Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Telefoane DSFA (Dual Sim Full Active)

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#19
ilninio

ilninio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 31.05.2006
HTC desire 6160 este sau nu DSFA. Unii il descriu DSFA altii ca este DSDS. L-a incercat cineva? Multumesc

Aici in descriere nu este DSFA, http://www.gsmarena....al_sim-5871.php

#20
ilninio

ilninio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 31.05.2006
iar aici este DSFA http://pdadb.net/ind...num_rows_max=0.
.

#21
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Cei care zic că ar fi DSFA ar fi ăștia, ăștia, ăștia,
Cei de aici au zis inițial că ar fi, dar după aia au corectat.
Poate ne spune razor1911 că îl văd și pe la el.

Samsung N7002 (varianta dual sim a lui Galaxy Note N7000) zice-se că ar mai fi.

#22
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Incep si eu sa cred ca e DSDS. Desi specificatiile primite de mine sunt in chineza, nu mai regasesc cuvantul cheie DSFA. Il trec la dual SIM normal pana clarific.

#23
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Ok, maaare problema cu Galaxy S5 Dual SIM - G9009D. Cica nu poate fi folosit in Europa. Desi in specificatii e listat WCDMA, fie functioneaza exclusiv pe frecventele Asiei, fie e blocat de operator - China Telecom din ce stiu.

#24
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006

View Postrazor1911, on 27 aprilie 2014 - 07:19, said:

Incep si eu sa cred ca e DSDS. Desi specificatiile primite de mine sunt in chineza, nu mai regasesc cuvantul cheie DSFA. Il trec la dual SIM normal pana clarific.

Salut,
as vrea sa cumpar de la tine acest model de HTC Desire 6160 dar pana la urma cum este? Dual Sim Full Active sau Dual Sim Stand-by? Este in stocul vostru fizic sau trebuie sa astept sa mi-l aduceti din mama china?
Vreau sa "pensionez" un Allview S1 Tytan ce a implinit 6 ani si care e full activ. Sincer nu vreau sa-l inlocuiesc cu un stand-by desi m-am jucat cu un Motorola Moto G XT1033 (dual sim stand-by) care este un telefon de exceptie (probabil mi-a lasat aceasta impresie si pentru ca sunt utilizator de nexus :P).

#25
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postrazor1911, on 04 martie 2014 - 13:33, said:

P6S sigur e DSFA?
Colegul nostru mariusnij80 confirmă că Huawei P6S este dual activ.

Edited by senator, 22 May 2014 - 11:17.


#26
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006
Salutare!
Achizitia unui DSFA (K910 sau P6) de pe etotalk e OK? voi ce ziceti? ati cumparat careva? transportul cat de rapid e si cam cat costa pentru Romania, daca ati luat vreunul.
Sau are cineva din voi de vanzare?
Merci!

Edited by Marcko, 04 June 2014 - 10:18.


#27
dragoshh85

dragoshh85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.11.2006
Salut!

Aveti idee unde pot gasi Samsung s4 dual sim (i9502) sau s5 dual sim (g9009d)? Le-am tot cautat prin magazine dar nimic. Nu inteleg de ce nu sunt aduse si la noi telefoane dual sim performante.

Multam.

#28
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
G9009D merge doar pe SIM 2 in Europa, deci te alegi cu un single SIM 2G.

#29
dragoshh85

dragoshh85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.11.2006

View Postrazor1911, on 18 iunie 2014 - 21:34, said:

G9009D merge doar pe SIM 2 in Europa, deci te alegi cu un single SIM 2G.

Corect. Multumesc pentru observatie.

#30
gigatore

gigatore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2014
Salutare!

Stie cineva vre-un SONY Xperia care sa fie SIGUR  DSFA?

Cel din lista (daca am inteles corect ca este vorba de XPERIA M2 Dual), nu este DSFA!
Am mai gasit XPERIA C, care m-ar incanta foarte mult, dar nici acesta nu este DSFA...

#31
gigatore

gigatore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2014

View Postgigatore, on 10 iulie 2014 - 15:27, said:

Salutare!

Stie cineva vre-un SONY Xperia care sa fie SIGUR  DSFA?

Cel din lista (daca am inteles corect ca este vorba de XPERIA M2 Dual), nu este DSFA!
Am mai gasit XPERIA C, care m-ar incanta foarte mult, dar nici acesta nu este DSFA...

Am mai gasit si SONY XPERIA T2 Ultra Dual, iar de pe site-ul SONY(aici pagina 3) as intelege ca e DSFA.

Aici("Jay Shah") spune de asemenea ca este DSFA!

Oare asa este? Poate cineva sa ma lamureasca?
Multumesc!

Edited by gigatore, 10 July 2014 - 17:54.


#32
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postgigatore, on 10 iulie 2014 - 15:27, said:

Cel din lista (daca am inteles corect ca este vorba de XPERIA M2 Dual), nu este DSFA!
Cel din listă nu era M2 Dual, ci M pur și simplu. Iar din cele două modele existente la M era vorba doar de modelul C2004. La momentul când l-am pus pe acest topic găsisem undeva că ar fi DSFA, dar acum nu mai găsesc legătura.

View Postgigatore, on 10 iulie 2014 - 17:26, said:

Am mai gasit si SONY XPERIA T2 Ultra Dual, iar de pe site-ul SONY(aici pagina 3) as intelege ca e DSFA. Oare asa este?
Din ce se spune pe aici se pare că și acesta este DSFA.

PS Văd că au schimbat ăștia de la GSMArena sistemul de căutare cu unul mai modern și mai eficient (din anumite puncte de vedere).

Edited by senator, 10 July 2014 - 18:01.


#33
ar_florin

ar_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.05.2007
Buna seara.
Poate sa-mi confirme cineva daca HTC Desire 600 (se mai numeste si Desire 606w) este DSFA?
In descriere pe gsmarena zice Dual SIM, dual call (dual stand-by). Defapt si de HTC One SU scrie la fel, despre care stiu sigur ca e DSFA.
In toate magazinele online de la noi care-l au la vanzare scrie ca e DSDS dar din cate am citit ce scriu detinatorii acestui model ar fi DSFA.
Sa aiba functie automata de redirectionarea apelului intre cartele si de aceea sa li se para ca e DSFA?
As avea nevoie de un raspuns urgent deoarece am ramas fara tel si am mare nevoie de unul si nu stiu ce DSFA sa iau. Optez intre asta daca e full activ si HTC One SU
Multumesc

Edited by ar_florin, 18 July 2014 - 22:23.


#34
gigatore

gigatore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2014

View Postar_florin, on 18 iulie 2014 - 22:23, said:

Buna seara.
Poate sa-mi confirme cineva daca HTC Desire 600 (se mai numeste si Desire 606w) este DSFA?
In descriere pe gsmarena zice Dual SIM, dual call (dual stand-by). Defapt si de HTC One SU scrie la fel, despre care stiu sigur ca e DSFA.
In toate magazinele online de la noi care-l au la vanzare scrie ca e DSDS dar din cate am citit ce scriu detinatorii acestui model ar fi DSFA.
Sa aiba functie automata de redirectionarea apelului intre cartele si de aceea sa li se para ca e DSFA?
As avea nevoie de un raspuns urgent deoarece am ramas fara tel si am mare nevoie de unul si nu stiu ce DSFA sa iau. Optez intre asta daca e full activ si HTC One SU
Multumesc

Aici zice ca da.
Si din descriere, rezulta sigur este DSFA(2 procesoare, 2 antene). Totusi, NU am pus mana pe el. Mi se pare cel mai bun raport calitate-pret dintre HTC-uri. Eu am ONE SU, si sunt EXTREM de multumit! Singurul minus ar fii ca n-are camera secundara. Si eu vroiam sa-mi iau HTC Desire 600w, deoarece pe al meu l-am scapat recent intr-un pahar cu bere si nu mai mergea, dar intre timp si-a revenit miraculos!
Eu as opta pentru HTC Desire 600w in locul tau...

Edited by gigatore, 19 July 2014 - 11:27.


#35
ar_florin

ar_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.05.2007
Multumesc #gigatore.
Da, si pt mine este prima optiune HTC Desire 600, mai ales ca are procesor quad core, are camera frontala, iar camera principala e de 8 mp.
Am gasit la cineva unul SH dar inca in garantie, la pret destul de bun, 850 ron si HTC One SU l-am gasit nou, sigilat la 700 ron.
Sunt de parere ca merita diferenta pt HTC Desire 600

#36
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007

View Postdragoshh85, on 19 iunie 2014 - 09:28, said:

Corect. Multumesc pentru observatie.

Intre timp a aparut G9008W, DSFA, SIM1 4G. Sa vedem ce-o iesi, cu ceva efort e posibil sa aduc 4 bucati.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate