Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Antenele ar putea ieși de la U.P.C. din data de 18.03.2014 și a rămas un simplu zvon.

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
acum stau si ma intreb desi nu sunt mare fan intact aka posturile lor:oare ditai firma de catv upc nu are fibra direct de la head end-ul de la intact catre head end-ul upc? si cand ai fibra direct de la sursa nu trebuie sa te vaiti ca trebuie sa schimbi ceva encodere si receivere profesionale!

#38
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007

View PostBogdanDorin, on 07 martie 2014 - 20:07, said:

apropo daca schimba sistemul in dvbs2 se va vedea mai bine sau transmisia va fi la fel de proasta ?
da, se va vedea mai bine :) ,din pacate calitatea programelor va fi la fel de proasta

#39
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010

View Postramiz, on 07 martie 2014 - 20:45, said:

acum stau si ma intreb desi nu sunt mare fan intact aka posturile lor:oare ditai firma de catv upc nu are fibra direct de la head end-ul de la intact catre head end-ul upc? si cand ai fibra direct de la sursa nu trebuie sa te vaiti ca trebuie sa schimbi ceva encodere si receivere profesionale!
Poate au FO doar in Bucuresti, in restul tarii trebuie sa preia semnalul de la satelit.

#40
nolf2

nolf2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 23.11.2005

View PostJohnnyZet, on 07 martie 2014 - 20:03, said:

Nu compara TVR-ul, care-i de stat si, vrei nu vrei, esti obligat sa il oferi clientilor, cu latrinele, care-s private si nu te obliga nimeni sa le preiei... Daca vor sa fie pe cablu la UPC (si nu numai) sa cotizeze pentru aparatura necesara.. Daca nu, Varanul sa stea in banca sa ca nu e mare pierdere...

Stimate, colegul de forum la care i-am raspuns intreba cine mai foloseste DVB S2, i-am dat exemplu TVR-ul (pt alte exemple exista "goagal").  Ca TVR e de stat si ceilalti is particulari nu are nici o importanta pt mine.Ambii au continut de rahat.
Daca vor sa fie la cablu, n-au decit sa ofere aparatura necesara, asa cum au facut pina acum cu PowerVu.
Nu iau apararea latrinelor, am oferit doar o explicatie.

#41
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011
La pușcărie / Varanu, la pușcărie !

#42
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009

View Postaris86, on 07 martie 2014 - 19:57, said:

(...) Sa ramana doar la rtc, ca acolo se afla in conditii preferentiale.
Eu aștept să iasă și de la RTC, pur și simplu vreau să văd cum le ajunge ratingul la 100%...Posted Image

#43
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postaris86, on 07 martie 2014 - 20:48, said:

Poate au FO doar in Bucuresti, in restul tarii trebuie sa preia semnalul de la satelit.

Nu ar putea sa il preia tot de pe FO cum din cate stiu eu face RDS? si chiar si asa cine suporta cosutirle ca si transportu asta pe FO nu e pe gratis....

#44
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,872
  • Înscris: 05.07.2007

View Postcristip20, on 07 martie 2014 - 21:04, said:

Stimate, colegul de forum la care i-am raspuns intreba cine mai foloseste DVB S2, i-am dat exemplu TVR-ul (pt alte exemple exista "goagal").  Ca TVR e de stat si ceilalti is particulari nu are nici o importanta pt mine.Ambii au content de rahat.
Daca vor sa fie pe cablu, n-au decit sa ofere aparatura necesara, asa cum au facut pina acum cu PowerVu.
Nu iau apararea latrinelor, am oferit doar o explicatie.
colegu', sa pui semnul egal intre tvr si  antenele e........ chiar nu vreau sa spun cum este, ca scopul meu nu este sa jignesc pe cineva :) nu urmaresti tvr, habar nu ai de ce filme difuzeaza ( sa dau doar un exemplu) dar tu spui ca e de rahat.

#45
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010
TVR au emisiuni calitative fata de antene, jurnalele de stiri sunt mai echilibrate, transmisiuni sportive de interes national si filme bune (chiar daca sunt mai vechi). Eu urmaresc in general transmisiuni sportive si seriale pe TVR HD, si emisiuni (Zona it, Biziday) si jurnalele tv care care sunt echilibrate.

#46
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Biziday nu mai e la TVR.

#47
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postblue_taty, on 07 martie 2014 - 23:24, said:

Biziday nu mai e la TVR.

Da unde e? daca nu la TVR?

Ora de business nu mai e dar Biziday e tot acolo. http://www.biziday.r...-6-martie-2014/

Edited by danielavram, 07 March 2014 - 23:28.


#48
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
A pus Guran un post pe Facebook că renunță.

#49
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postblue_taty, on 07 martie 2014 - 23:36, said:

A pus Guran un post pe Facebook că renunță.
M-ai facut sa intru pe FB si nimic. Sau dai linkul sau rezulta ca esti sluga turnatorului varan.
Adevarul e ca unii nu pot castiga niste banii decat sugand si lingand...
Vai, cum am gresit.. deci ma corectez singur .Lansand zvonuri false, la ordin, pt ca ei sunt ei de dastapti..
Doar au cateva clase mai mult decat trenul.. Si alea facut pe o gasca si 2 kile de tuica, prim intai.
Da, am gresit. Era mastica.

Edited by Prien, 08 March 2014 - 00:11.


#50
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Mai incet cu acuzatiile aiurea!!! Un limbaj mai civilizat si mai putin umplut de ura si jigniri ar fi mai cu bun simt, dar na, asta se educa in primii 7 ani, acasa...

Quote

Sa va spun sincer, de cand cu MRU la Gadea am cosmaruri ca organizator de interviuri unu la unu.  Si nici cu Crin n-a fost mult mai bine. Glumesc in privinta cosmarurilor! Adevarul este ca TVR renunta la Ora de Business la cererea mea. E cel mai usor lucru din lume sa faci talkshwouri. Biziday este altceva, e mult mai multa munca, cercetare, sinteza... Va dau linkul catre comentariul lui Iulian Comanescu pentru ca mi se pare interesanta analiza de bodylanguage.

https://www.facebook...6?stream_ref=10

Si imi fac mea culpa. Am retinut eu gresit, se referea la Ora de Business nu la Biziday! Am zis din memorie, dar cred ca unii inteleg ca eroare e uneori umana.

Edited by blue_taty, 07 March 2014 - 23:54.


#51
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Partea buna, posturi ca Travel Channel, CI Network si Discovery Science/World o sa fie la liber, exact ca la focus !

#52
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Sa iasa de la UPC. Nu o sa fie nimeni suparat si nu da UPC faliment, cum zicea cineva.

Quote

Cred ca se va rezolva ca altfel UPC-ul ar pierde clienti la greu, l-ar paste falimentul

Edited by Shock-G, 08 March 2014 - 01:39.


#53
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postboro21, on 07 martie 2014 - 21:18, said:

La puşcărie / Varanu, la puşcărie !

Cică, în curând: http://www.evz.ro/de...ni-1085797.html

#54
HADY

HADY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.05.2007

View Postcristip20, on 07 martie 2014 - 21:04, said:

Stimate, colegul de forum la care i-am raspuns intreba cine mai foloseste DVB S2, i-am dat exemplu TVR-ul (pt alte exemple exista "goagal").  Ca TVR e de stat si ceilalti is particulari nu are nici o importanta pt mine.Ambii au continut de rahat.
Daca vor sa fie la cablu, n-au decit sa ofere aparatura necesara, asa cum au facut pina acum cu PowerVu.
Nu iau apararea latrinelor, am oferit doar o explicatie.

Au oferit PowerVu dar in chirie pana acum cateva luni.Si nu era o suma mica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate