martie 2014 - 11:54, said:

Ma infioreaza ca populatia simpatizeaza politistii care au batut si omorat un cetatean.

Io n-am auzit pana acum de un cetatean batut de politisti asa, din senin.

#174
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Eu fac pariu pe o lada de bere, ca parcagiul nu a cotizat cat trebuie.
Daca politistilor le-ar fi pasat de cetateni nu mai existau parcagii.

Edited by Bursul, 08 March 2014 - 12:14.


#175
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:03, said:

sigur că nu am dovadă dar am indiciu serios: omul a murit din caza unei lovituri. Deci trebuie anchetă făcută de SRI.

Da, aici ai nimerit-o din plin, specialitatea SRI-ului, anchete cu și despre parcangii :smoke:

#176
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 edy_wheazel, on 08 martie 2014 - 09:55, said:

1 Pai asta au si facut, 2 pumni, 3 picioare. Nasol ca mexicanu' statea prost cu splina.



2 Pai ai vazut ca nu au frecat menta, doar pulanu' de splina nefericitului.



3 Aham. La voi in sat sunt locuri de parcare?



4 Wtf? Du-te si canta prin parcari aia cu panza de paianjen.



5 Nu mai compara viata la tara cu aia de la oras.



Ce face??



Da?
1 asta e un fel de a spune "eu m-am gandit poate rezista ca dau cu toata forta si am dat. da s-a intamplat sa nu reziste". militienii aia nu stiam ce e aia splina? asa ca lasa...chiar aburesti. daca nu e chiar la misto postul
2 m-am convins nu esti bun decat de mistouri
3 interlopii aia erau vreo 40-50. asa ca aici aia cu parcarile si-ar lua omor direct fara probleme
4 si de ce n-ar merge? la spital acolo aurolacii aia isi bagau penis in gura, fetele se laudau ca sunt curve (erau copii nu aveau cum sa fie curve da mai stii poate si-o trageau noaptea pe ascuns) cu toate astea panza de paianjen a functionat.
5 nu, voua va e greu intr-un weekend sa va strangeti 10-15 insi timp de o ora doua sa faceti curatenie in parcarea din fata blocului (sa zicem ca stai langa o parcare cu astfel de probleme...da chiar si altfel si tot....)
6 crede-ma ca da

#177
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 edy_wheazel, on 08 martie 2014 - 11:50, said:


La un moment dat am studiat o speta asemanatoare, un cetatean a luat un pumn in splina si a murit a doua zi. Pur si simplu a cazut pe strada. Sec.
dar tu cine ești de dai de astfel de spețe?
Și în acest caz e omor.

 radumiki, on 08 martie 2014 - 11:53, said:

Va fi o ancheta facuta de Serviciul Criminalistic, nu de cineva din sectia respectiva. In general criminalistii nu au nici o jena sa acuze chiar si un politist daca reusesc sa demonstreze ca el e un criminal.
iti inteleg suspiciunile, insa uneori este bine totusi sa avem si incredere in competenta unora, chiar daca in principiu tot politisti sunt.
Așa am spus și eu. Ancheta trebuie făcută ade alții.

 Bursul, on 08 martie 2014 - 11:54, said:

Nu am semnat nicio petitie si nici nu plang de mila cersetorului. Ma infioreaza ca populatia simpatizeaza politistii care au batut si omorat un cetatean. Nu au fost in legitima aparare. Probabil o sa ma intrebati care cetatean? Atunci eu va intreb: cum a ramas cu toti suntem egali in fata legii?
Acum ai ocazia să vezi ce serioși sînt oamenii. dacă ăla a fost ceșetor ei țin automat cu polițaiul. Dacă era un profesor nu mai țineau. În cazul din Piața Maidan țineau cu demonstranții care au tras cu arme de foc în polițiști, care au luat polițiști ca ostatici.
Cu din ăștia se poate construi o societate bună?

 edy_wheazel, on 08 martie 2014 - 12:01, said:

Io n-am auzit pana acum de un cetatean batut de politisti asa, din senin.
mai ai de învățat.

 benis, on 08 martie 2014 - 12:17, said:

Da, aici ai nimerit-o din plin, specialitatea SRI-ului, anchete cu și despre parcangii Posted Image
Nu știu cine e îndrituit legal să facă așa o anchetă. Faptul că ăla era parcangiu, cerșetor....nu e relevant pt că legea nu face discriminare.

#178
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
eu inteleg din spusele voastre ca noi astia care am auzit si vazut militieni cu sutele si miile care iau spaga si sunt mana in mana cu infractorii nu stim ce spunem. ei bine stiti ceva : las' ca ii stim noi pe militienii astia. nu trebuie sa vina cineva cu texte aburitoare de genu: "da si eu gabor de profesie sunt om si imi fac meseria". nu e nici o diferenta intre un cersetor si un militian cu exceptia ca militianul nu cerseste bani ci sentimente. daca tot sunt atat de tari si drepti cu un parcagiu amarat atunci sa fie tari si cu mafiotii, sa isi dea colegii spagari in gat imediat si sa faca de exemplu un miting in fata tarii si televiziunilor in care sa spuna ca s-au saturat de sefii lor corupti, ca judecatorii ii scot nevinovati pe infractori si ca n-au legi care sa le permita sa scape de infractori.

#179
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 vyctoras1985, on 08 martie 2014 - 12:44, said:

...

Bun, m-am lamurit cu tine.

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 12:46, said:

dar tu cine ești de dai de astfel de spețe?

Se gasesc in carti de specialitate, drept penal mai exact.

 vyctoras1985, on 08 martie 2014 - 12:57, said:

...

Bine

#180
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 BlueKing-69, on 08 martie 2014 - 11:28, said:

Am citat integral postarea ta. Esti halucinant.
<< Sa nu ii bata politia, ca te impui tu - ca persoana vatamata - in fata alora.
Daca nu te impui doar prin prezenta / prestanta, inteleg ca eventual poti veni cu prieteni sa iia ranjezi tu.
Eventual sa ii bata si politia, dar "numai la picioare".
>>

Tu vezi ce scrii?

Nu mai bateti campii, nu toate victimele "parcagiilor" sunt zmei sau au gasti de prieteni la care sa poata apela pentru a declansa eventual lupte de strada.
Si intelegeti ca nici politistii (aia scelerati, care or mai bate) nu au in cap sa ucida sau sa mutileze pe viata.

Nu discutam de medici / politisti / soferi care au in cap sa ucida, aia's din alte filme.
da ce sa zic ca parcagii astia or fi si ei niste chiki chan care te fac praf daca te dai la ei. si cand te duci in grup altfel stau lucrurile. se sperie de un grup mare. mai ales ca bucurestenii de fel sunt iuti la manie

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate