Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Asigurare Casco Generali

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bomblader

bomblader

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.05.2008
In acea foaie apar urmatoarele:
[ https://i.imgur.com/IEADMxm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa zicem ca se sparge un geam. O sa-l inlocuiasca sau nu?
Nu inteleg chestia cu Excludere elemente vitrate.

Multumesc.

Edited by bomblader, 01 March 2014 - 13:57.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Da, despagubesc, nu ti-au bifat excluderea.
Sunt asigurari care exclud daunele exclusive la geamuri. Daca geamul s-a spart intr-un accident cu pagube mai mari, se schimba si geamul, dar daca e numai geamul, sa zicem spart de o piatra, nu se despagubeste.

#3
dani-grad

dani-grad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.03.2014
aveam masina  parcata in strada ...un incepator incercand sa parcheze a smuls spoileru nu stiu cum de a reusit si tot ce se tinea de el :proiector senzori parcare etc..are asigurarea la euroins...am facut dosarul sa trimis insa atelierul recomandat de euroins a reparat masina inainte de confirmarea platii de catre euroins....dosarul nu sa calculat inca iar eu nu imi pot ridica masina fiind terminata dar retinuta de atelier.....au acest drept de a retine masina pana la efectuarea plati de catre euroins? .... si daca refuza sa plateasca ce se intampla?.... platesc eu?

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
da. apoi ii dai in judecata.
vor plati insa, dar stai pe capul lor, ca altfel trag de timp cat pot, pana elibereaza acceptul de plata.

#5
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postdani-grad, on 01 martie 2014 - 20:59, said:

aveam masina  parcata in strada ...un incepator incercand sa parcheze a smuls spoileru nu stiu cum de a reusit si tot ce se tinea de el :proiector senzori parcare etc..are asigurarea la euroins...am facut dosarul sa trimis insa atelierul recomandat de euroins a reparat masina inainte de confirmarea platii de catre euroins....dosarul nu sa calculat inca iar eu nu imi pot ridica masina fiind terminata dar retinuta de atelier.....au acest drept de a retine masina pana la efectuarea plati de catre euroins? .... si daca refuza sa plateasca ce se intampla?.... platesc eu?
Service-ul nu iti poate retine masina. Este un abuz pe care il poti reclama la Protectia Consumatorului.
Trebuie sa faci presiuni la Euroins pentru acceptul de plata . Deasemenea iti poti plati si tu factura urmand sa recuperezi ulterior, probabil tot cu putina bataie de cap banii .
Totusi ar fi bine sa citesti cu atentie si contractul.

Pe viitor analizeaza si tu niste informatii despre asigurator inainte sa te duci sa inchei contractul. Probabil la tine singurul criteriu de alegere a fost pretul si uite ce ai patit !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate