Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

constructie casa cu firma de pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

View Postthe_lion, on 15 decembrie 2015 - 13:55, said:

Sunteti echipa care a lucrat la casele lui @tataiepure si @lemonika?
Da, ei sunt. Iar pozele sunt de la casa Lemonikai. Il stiu si pe pompagiul care apare in poza 6. Dar nu stiu care este sensul postarii lor, aici si acum. Reclama ?

#38
Claudiu_Ciudor

Claudiu_Ciudor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2015

View Postkyroptus, on 21 mai 2014 - 22:47, said:

O firma are cheltuieli pe marimea lucrarilor in care este implicata, daca lucrezi "cinstit" statul iti ia o treime din ce faci (de parca trage la lopata cu tine), toate cresc daca nu lunar, cel putin semstrial la pret, oamenii pleca si vin... etc!

In concluzie daca doriti sa face-ti afaceri in domeniu este loc berechet si oricand cineva bine intentionat este BINE VENIT in hora, altfel nu face-ti NICIODATA calcullele altuia, faceti doar socoteala dvs. Nu va luati dupa agentii de vanzari care vand ce palce omului sa auda (am fost si eu agent mai demult, acum sunt in alta barca si am ajuns sa inteleg de ce ma luau peste picior executantii in perioada acea) ci informati-va din timp ca altfel tot dvs suferiti.

La final va spun ca eu fac afacerile cele mai bune primavara si traiesc cel mai bine din reparatii, de 2 ani de zile repar cam ce s-a construit din 2009 incoace (in proportia cea mai mare), adica tot ce a fost luat "ieftin si bun"! Posted Image
Mult succes,
Dragos

Dacă activați și în construcții cum scrieți, m-am lămurit!

#39
kyroptus

kyroptus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.04.2005
Nu prea reusesc sa inteleg "substratul" dvs?! De ironi sunt satul oricum!!!

#40
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Pot sa traduc eu?
Faci greseli gramaticale grave, asta inseamna slabiciune, superficialitate, si da ideea ca aceleasi scapari le poti avea si in alte segmente ale pregatirii tale, de exemplu cel strict profesional, ceea ce unora le ridica mari semne de intrebare cu privire la rezultat.

Edited by viotl, 21 October 2017 - 03:20.


#41
mmmgigi

mmmgigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.06.2008
Voi cautati oameni sa le dati extemporal la romana?
Sau sa va construiasca o casa...

Edited by mmmgigi, 24 October 2017 - 13:25.


#42
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Apare un pic de aroganta in postarea colegului. Si un pic de infumurare.
Asta uneori deranjeaza o parte a audientei. Prin urmare, daca iesi public asa, trebuie sa fii pregatit de consecinte.
Deoarece in general experientele cu constructori ale oamenilor obisnuiti nu sint placute, este de asteptat ca la astfel de postari sa apara si replici acide.

Exista multi oameni cu probleme de exprimare. Este totusi acceptabil cind se compenseaza cu bun simt.

Orice parere este acceptata. Cind este exprimata cu buna credinta.

Deci, invit pe colegul in discutie sa isi exprime parerea in continuare, poate fi de real folos si se poate bucura de reale aprecieri. Doar trebuie reglat un pic lungimea nasucului.
Va invit sa cititi postarile lui @bodcasa, ca si contra-exemplu.

View Postmmmgigi, on 24 octombrie 2017 - 13:00, said:

Voi cautati oameni sa le dati extemporal la romana?
Sau sa va construiasca o casa...
Un ofertant care se prezinta precum mai sus este descalificat pe loc. Se noteaza totusi numarul, ca nu se stie, sint situatii cind, fortuit de circumstante, s-ar putea apela la serviciile sale. Cu masurile de precautie de rigoare.
Si chiar daca se materializeaza o relatie comerciala, este tare greu de crezut ca genul respectiv de persoana va fi acceptat in cercul de cunostinte apropiate. Unii filtreaza.

Edited by viotl, 24 October 2017 - 22:47.


#43
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Da, mi s-a atras atentia elegant ca am uitat in nimicnicia mea de vorba de duh care spune ca cine e fara de pacat sa arunce primul cu piatra.
@kyroptus, scuze.
Doar ce am fost "filtrat"......

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate