Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0

- - - - -
  • Please log in to reply
215 replies to this topic

#1
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
salut ce parerea aveti despre aceasta tableta? inca se mai gaseste la cora la pretul de 629 de lei, dar se da un discount de 20% direct la casa. Ajungi cu ea la 500 de lei
http://www.gsmarena....te_7_0-5969.php
Cu toate criticile de pe net, tableta se misca bine, am descarcat vreo 60 de aplicati din care vreo 20 rulau in background.
ca si avantaje :
- Pretul
- memorie de 8 giga (memoria nu este de tip rom) deci aveti cam 5 giga pt aplicatii
- sunet decent
- rezolutie multumitoare
- gps
-bateria
Dezavantaje :
- unghiuri slabe de vizualizare
- ecran tft
- nu are camera secundara
- nu are inclus mai nimic in pachet (casti, cablu otg, etc)

Totusi eu zic ca pana in 500 delei cat e acum la cora e un best buy Posted Image

Edited by Aladin66, 07 March 2014 - 10:36.


#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Cablu OTG si casti nu gasesti nici la Note 10.1 2014 LTE care e o tableta de 2500 lei si nici versiunea mai mare si mai scumpa Note 12.2 Pro nu are asa ceva !

E discutabil daca merita si 500 lei ...

Edited by MD, 07 March 2014 - 12:16.


#3
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Pai consider ca e mai buna ca un allviee sau eboda la acelasi pret

#4
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Mai buna in ce sens? ma indoiesc ca e mai performanta ca evolio x7
ips hd
quad core rockship
mali quad.

#5
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Ai tu asa ceva? Sunt cam indoielnic la optimizarea lor cu tot "quad-ul" lor

#6
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Sincer am ales tableta si datorita fiabilitatii. Sper sa nu ma fii inselat. Este adevarat ca am avut de ales intre un quad "romanesc" si aceasta tableta. Nu voiam sa merg toata ziua prin service cu ea,  am amintiri neplacute cu un allview care a stat mai mult prin service. Acum intrebarea este daca e fiabila sau nu. Sotia e incantata de ea, iar baietii de la cora au spus ca o schimba in prima saptamana daca nu sunt multumit. Ce spuneti, merita 500 de lei sau sa ma indrept spre o chinezarie la banii astia. Mai mult nu cred ca as da pe o tableta.

Edited by Aladin66, 08 March 2014 - 17:02.


#7
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
E alegerea ta,oricum procesorul optat de ei nici tabletele chinezesti nu il aleg,clar au facut tot posibilul sa fie low cost altfel nu alegeau acea solutie hardware.
Nu stiu cat de buna e in comparatie cu allview dar ca performnte e sub.

Edited by NFS01, 09 March 2014 - 01:43.


#8
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View PostNFS01, on 09 martie 2014 - 01:41, said:

E alegerea ta,oricum procesorul optat de ei nici tabletele chinezesti nu il aleg,clar au facut tot posibilul sa fie low cost altfel nu alegeau acea solutie hardware.
Nu stiu cat de buna e in comparatie cu allview dar ca performnte e sub.
Am avut de ales intre evolio,eboda,prestigio multipad, toate cu specificatii mai bune, dar stiu din propria experienta ca suportul software face totul, chiar daca in specificatii e "avion". Ca sa iti faci o idee prestigio pm5780 d 600 lei , eboda revo 80 500 lei , eboda impresed sau eboda esential smile plus.Consider ca la ce specificatii are ruleaza mai mult decat decent. Real racing 3 sau filmulete de pe youtube 1080 p merg foarte bine. Un mare plus, e stabilitatea wifi-ului, nu a cazut deloc pana acum si nu stau chiar aproape de router. Iar un atu important, poate doar pt mine, este faptul ca are incorporat gps.
nu sunt cunoscator in ale tabletelor dar poti spune daca din tot ce am enumumerat mai sus merita schimbata. Merci.

Edited by Aladin66, 09 March 2014 - 14:02.


#9
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Pana la urma am decis sa o pastrez. Pana acum n-am avut parte de nici un freeze. Procesorul chiar daca e de generatie mai veche isi face treaba. Totusi la cat se gaseste acum la emag e cam scumpa. Dar dAca o gasiti la un pret pana in 500 de lei cumparati-o.

#10
liviu_maier

liviu_maier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.02.2008
Salut. Am achizitionat si eu acest model de la altex. Sunt multumit per ansamblu, dar am o mica problema. Se poate face unroot la ea pt garantie? Imi trebuie un soft de navigatie fara conectare online, si singurul cat de cat bun, dar gratuit e igo primo. Este vreo posibilitate de root/ unroot pt acest model?

#11
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Vreau sa ii iau si eu lui fi-miu de ziua lui. (6 ani, daca o conta varsta).
E ok pt jocuri?
Se va folosi pt YT, jocuri, skype si cam atat.

Vad ca e 500 lei acum la emag. Vreun sfat, ceva? Merita investitia?

#12
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Nu e un cadou potrivit pt un copil de 6 ani.

#13
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Eu nu am intrebat daca este un cadou potrivit sau nu, am intrebat daca tableta este ok pt jocuri.
Asta vreau sa aflu, daca este eficienta, nu se opreste in timpul jocului, etc.

#14
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Eu am facut cadou sotiei aceasta tableta. M-a costat 500 de lei. In ciuda criticilor de pe net, tableta merge bine. Nu se blocheaza, nu merge sacadat, poate doar in jocuri mai prstentioase, care nu se joaca un copil de 6 ani. Netul merge foarte bine, wifi stabil.
ca si parti negative as enumera unghiul de vizualizare slabut, se cam incinge dupA 30 de vizionare full hd de ex, a da si nu are camera frontala.
partile pozitive cred ca le compenseaza pe cele negative, baterie buna, nu "ingheata"in aplicatii, ruleaza lejer clipuri hd, gps, camera foto cu multe functii cu toate ca scoate poze modeste, dar la banii astia toate fac acelasi rahat.
per ansamblu eu recomand tableta, nu prea ai ce gasi in banii astia mai bun, cu toate ca vei gasi allview-uri cacalau cu specificatii hardware mai bune , dar care sunt varza la soft. Stiu ce spun, sunt patit.

#15
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Mersi mult, Alladin.
Nu va fi folosita pt filme, ci cum am mai spus pt jocuri si eventual youtube, maxim skype, nici pt poze nu ma intereseaza, va fi jucaria copilului, nu aparat foto. :)
Deci, tu zici ca e ok per total si sa o iau? Cu sunetul cum sta? Se aude ok?
Vad ca e acum la emag cu 500 lei, redusa de la 650 lei, ma gandeam sa o cumpar ca tot nu stiu ce sa aleg la bugetul asta.

Tu i-ai luat husa?

#16
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Eu am spus ca la 500 de lei e best buy. Poate ca hardaware nu sta bine dar e foarte bine optimizata si hardwareul isi face treaba. Sunetul este bun in boxe, nu foarte tare dar clar, cee ce e important. Am folosit-o si pe skipe de 2 ori (ca apel vocal) si se aude foarte bine, si cel cu care vorbeam ma auzea la fel. Youtube-ul merge bine, clipurile se incarca repede, chiar si cele hd dar depinde mult si de conexiunea la net.
eu sincer am ales tableta pt fiabilitate nu mai aveam de gand sa stau toata ziua cu ea in sevice. Si oricum la emag poti returna produsul in 30 de zile daca nu iti place.

edit: jocurile pe care le-am descarcat din magazin, toate, absolut toate au mers decent. Unul singur nuvam instalat de lene mai mult(fifa) in rest, realracing, robocop,ironman sau cam asa se numea au rulat lejer.
sa nu te sperii daca se mai incalzeste uneori, toate o fac, chiar si cele mai scumpe.

Edited by Aladin66, 31 March 2014 - 17:31.


#17
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Sincer,

treaba asta cu tableta ma depaseste. Preferam sa ii iau carioci lu fi-miu, nu tableta, dar asa e in 2014 cu copiii.
Nu ma pricep la nimic din ce tine de tablete, iti dai seama, am citit 2 zile aria de tablete si nu am inteles nimic, apoi m-am uitat la emag si la buget si am ales si eu ce parea mai frumos. :D
Apoi am dat de topicul tau, d-aia sunt aici cu intrebarile.
Daca zici ca e ok, raman la ea atunci, ma gandeam sa iau una mai buna SH, insa mi-e teama ca daca se strica tableta, nu am unde o duce inapoi, asa noua, ii sun pe aia de la emag pana ii innebunesc, trebuie sa mi-o repare. (sper sa nu fie cazul).

Mersi de sfaturi.

#18
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Degeaba, Nexus 7 2012 e mai buna la orice. Am zis. Posted Image

Diana, Diana, cum nu vrei tu sa asculti de mine... :(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate