Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Atacat pe strada

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#19
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Nu prea ai ce face. Legal, cel putin.

#20
mariusandrei96

mariusandrei96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2014

View PostFreeThinker, on 04 martie 2014 - 22:50, said:

daca le luai numarul de la masina...
sau nu se rezemau de masina proprie?
Sigur nu era a lor .

View PostTiby84, on 04 martie 2014 - 22:51, said:

Daca ala s-a luat de tine nevinovat, si tu spui ca ai avea regret ca ti-ai rezolvat problema, atunci mai bine uita.
De mine s-a luat o data unul doar verbal, doi ani mai tarziu a ajuns la mana mea; ghici ce? Mi-am rezolvat problema atunci ca am avut ocazia.
Ok , iau un pistol , ii impusc si stau resemnat in puscarie . Mult mai bine...

View Postvj_click, on 04 martie 2014 - 22:51, said:

=)) mda... pai mai omulet, ce sa iti zic eu.... ori ai 20 de tovarasi gata de iesit cu tine pe strada la razboi... ori mergi pe principiul "lasa ca ma fac eu mare...." . Politia nu cred ca te  ajuta prea mult daca nu le poti recunoaste fetele....

Da, mai nou nu iesi din casa daca nu ai "tovarasi si brigada" , nu ?

#21
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Iti recomand sa mergi la lupte, nu la sala, acolo faci si miscare, inveti sa dai cu pumnul,picorul, capul si cu alte parti ale corpului si poate in viitor dupa ce o sa prinzi si curaj, antrenament o sa te mai intalnesti cu situatia asta si o sa le dai o lectie de o va tine minte toata viata.
Uite exemplu [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fx8_L7mK2RM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   stilat zic eu.

Edited by mviorel, 04 March 2014 - 23:05.


#22
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011

View Postmariusandrei96, on 04 martie 2014 - 22:57, said:

Ok , iau un pistol , ii impusc si stau resemnat in puscarie . Mult mai bine...
Nu, nu faci puscarie...

#23
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Eu am încălţaat-o în piaţa obor cu jandarmeria la 40 de metri de mine.

După ce mi-am luat-o m-am dus la maşina jandermeriei unde erau vreo 5-6 inşi. Le-am zis cele întâmplate şi mi-au zis să mă duc la secţie să depun reclamaţie.

Nici măcar nu s-au sinchisit să se ducă să-i identifice. Adică eu trebuia să mă duc la secţie şi să le zic că m-au btut unii. Cine, nu ştiu, pentru că organele chiloţilor nu au avut bunăvoinţa să-i identifice pe agresori.

Pe scurt, părerea mea este că degeaba te duci la poliţie. Dacă eşti un om mic, nici nu te i-a în seamă. Li se umple catastivul lor de plângeri pentru x şi y, şi asta e tot.

Sfatul nu bun, ci foarte bun este că, dacă am înţeles bine şi veneai de la o sală de culturism, să te ţii de ea. S-ar putea la un moment dat să te faci mai măricel şi poate că n-o să ţi se mai întâmple ţie, dar poate ai noroc de vezi pe stradă vreun caz asemănător. Şi eventual poate îţi aduci aminte că ai fost în situaţia aia.

#24
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRpgBoy, on 04 martie 2014 - 22:58, said:

Nu, nu faci puscarie...

Pui pariu?

#25
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011

View Postmviorel, on 04 martie 2014 - 22:57, said:

Uite exemplu stilat zic eu.
Ai de capu' meu sa-l atingi p-ala din greseala pe strada Posted Image

#26
clon@

clon@

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.01.2007
Pistol frate, cand scoti pistolul toti se inmoaie.

#27
vj_click

vj_click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 02.06.2009

View Postmariusandrei96, on 04 martie 2014 - 22:57, said:


Da, mai nou nu iesi din casa daca nu ai "tovarasi si brigada" , nu ?

Nu-i nimic nou in asta... cati nu isi suna 2 prieteni numa ca sa se duca sa ia paine de la magazinul de la colt..... si asta nu pentru ca au luat bataie ci pentru ca au batut pe careva..... nici nu stii

#28
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011

View Postedy_wheazel, on 04 martie 2014 - 22:58, said:

Pui pariu?
Da..pai faci daca nu ai permis de port arma.
Si asa... depinde de cat de convingator esti la declaratii Posted Image  sa fie autoaparare...
Sa fim seriosi, altii stiu toti ca au facut-o intentionat si tot scapa - banu isi spune cuvantul - dar asta nu inseamna ca n-are sansa sa nu intre :D

PS: nu instig la nimic :)) prefer sa-i repet - fa lupte, o sa te ajute mult.

#29
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Ia-ti ma un spray cd mai mergi noaptea pe acolo...o sa planga si a 2-a zi de dorul tau Posted Image
Nu-i omori,nu trebuie sa-i impusti,nici sa stai cu Segal 7 ani pe munte sa inveti karate...oricum fizicul nu te ajuta.
Deci spray...vezi sa fie cu jet ;)

#30
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRpgBoy, on 04 martie 2014 - 23:07, said:

Da..pai faci daca nu ai permis de port arma.
Si asa... depinde de cat de convingator esti la declaratii Posted Image  sa fie autoaparare...

Nu mai vorbiti aiurea ca poate cineva va ia in serios.

#31
mariusandrei96

mariusandrei96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2014

View Postionut_blue, on 04 martie 2014 - 23:07, said:

Ia-ti ma un spray cd mai mergi noaptea pe acolo...o sa planga si a 2-a zi de dorul tau Posted Image
Nu-i omori,nu trebuie sa-i impusti,nici sa stai cu Segal 7 ani pe munte sa inveti karate...oricum fizicul nu te ajuta.
Deci spray...vezi sa fie cu jet Posted Image


Ma gandeam la un electrosoc . Dar unul care sa aiba si efect , e cam de la cot pana la degete . Si asa nu mai e portabil deci e usor de luat din mana . Sau pana il scoti din ghiozdan sau in ce l-ai cara , iti iei destula bataie .

#32
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am fost atacat de 6 indivizi pe stradă.
m-am dus la poliție și încă a rămas așa.

#33
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
solutia nu e sa te apuci sa iti dai in cap cu ei pe strada pentru ca lucrurile pot degenera.ar fi util sa mergi la politie totusi sau cel putin sa fi mai indraznet si increzator in tine.o persoana poate inclusiv prin modul in care umbla sa impuna respect

#34
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postmariusandrei96, on 04 martie 2014 - 23:10, said:



Ma gandeam la un electrosoc . Dar unul care sa aiba si efect , e cam de la cot pana la degete . Si asa nu mai e portabil deci e usor de luat din mana . Sau pana il scoti din ghiozdan sau in ce l-ai cara , iti iei destula bataie .

Daca aia-s trei (cum ai scris in primu' post) si au geci pe ei, te bat si mai rau si-ti iau si electrosocu'. Partea buna ii ca o sa poti sa-ti scoti certificat medico-legal si militia o sa-i caute pt. talharie.

#35
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

View Postmariusandrei96, on 04 martie 2014 - 23:10, said:

Ma gandeam la un electrosoc . Dar unul care sa aiba si efect , e cam de la cot pana la degete . Si asa nu mai e portabil deci e usor de luat din mana . Sau pana il scoti din ghiozdan sau in ce l-ai cara , iti iei destula bataie .
Cu elctrosocul treb sa te apropii pana iti sufla ala in nas.Sprayul merge de la 1,5 m garantat.Te apropii si cresc sansele sa iti iei o bucata pana sa pui curentul pe el.
Daca totusi iti place sa pui curent pe oameni,ia-ti si un elecrosoc,intai il dai cu spray si apoi te distrezi putin cu electrosocul Posted Image

Edited by ionut_blue, 04 March 2014 - 23:16.


#36
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmariusandrei96, on 04 martie 2014 - 22:51, said:

Am mentionat ca sunt slab . Deci merg la sala doar ca sa iau putin in greutate.
Pentru a lua in greutate,iti recomand  [ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/Mcdonalds-90s-logo.svg/220px-Mcdonalds-90s-logo.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Pentru autoaparare,iti recomand  [ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/321/5106/4462373/4/brucelee2.jpg?width=500&height=375 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In zilele astea este necesar sa stii ceva autoaparare.Golanii s-au imultit,tupeul lor a crescut peste masura,asa ca nu mai "freca" fiarele la sala si apuca-te de autoaparare.Eu daca am facut in tinerete arte martiale,acum ma simt mult mai sigur pe mine.Ce faci la sala?? Muschi? Dupa care fugi ca un iepure? Gandeste-te ce urat arata un musculos alergat pe strada de niste golani scheletici.Oribil.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate